Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

woda do oprysków

97 postów w tym temacie

mokra >:(, a tak poważnie to staram się conajmniej dzień wcześnień napuścić do swojego beczkowozu 10tys. litrów i dopiero taką odstałą wykorzystywać do oprysków jest ona znacznie cieplejsza niż bezspośrednio z wodociągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a z rzeki,jeziora ?

 

 

U nas jeden rolnik pryska cały czas woda ze swojego stawu,

moim zdaniem to bardzo dobra woda ale trzeba by ją odpowiednio oczyścić aby nalać do zbiornika bo jak widzę to oni leją bezpośrednio pompką ale co jakiś czas dysza zapchana...porządne filtry i pewnie byłoby ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boje bo zawsze coś się trafi i wkurza mnie czyszczenie dysz, wodę z wodociągu mam nie limitowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zamierzam kupić pompę spalinową i pompować wodę z rzeki do beczkowozu, a następnie lać ją do opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja używam  wody ze stawu rowu co pod ręka 

 

 

Ale lejesz ją przez jakieś filtry czy bezpośrednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja używam  wody ze stawu rowu co pod ręka 

 

 

Ale lejesz ją przez jakieś filtry czy bezpośrednio?

 

nalewam za pomoca pompy w opryskiwaczu i ten filtr jest dosyc rzadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku herbicydów dodaje zwilżaczy lub środki wspomagające, natomiast w pozostałych zabiegach zazwyczaj łącznie z mikronawozami (które zmiejszają napięcie powierzchniowe wody) jadę samą wodą mam też to szczęście że nasza woda w wodociągach jest miękka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z chlorem z wodociągów nie ma on znaczenia na rośliny czy tez na środki ochrony roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej staram się napuścić do beczki 10tys.l conajmniej dzień przed wykonywaniem zabiegów aby mieć ją cieplejszą niż bezposrednio z hydrantu i taka praktyka sprawia również że ewentualny chlor się ulotnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys dodawalem tego asistansa z chemirolu oprócz zmiekczacza jest tam w skladzie olej rzepaczany moze by samemu takie cudenko zrobic  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem filtry sekcyjne bo wcześniej ich nie było tylko główny przy rozdzielaczu ,zobaczę czy cały rok rozpylacze przetrzymają bez oczyszczania dodam ze mam rozpylacze fioletowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu skusiłem się na solubor i o dziwo podczas oprysku wszystko było ok

natomiast przy następnym pryskaniu {bez boru}zaczęło się zapychać ten piernik chyba gdzieś się osadzał i dopiero wtedy zaczęły się problemy

następnie wróciłem do boru w płynie i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu skusiłem się na solubor i o dziwo podczas oprysku wszystko było ok

natomiast przy następnym pryskaniu {bez boru}zaczęło się zapychać ten piernik chyba gdzieś się osadzał i dopiero wtedy zaczęły się problemy

następnie wróciłem do boru w płynie i spokój

 

I bardzo dobrze bo w płynie jest tańszy bor

 

proponuję żebyśmy pod cytatem zmieniali kolor to ułatwi czytanie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie macie jakieś sposoby na płukanie opryskiwacza ,konkretnie problem polega na pianie  jak ja z  powrotem doprowadzić do stanu cieczy  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0