czarko

Żyto populacyjne i hybrydowe

118 postów w tym temacie

:D Problem w tym, że Bizonem. Sam bym nie wierzył, ale roboty drogowe były i zatwardzenie na drodze było, akurat sypał ziarno na przyczepę. Mniej niż pół ha było i zostały mu dwa przejazdy, więc widziałem, że to na pewno żyto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mne sąsiad zawsze pierwszy rąbie wszystko nawet jare :) A potem ma robote całe lato bo przewala to z jednego bobu na drugi a kotłuje się z tego gorzej jak z mięty. A właśnie czy jest już taki temat na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do pionu to jedna z tych tabletek stawia, ale lepiej w połączeniu z kubkiem zaparzonej mięty, siedząc w polu kwitnącej facelii. Do tego ewentualnie zioło. ;)

 

A żeby od tematu żyta nie uciekać... Tym ziołem może być sporysz. Naukowcy twierdzą, że w małych (ale tylko małych) ilościach działa jak narkotyk. W większej dawce jest trujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Wałycyckach sąsiad dziś wpuścił ziarno żyta do ziemi. Bo nie wiem, czy jazdę poznaniakiem w takim pyle można nazwać siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żyto siane 5 idzie w końcu w górę. Tyle że nie ma tradycyjnego rudego pola, bo ruda szpilka powyżej 2cm się już otwiera i wschody wyglądają bardziej zielono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te siane w terminie też?

Bo że moje tak ma, to według mnie przez późny siew. Normalnie ruda szpilka idzie 3-5cm w górę i dopiero wtedy się otwiera i zieleni. A tu 2cm i już liść. Jakby chciało nadrobić. Może też przez zimno. Do 10 stopni to trochę mało, wcześniej przy tych wiatrach było 4-5 najcieplej w dzień.

Ale to odmiana "dobrze sypie" ;) czyli motto i da sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,siał ktoś może żyto GRADAN? W tym roku nie bardzo miałem wyjście bo brakowało materialu siewnego i kupiłem tą odmianę. Zasiałem 3h Coś to warte? Uprawa solidna,ale nie wiem,czy pod tą odmianę nie za solidna i w żniwa będą łzy ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musztarda po obiedzie?jak zasiałeś i się nie widzi to PRZESIEJ NA WIOSNĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żyto jednak potrafi dużo wytrzymać. Sąsiad siał dopiero po połowie października. Przed zimą ledwo wzeszło i zimowało z jednym liściem. Teraz powoli puszcza drugiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile suszy może wytrzymać żyto ?

Widziałem ładne oczywiście hybrydowe (na siódemce) gdzie deszczu do wczoraj prawie nic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.DSC_0768.jpg.6a950c78df3f8c1b5acd995bc3a64d8b.jpg

Tak wytrzymało w szczerym piachu. Kilka takich miejsc na polu jest. large.DSC_0769.jpg.84b7eaa35eefc87e9d1584f07f28aaaf.jpg

A tak wygląda w lepszych miejscach. Ikcomas zaraz będzie chabazi szukać i znajdzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chabry ładnie już rozkwitły ;) na procasję czwartkową jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jak dla mnie to za rzadkie, ale może się czepiam bo u nas to niektórzy mają zboża że żyletki nie wsadzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak u mnie nie przypalilo zyta, a też mam na szczerym piachu miejscami. Ale to jak na drugim zdjęciu to u mnie podobnie sie dzieje ze żyto na dwóch wysokościach bo już zaczęlo redukować pedy boczne i chowają się w lanie, teraz po tym deszczu dostaną drugą szansę pewnie. No może mam gesciejsze ale nie ma sie co dziwić, rośnie po rzepaku i ma do oporu skladnikow z gnojowicy.

Jak sąsiad brał gnojowice w zeszlym roku pierwszy raz to pobił swój rekord w owsie trzykrotnie, licząc na zbiorniki bizona, także na tych słabych glebach to jest duża ,,darmowa,, zwyzka plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno takiego gęstego nie miałem :p bo dość szybko siałem i niektóre miały nawet po pięć pędów. Z wiosny też ładnie szło, bo dostało szybko kopa, a pod koniec kwietnia mało deszczu i wygrały silniejsze. Wczoraj pyliło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas populacyjne też pylą ale mieszańce jeszcze nie 

Ogólnie to tam na piachach też są wypaleniska tylko że małe 

Ile taka hybryda potrafi sypnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto zadba o nie należycie ? Dwie cyfry w sprzyjającym roku pewnie w zasięgu przy wysokiej agrotechnice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się