jarki

JĘCZMIEŃ ozimy

599 postów w tym temacie

Nie, najbliższa pewnie 4 km. Nie stawialbym na bydv. Przypalenie RSM też mało prawdopodobne. Tak jak na 1 foto kilka calych ścieżek wogole bez czegoś takiego. Te miejsca to bardziej na piaszczystej. Tak sobie myślę czy nie za dużo pozostałości po dff, bo groch dostal ale sam jeczmien już nie dostał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

Raczej pudło. Sypie co roku kizeryt i mam świeże wyniki badań, magnez wysoki na tym kawalku. Te miejsca tutaj gdzie widać i jeszcze parę takich oczek 5x5 na górkach ale nie całe gorki. Dziwna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile siałeś  roślin na metr,bo w prównaniu z plantacjami które widuje to nie za gęsty jak na jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile roślin to nie mam zapisane, ale wyszło 130 kg/ha. Był nawet trochę za gęsty ale masz rację u innych obserwuje się dużo gesciejsze. Myślę że jest prawidłowy ale te miejsca mnie martwią, to jedno z moich najlepszych pól 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle wyłapuje takie małe place w tych mozaikowatych miejscach

Co kilka lat powtarzam solidne nawożenie MgS miejscowo 

Wierz mi jęczmień jest bardzo wrażliwy na niedobór magnezu 

A piach szybko się wypłukuje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawałem pod rzepak 55 MgO wiosna. Potem jeczmien 35 MgO. Potem pod groch 30 MgO i pod jęczmień 35 MgO. Oby @jarki to było to a nie poważniejsze rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że jest fatalny, a jest tu moja najlepsza ziemia, praktycznie caly kawalek IVa. Myślę że klosow jest max 350/m2. Jak to odda 5t to będzie cud

h.jpg

hdhd.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabe ozime jęczmiona świadczą o wczesnej suszy tego się nie da nadrobić 

Zawsze miałeś mimo kiepskich klas bonitacyjnych piękny jęczmień 

Korzystał z zimowych zapasów wody tym razem nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby było prawie 80 mm na początku marca ale coś widzę że pszenzyto się będzie bardziej u mnie sprawdzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mustand lub granstar to dobre opryski.Polecam u mnie nie wyobrażam sobie be nich pracy.To niezbędnik każdego rolnika.Polecam z reka na sercu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@agacia1 troche tak chyba nie na temat. Ja polecam gumofilce z targu to niezbędnik każdego rolnika i nie wyobrażam sobie wywalania gnoju bez nich.

Edytowano przez Daymon
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie, za mała obsada. Kręci się w okolicach 300 chociaż wygląda na więcej, ilość pięter od 6 do 13, nie zgubił pięterek co najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękny widok no może piękniejszy był jak rude Fidelio rosło 

Ja zrezygnowałem bo świnie wyginęły ale konsekwencje mam do dziś 

Znaczy ciągła walka z samosiewami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też już i rudy jęczmień ale ten bardziej mi się podoba. W sumie głównie dla widoku go posiałem, zostałem jedynym rolnikiem na kolonii i miastowe przychodzą zdjęcia robić ;-) i chcą to "coś" na podwórku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rude podobno są lepsze w ....

A jęczmień podoba mi się zwykły zwłaszcza podczas wiatru :)

U nas ozimy jęczmień to dziś rzadkość nie to co było za świńskich czasów 

Nawet trudno jest powiedzieć czy kiepski bo warunki czy wina rolnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, jeśli zardzewiały dach to mokra piwnica... i grzybica ;-) Tutaj temat opanowany, jestem zaskoczony działaniem Falconu na kłos - miał ciężką próbę ale poradził sobie perfekcyjnie (mam nadzieję że nie zaszkodziłem kłosom w plonowaniu ale etykieta na to pozwalała). Jęczmień prowadzony bardzo niestandardowo, z Mustangiem Forte poszedł siarczan magnezu i taka odżywka aminokwasowa od lokalnego dystrybutora powyżej górnej dawki z fajnym składem N-7,4%, MgO-9,1%, SO3-18,5%, B-0,3%, Mo-0,01% EDTA: Fe-1,8%, Mn-1,8%, Zn-1,6%, Cu-0,6%. Jedna późna dawka RSMS w odstępach trzech dni żeby nie zjarać. Cel redukcja pędów i utrzymanie wszystkich pięter w kłosach.  Potem było sucho i się zastanawiałem czy dać 0,5 czy 0,3 trineksapaku, przeczekałem cierpliwie, dostał 17 litrów wody i poszło spóźnione T1 (Wirtuoz) i mocno spóźnione skracanie 0,5 trineksapaku. Usztywniło ostro i skróciło (mam kontrolę), zatrzymało też choroby ale dół cały zjedzony. No i znowu sucho, miał być etefon na skrócenie dokłosia ale zrezygnowałem, jak długo ustoi zobaczymy, oby do końca ale szczerze w to wątpię. W łanie dało się zaobserwować zarodniki grzybów, aż się kurzyło ale znowu czekałem na deszcz. Po deszczu poszedł Falcon a jęczmień był praktycznie w całości wykłoszony. Nie wiem jak to możliwe ale nawet dół się nieźle zregenerował, jedyne co słabe to za krótkie liście flagowe, w krytycznym momencie zabrakło wody, na pewno ograniczy to plon. Chciałem zrobić inaczej ale warunki na to nie pozwoliły. Teraz niech nabiera mocy.

P.S. U mnie w okolicy bardzo dużo jęczmienia ozimego, posiane przez producentów świń bo w tym roku był duży problem z tym ziarnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień to nie pszenica pamiętaj że tu flagowy mały i dużo mniejszy wpływ na plon

Jęczmień żyje cała rośliną łącznie z źdźbłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się