jarki

Pszenżyto

550 postów w tym temacie

Nie, niedaleko Grudziądza. Ale stamtąd jest gościu, który mi je polecił, wręcz wymusił na mnie jego siew ;)

 

Chociaż wolałbym tam nie jechać, bo potem będzie, że asf przez Wisłę to ja przeniosłem... 

Edytowano przez Marecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie się bałem. Każdy o nim same pozytywy, podejrzane to było. Ale czasu do zastanowienia się nie było zbyt wiele, okazja kupna się dobra trafiła, to zasiałem 0dash2.gif

Jak w żniwa będzie klapa, to biorę Cię ze sobą. TROCHĘ starszy jesteś, to Ciebie bardziej posłucha, gdyby nie chciał zadośćuczynienia wypłacić :p   Poczekamy, niech zabierze głos w temacie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zapraszam, za Rotondo ręczę głową. Niemożliwe żeby się nie udało. Nie da się go zepsuć nawet jak bardzo by się chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widok jak na Kaszubach. Pole, łaczka, lasek

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Górki jeszcze słabe. Moje Avocado wschodzi, jutro sieje ostatnie pszenzyto Trapero, na mokrych po czesci łąkowych kawałkach które już prawie obeschly. Siew w moim regionie już dawno po optymalnym ale będę próbował wcelowac pod 250 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siałem według zaleceń, 160kg. Starego poznaniaka nie będę uczył sztuk liczyć ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... kurcze mało pszenżyta w tym roku posiałem raptem żeby kurom trochę urozmaicić pokarm... ale pszenica już na jednym kawałku się nawet zieleni miejscami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej go dosiej, bo ptasia grypa znowu idzie i zamknięte kury z rozpaczy jedzą więcej... ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydojona,czy nie-pszenżyta od zawsze dobrze rosną po pszenicy

(pszenica->pszenżyto->pszenżyto->pszenżyto->buraki) i nawet te ostatnie odm.Tornado

(ziarno kształtem żyto przypominało)dobrze sypało na polifosce 8 250kg/ha.

Panowie ktoś coś(cytuje Pana Moderatora :) )-moje obserwacje błędne?takie "żytnie" odmiany

mają niższe wymagania,wg mnie sprawdzają się w monokulturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... w przyszłym roku posieję po pszenicy ozimej... obiecuję...chyba żę trzeba będzie ozimą zaorać na wiosnę.... tfu tfu tfu przez lewe ramię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts-trzeba jednak słuchać starszych-

ale mam łączkę po 400szt.-sam się zastanawiam,czy tam

będzie miejsce na kłos?(jutr machnę fotki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się