jarki

JĘCZMIEŃ ozimy

599 postów w tym temacie

narobiłeś mi strachu :o

byłem zobaczyć myślę że jeszcze za wcześnie na fungicydy

natomiast jak się tylko ociepli jadę z modusem bo naprawdę trzeba poważnie go skrócić

im wcześniej tym efekt będzie lepszy ale bez pół litra się nie obejdzie niestety >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja już się zaopatrzyłem. Nie wiem czy nie będę poprawiał żeby dokłosie skrócić ale na razie pójdzie pełna dawka. Ale wcześniej muszę przytulię załatwić a tu codziennie przymrozki. No i z tego powodu, że chwasty idą łeb w łeb z jęczmieniem wstrzymuję się z drugą dawką N a za tydzień zacznie głodować. Może być jeszcze różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jęczmień wymłócony :) ziarno bardzo ładne i suche

choć słoma jeszcze miejscami zielonkawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój też, słoma zielona ale ziarno suche 10,5 pokazało wilgotności. Pytają się trochę czy nikt nie chce tak jak u mnie bo jak nigdy tyle jęczmienia dookoła, że ciężko będzie sprzedać za przyzwoite pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plon jak dla mnie bardzo zadowalający ;) :)

powiedzcie mi czy udało się utrzymać go w pionie bo mój miejscami jednak poległ

a od samej wiosny nakombinowałem się jak koń pod górę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jarki, u nas wszędzie leżą jęczmienie. Ta Ostatnia Niedziela :P ech :P

nie za wiele, ale leżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siewnika od rzepaku nie przestawiałem bo w świeżą orkę szło, zaledwie kilka dni no może tydzień ale ziemia lekka. Wydawało mi się, że było dobrze ale przyjrzałem się dokładniej i zauważyłem, że żółknie niektórymi rządkami (takie zebry się robią poprzecznie na liściach). Być może redlica w tych miejscach poszła głębiej i Twoja teoria jest bardzo prawdopodobna. Teraz pytanie: te żółte rośliny padną czy dadzą sobie radę? Nigdy tak nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt głęboko posiane zboża potrafią wschodzić na dwa węzełki

Wypuści jeden długo i dopiero właściwy tuż pod ziemią

Taka roślina bardzo się męczy widać to zwłaszcza na kopczykach między kolejnymi przejazdami

Oczywiście część może nie wyjść wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wschody idealne bym powiedział, zdjęcie przedstawia jęczmień 10-dniowy. Na trzeci dzień od siewu miał już korzenie 3cm i bez trudu udało mi się odkopać ziarno dlatego początkowo wydawało mi się, że się mylisz o zbyt głębokim siewie. Jednak wziąłem to pod uwagę i zobaczyłem taki przejazd kikanaście metrów gdzie znacznik mi się nie przestawił, zrobił spory kopiec a tam jak w mordę strzelił cały rządek żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica jara "stosować po wykłoszeniu, nie później niż do okresu dojrzałości mlecznej ziarna" okres karencji 60 dni hmmm... Ciekawe. Ale piep..ć nurelle, otóż mam na jęczmieniu to:

https://pl.wikipedia..._%C5%9Blinianka

http://kopalniawiedz...-oplucnowe,5795

pienik ślinianka w piekielnych ilościach. Ledwo dojrzałem dziada bo skacze skubany jak się idzie, słychać go a nie widać, staniesz cisza. Mszycę też spotkałem ale ją to sobie zrzucę fastakiem a tego gnoja nie dogonię belką. Myślałem żeby go zagazować ale teraz zimno. Na to zimno nadaje się Teppeki ale on działa tylko systemicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty to cudo na mszyce wyszukał ???

http://www.belchim.pl/pdf/Leaflet/Teppekizbozowa_LEAFLET.pdf

Chyba tak usilnie szukałeś jak robali :)

Rzeczywiście bardzo ciekawe działanie tej nowej substancji

 

Ja jęczmienia nie siałem ale mszyce z pewnością robią swoje

Patrzałem na samosiewach u sąsiadów jest choć nie w przerażających ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie mszycy niema ,a ten skoczek jest zastanawiałem się co to za cudo ,narazie szkody nie robi chyba,a tak wogóle to on grożny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że też przenosi wirusa ale brak mam wiarygodnej informacji o tym. U mnie od kilku lat już grasuje, był kiedyś taki rok, że całe zboże w pianie, ludzie pryskali na potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jęczmieniem hybrydowym miał ktoś do czynienia-czymś różni się jego uprawa od tradycyjnego ozimego?warto wydać tyle kasy,na "jednostke siewna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się