jarki

Pszenżyto

550 postów w tym temacie

Na zdjęciu jest czy to z dziś nie wiem może proboszcz pozwolił ;) 

Coś jest na rzeczy z pszenżytami w tym roku wczoraj i u nas marne widziałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałuk jako Horczyczak powinien wiedzieć, że niedzielna i świąteczna praca zwykle w gówno się obraca i bać się jej jak piekła... :) Pszenzyto wygląda ok, dostało gradu i będzie zadowolone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszyscy pracowali tak jak ja,żyłoby nam się niczym w Kongo.Na tygodniu siałem saletrę-nie byłem tam od listopada,ale wygląda umiarkowanie możliwie.Wszyscy wokoło narzekają zwłaszcza na pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeś se Kongo wymyślił...  :) Moje wygląda podobnie, ale jednak lepiej ;) i jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko od domu masz te pola,że nie wiesz co z nieba leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 3 km. Obok zyto tego nie ma. A maja to dwa pszenzyta na polach oddalonych od siebie o 2km. Moze jakies inne pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jakby "coś" połaziło po liściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie było u Ciebie jakiś czas temu przymrozku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest od gradu u mnie tak samo, na pszenżycie są ślady a żyto przez miedzę i nic nie widać, a wiem że grad padał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykłosiło się i będzie "lipa".

Kłosik króciutki-zimno zrobiło swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady!Akurat po buraku,

to wierzę w pszenżyto.Ale 8 pięterek w kłosie.To się fizjologom nie śniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom pszenżyto Orinoko ma 14-16 po pyrach.Znów kłosy pięknie ziarnkami wypełnione.Po owsiance jutro zerknę.Ciekawe czemu nie ma go w mojej LOZ? Belcanto trzeci raz po zbożach kłos ma krótszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Belcanto. Jedna z niewielu upraw która się w miarę udała w tym roku u mnie. Widzę że na dokłosie można było zrobić jeszcze z 0,2 Modusa bo dostało tylko 0,6 na pierwsze kolanko. Ogólnie zrobiłem eksperyment z jesiennym odchwaszczaniem dostało 3l Boxera +1l Tolurexu. Zastanawia mnie jak taka kombinacja w pszenicy by się udała ktoś robił taką mieszaninę może? large.60c0e55ab5a19_Zdjcie-0232.jpg.0e6c9518da6bc880a96713d891f31c7f.jpglarge.60c0e56201ae7_Zdjcie-0230.jpg.315aad64d2da18ae8e8ab6f7c3b5f821.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no ja miałem obawy jak jechałem to pszenżyto na jesieni, ale mieszanka prosulfokarb + chlorotoluron zrobiła robotę z chwastem, jak na zdjęciu... teraz by trzeba było testy w pszenicy przeprowadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem (mam) jeszcze Avokado ale nieduzo bo tylko z jednego worka B-B bo zostalo z poprzedniego sezonu. Ale Avokado mniej ucierpialo zima i jest sporo gesciejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sapek napisał:

... no ja miałem obawy jak jechałem to pszenżyto na jesieni, ale mieszanka prosulfokarb + chlorotoluron zrobiła robotę z chwastem, jak na zdjęciu... teraz by trzeba było testy w pszenicy przeprowadzić...

Tylko w pszenicy musisz uważać na chlorotoluron bo nie każda odmiana toleruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... wiem że chlorotoluron to może przypalić pszenicę tym bardziej w mieszance z prosulfokarbem właśnie dlatego pytam czy ktoś miał jakieś doświadczenia... bo mieszanina generalnie ciekawa i moim zdaniem obie z tych substancji lepsze niż DFF...najwyżej po żniwach zaraz posieję gdzieś kilka metrów pszenicy i się próbę zrobi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się