czarko

Żyto populacyjne i hybrydowe

118 postów w tym temacie

No dwie cyfry to sa realne, mam taki kawałek (1,25ha)w lesie gdzie nie wieje i tam być może na tyle rokuje. A no i rośnie tam po faceli także musi wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja się piszę na osiem ton ile trzeba kasy wrzucić w hybrydę?

Pytanie jeszcze gdzie to dobrze sprzedać młyny często marudzą

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sam material siewny ok. 400-450 zl/ha. T1 też trzeba zrobić, zazwyczaj jeszcze T2 żeby mieć czyste sumienie. Na Twoich glebach 2 razy skrocic a i tak będzie bizon jeczał tyle slomy bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki a co Ty w żyto wchodzisz? a jak pisałem o gryce to nieee, bo gdzie tam na moje gleby

18 godzin temu, jarki napisał:

Pytanie jeszcze gdzie to dobrze sprzedać młyny często marudzą

Nie przyznawać się, że to mieszaniec. Po prostu żyto, aż tyle u Ciebie tego sieją że się poznają? Na pytanie "co ono takie blade" odpowiadasz "w cieniu rosło" :-D. Od mleczarza słyszałem, że spada mleczność po tym życie tak więc coś w tym chyba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żyto to alternatywa na słabsze gleby, takowe również posiadam :)

Tu koło mnie również żyta rosną u ekstensywnych rolników 

Gospodarstwa z bydłem także uprawiają hybrydowe oraz zwykłe na kiszonkę

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostało Capalo na T1 bo zostało z pszenzyta, akurat na zytko. Koncowka pylenie, jest bardzo zdrowe dlatego dam mu szanse i jak skonczy pylic dostanie T2(strobi+epoksy) albo Priaxor. 

@Marecki to rosnie na V i VI

asfd.jpg

da.jpg

sad.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej!

kto mi podpowie czym skrócić nadmiernie wyrośnięte jesienią żyto  jest również b gęste 

Edytowano przez staruszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowiek popełnia błędy całe życie, nie przewidziałem tak długiej i ciepłej jesieni /okres wegetacji jesiennej/  jak również sprzyjających warunków do wschodów roślin/100%/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz stracić i na ile można liczyć plon 

Dziś mamy kilka opcji w życie od taniego CCC po mieszaniny 

Dużo zależy od pogody i pierwszej dawki N 

To populacja czy hybryda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żyto jeśli już jest wyrośnięte to w maju polegnie. Można spróbować ale ciężko będzie utrzymać je w pionie. Dawka N na wiosnę minimalna ja bym dał 30-35kg i nic więcej, skracanie czymś lepszym bo po ccc jakiś rewelacji nie będzie.

Podaj więcej danych klasa gleby, przedplon, nawożenie organiczne i co to za żyto.

Edytowano przez damian9871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

gleba  5 do 6, przedplon łubin, żyto zwykłe dańkowskie  złote? , nawożenie 50 kg soli  i 50 kg fosforanu siane łącznie z nasionami  na 1.4ha !

potrzebuję antywylegacza  skracajęcego międzywięzla z pogrubieniem bez krzewienia  - znajdzie się ktoś z praktyczną poradą ?  - dzięki.

przypuszczam jednak żę  nawozenie wiosenne a raczej jego brak załatwi  problem ponieważ zauważyłem żółknięcie dolnych liści roślin co może 

wskazywać  na pełne wykorzystanie zasobów pokarmowych /długi okres wegatacji jesiennej oraz niska klasa bonitacyjna gleby/.

Edytowano przez jarki
Poprawiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze kolanko madusowate,  a później etefonem poprawić, i raczej nie rezygnuj z nawożenia bo plonu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobny problem. Odmiana mieszancowaHelltop, wysiew 80kg/ha 4/5klasa. Dostalo przedsiewnie jakies 250kg/ha kornkali i podobnie superfosfatu prostego. Mocznik okolo 80kg. PH okolice 5

Siew 10 wrzesien (podlaskie).

Obecnie 18/02 ma po okolo 20cm dlugosci i mase rozkrzewien.

Mokro jest wchorobe i obstawiam ze do kwietnia nie ma co liczyc na wejscie na pole. Jeszcze nie widac by ruszylo bo w nocy czesto ponizej 0 ale obawiam sie ze jeszcze z 3tyg i bedzie faza 31 a w maju juz bedzie mozna siac po nim poplon :( Pole wyglada jak laka.

Jakies pomysly jak to uchowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko chyba plecakowym to bede skracal... Przez najblizsze 4-5tyg na bank nie wjade na pole... Wiec pierwszej dawki nie dostanie wcale ale i nie zostanie skrocone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w jakim rejonie Polski jest tak mokro? Na skracanie i tak dużo za wcześnie. Siales pewnie na początku września?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pisalem wyzej. 10wrzesien (optymalny termin dla tej odmiany to 5-10)

A jesien jaka byla kazdy wie.

Ziema praktycznie wcale nie umarzla i wody mam w opor.

Dzis jest za wczesnie ale za 2-3tyg jak sie jeszcze okaze ze bedzie na plusie to termin skracania mi ucieknie a ja nadal stopy na polu nie postawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stopę to stawiaj a że traktorem nie wiedzieć to może i dobrze 

Mój Ojciec co prawda DAWNO temu ale na żyto sypał mocznik w kwietniu 

Słowem jak przegłodzisz to się ładnie zredukuje i wtedy zasilisz azotem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój najlepszy kawałek zyta, jak to ustoi to będzie cud po 0,3 Moddusa

hg.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się