jarki

Pszenżyto

550 postów w tym temacie

Kamieni ci nie brakuje ,jaki rozstaw rządków,jakoś mi nie pasuje,200 szt na metrze bylo siane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat się podoba, lepszego do tej pory nie miałem. Może złe miejsce do zdjęcia wybrałem, V klasa. Ogólnie 3-4 rozkrzewienia.

@Miwigos, rozstaw 11, ale stary poznaniak ma luzy i czasem rzuci redlicą trochę w bok. Siew coś raczej bliżej 250, bo póki co wolę u siebie nie ryzykować z mniejszą obsadą. Zresztą zobaczy się, jak wyjdzie i za rok można to zmienić. Pierwszy raz je mam, więc go nie znam "naocznie". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luzik jak mówią młodzi

Walniesz z wiosny z 70N+S i będzie baja 

Jaki sens siać na słabej ziemi gęsto przecież tego nie wyżywi 

Gdzie ziemia lepsza zboże się rozkrzewi trzeba tylko bodźców 

 

Mnie natomiast martwi miotłą pryskałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widać przecież, że pryskane, a że rządków nie widać? Czepiacie się, to jest Rotondo - nie da się go zje.ać. Za gęsto? Nieee, optymalnie, eeeech nie wiecie co to znaczy słaba ziemia. Musi być trochę gęściej, na takich piachurach jak tu część roślin ginie już na starcie, nie krzewi się. Mądrale gospodarują na trójkach wzwyż w wysokiej kulturze z rozbudowanym płodozmianem. Kamienie? Gdzie? U mnie to są kamienie tutaj to ich nie ma. W mojej okolicy takiego pszenżyta jak tu ciężko znaleźć, często jest posiane za wcześnie i za gęsto, 300-350 kg ludzie sieją, KILO nie szt.! Zapytaj się takiego ile szt. sieje to Cię od durniów nawyzywa. Ba, w większości przypadków to nie wiedzą ile kilogramów wysiewają Próba kręcona? Co to? Większość pszenżyt w okolicy jest już żółte, tutaj jest ok. Będziesz Pan zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabe, gęste, nierówne... Zazdrościta i tyle 2patyk.gif

Ale nie dziwię się, sam sobie zazdroszczę. Do tego jak na razie wszystkie pszenżyta naokoło gniją od wilgoci, niektórzy już połowę pola mają do kitu. A tu nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło dokładnie 151kg, siałem według zaleceń. Bo to niby dolna dawka, na moje ziemie powinienem dać teoretycznie więcej, ale nie robiłem tego ze względu na wczesny siew. W przyszłym roku się je obejrzy i będzie można wyciągnąć wnioski co do gęstości. Bo terminu siewu nie żałuję, a podobno za szybko siałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moich zdjęciach które wrzuciłem wyszło mi 145kg/ha i wydaje się dużo gesciejsze od Twojego,  może to mylne złudzenie bo trochę równiej posiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts...i w górę(u mnie)-i w dół(u reszty) :)

@Marecki-przecież szczególnie,a nie ogólnie podchodzisz do sprawy

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Proszę Was o info skąd takie uszkodzenia na liściach w pszenżycie i jęczmieniu.

Czy to efekt niedoboru jakiegoś składnika?

 

cwHQqqM.jpg

5QcUX2l.jpg

C7w5mMR.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się