Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

woda do oprysków

97 postów w tym temacie

Zwykle w granicach 2-3 kg na 100 litrów spokojnie wystarcza. Musisz sprawdzić, zwykłym papierkiem lakmusowym, nie każdy ma takie cudo do mierzenia pH. Papierek dostaniesz w każdym sklepie zkwarystycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne :D, okoliczni sprzedawcy dopiero niedawno dowiedzieli się że jest siarczan potasu, a jak usłyszeli o siarczanie potasu do nawożenia dolistnego to dopiero oczy zrobili :)

Siarczan potasu tez miałem w planach tylko dostępność zerowa w okolicy a koszt spedycji spory jak z dalszych stron a większa ilość towaru aby koszt transportu zmniejszyć też sporo pln kosztuje, tylko jak chciałem stosować bardziej pod katem dokarmienia roślin w potas w krytycznych momentach niż jako kondycjoner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie ciepła woda czyli ogrzana przez słońce jakieś mauzery  :/

Tylko czy glony które tam wyrosną nie będą zapychały opryskiwacza ?

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już to przerabiałem-nic nie rosło,tylko podjechać pod rynnę opryskiwaczem nie łatwo..w tym roku kupię pompkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oprozniam rsm z dzierzawionej beczki 25m3 i napelniam ja woda. Tydzień ciepła i jest fajnie nagrzana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś wymyślić żeby pryskać cieplejszą wodą widzę że ludziska różnie kombinują 

Stawiają na dachach budynków na bloczkach  ale jakoś to musi wyglądać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też planuje wykonać jakiś magazyn wody ciepłej, zabieram się już 3 lata do tego ;) Na poddaszu che postawić 2-3 mauzery połączyć je razem, kiedyś tam trzymałem jęczmień na paszę dla świń:D poddasze jest ok bo nie ma słońca a rozgrzany eternit trzyma temperaturę wewnątrz kilka godzin. Dodatkowo jest to z 3 metry nad poziomem gruntu więc grawitacyjnie napełnię opryskiwacz. Do zapełniania mazuzerów woda ze studni pompowana pompą zanurzeniową, myślę tylko o jakimś mądrym wyłączniku automatycznym który wyłączy cały system po napełnieniu. Zależy mi na automatyzacji ponieważ owe zbiorniki chciałbym wykorzystywac również do podlewania ogródków - żal mi hydrofora który musi naginać prawie ciągłą pracą. Pomysł na wyłącznik? spłuczka od tronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jakaś platforma mobilna lub przyczepa, mauzery jak ktoś chce parzyć herbatę to an czarno pomalować, sam używam mauzerów i jak ciepło to bardziej chciałoby by się wziąć kąpiel niż pryskać :D tak ogrzaną wodą... jak ktoś ma beczkę hts tez dobra sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@R-w pomysł z TRONEM wydaje się bardzo dobry ile wody spuścisz tyle automatycznie doleci 

Ja też myślę nad tym latami ma być większy od jednorazowych potrzeb i do podlewania też

Tylko ciągle mnie hamuje wygląd ale pod dachem to jest pomysł osłonięty od słońca a w ciepłym 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa na pddaszu ,nagrzaną głównie na buraki,one są po to  aby woda mi naleciała jak pryskam ,jak jest pogoda to ponad 80ha w jeden dzień pryskam,potrzebuje 16 tys litrów jak mam wode w zbiornikach to na godzine 10 ha opryskam z laniem wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maslak88 jednym słowem za drogo, coś podobnego można dostać już za 15 zł za litr a nie 60, dawkowanie podobne i też zmienia kolor wody. Kolega porównał działanie tecnophytu z Silwet Gold i duży plus na rzecz Silwet Gold jeśli chodzi o pokrycie roślin cieczą, cenowo też znaczna różnica. Poza tym ich mikro aminokwasowe wydaje się ok (tylko te dziwne pakiety), szczególnie zaskoczeni jesteśmy borem, gęsta maź. Natomiast dawkowanie według zaleceń firmy już wydaje się podejrzane, każą jechać mniejszymi dawkami niż na etykiecie za to kilka razy - zapewne chodzi wykorzystanie tecnophytu. Ogólnie w firmie coś złego się dzieje, pracownicy odchodzą i śmierdzi timakiem - to koniec krótkiej współpracy, jedynie skuszę się na bor jak nie znajdę nic lepszego, a jak będą wciskać tecnophyt to niech spadają, bormax też działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę ze studni głębinowej. Ale nie zawsze,zazwyczaj wczesną wiosną tylko, później staram się przywieźć wody ze stawu do pustego zbiornika po wykorzystanym rsm. A jeśli nie to napuszczam tam wody ze studni głębinowej i fajnie nagrzewa się. Myślę że woda do opryskow to temat przez Nas trochę lekceważony a szkoda bo ma duży wpływ na skuteczność oprysku. 

@miwigos do fungicydow też zakwaszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badalem twardosc- jest srednio twarda więc nie jest najgorzej. A ph nie pamiętam

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo według niemca jesli woda jest twarda i ma niskie ph to lepiej z takiej wody zrezygnowac bo jeśli dobrze zrozumialem ma za duzo żelaza i manganu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze studni, woda o następujących właściwościach: pH 7, twardość 383, wapń 109, magnez 27, 

Do każdego oprysku dodaję adiuwanty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wielu z nas ma problem z wodą 

Tylko mało kto o tym wie jak @przem

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja gdzieś czytałem że do każdego oprysku dodawać 0,5 kg moczniku na 100l w przyszłym sezonie chciałem popróbować... mocznik powinien trochę ph obniżyć... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0