jarki

JĘCZMIEŃ ozimy

599 postów w tym temacie

widziałem wczoraj na własne oczy!!!

za-**-bi-sty.

 

No właśnie - ale jak będzie na polu produkcyjnym w Polsce  :o  Planujesz posiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na jakie stanowisko chcesz wprowadzić ten jęczmień? I w jakim regionie uprawiasz?

 

Jak Ci się uda zasiać to pisz koniecznie, na bieżąco, jakie są rezultaty  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Kiedy żniwa? U nas myślę, że za 2 tygodnie zaczną kosić. W moich okolicach sieją wielorzędowe ale to się mija z celem, bo kłosy są bardzo krótkie. Kiedyś jechałem przez Twoje okolice i właśnie ktoś kosił jęczmień ozimy wielorzędowy a za nim prasa. U nas żyta były mniejsze niż ta ściana zboża z tego jęczmienia a bele słomy jedna obok drugiej. Kombajnem na środku pola się obracał bo nie mieściło mu się w zbiorniku i nie dojechałby do końca pola.

Może to Ty Jarki kosiłeś wtedy?  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żniwa :-\ trochę to jeszcze potrwa przecież on jest jeszcze zielony

jeśli chodzi o dwurzędowy czy sześć {mam oba} nie jestem jeszcze przekonany zobaczę w żniwa,

ale są różnice i to spore w poszczególnych okresach wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grześ z innego forum już wykosił. Z 3 ha miał 20t. Twój to jeszcze długo postoi  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ktorzy juz przed deszczami pokosili, a inni jeszcze czekaja a juz bielutki jak nie wiem(dawno) Osobiscie nie posiadam w tym roku posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój poszedł pod kose. Plon 6,5t/ha :o. Gleba IVb - V.

Jestem mega zadowolony, zwłaszcza że był późno siany.

Z jarego nigdy nie miałem nawet 6t  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój natival na strychu.plon gorszy niz rok temu ale 6t/ha na kujawsko-pomorskiej pustyni przyjmuje z duzym zadowoleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie miałem w tym roku ozimego ale z tego co słyszę to jęczmień w tym roku nie daje rewelacyjnie  :o.

Miał ktoś może odmianę Lomerit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jeczmieniu pojawia sie juz drugi lisc a wieszchnia warstwa gleby strasznie sucha to slonce i wiatr...Czekam za deszczem ale chyba sie nie doczekam.Mialo padac dzis moze kropnie jutro z tego co widze w necie. Mam expert meta, pryskac czy nie, moze jakis inny srodek polecicie, Maraton? Bo na expert.. gleba musi byc dobrze wilgotna.Tak pisza a jakie sa wasze doswiadczenia? Ja pierwszy raz chce zastosowac srodki jesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczekaj jeszcze trochę mówią o deszczu  :o

zakup innego środka to przecież dodatkowa kasa

a zawsze zdążysz czymś innym opryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze robie ze czekam.Jarki a Ty jak najpozniej pryskales expertem w jakiej fazie byly rosliny?I czy zadzialal na miotle. Jak jutro nie popada to nic sie nie zanosi na najbliszze 7 dni :o

A jak Twoj jeczmien juz pryskales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero zasiałem  :o w czwartek,

pryskałem expertem przez ostatnie trzy lata między 9 a 26 października tylko że zawsze siałem 17-20.09 a działał super  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli minimum 3 tygodnie od zasiewów. W jakiej fazie były wtedy rośliny uprawne i chwasty? Też kupiłem w tym roku Expert Meta ale jak nie popada to chyba zrezygnuje, poza tym glina nie dała się dobrze uprawić i trochę grudek jest. Oblecę najwyżej od dwuliściennych chlorosulfuronem (15g/ha koszt niecałe 10 zł/ha) a z miotłą i tym co przepuści będę się bawił na wiosnę.

P.S. Zdecydowałeś się na uprawę uproszczoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najważniejsza jest miotła a expert przy okazji załatwi samosiewy rzepaku gwiazdnicę taszniki i tobołki to są niby chwasty niskie ale bardzo się panoszą na moich polach bo w rzepaku galera je pozostawia

tak zdecydowałem się na uproszczoną uprawę sieję całą pszenicę na grubera zasiałem też część rzepaku dzisiaj go pryskałem i powiem Wam że nie widzę różnicy narazie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też chodzi o miotłę (tak czy siak na wiosnę zawsze coś wyjdzie z dwuliściennych - u mnie chaber), ale jeśli nie będzie deszczu to na glinie Expert Met nie zadziała więc nie ma sensu jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku też późno siałeś  :o

mój {campanile} się ładnie wyrzędował, siałem 15.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mam dużo pracy z wykopkami, u mnie zawsze sieją po 20, przynamniej nie wybuja do zimy. Jestem ze śląska, więc ma jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się