jarki

JĘCZMIEŃ ozimy

599 postów w tym temacie

DSC01779.JPG

DSC01778.JPG

 

Panowie nie wiem jak ja liczyłem wcześniej tą obsadę. Patrzę teraz na zdjęcia powyżej i postanowiłem przeliczyć jeszcze raz bo coś mi nie pasuje. Wychodzi mi teraz 600-700 kłosów. To by pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tutaj ładnie wygląda obsada, a na tych poprzednich na tyle nie wyglądało. Jak jest mocno zielony to zastanów się nad T3 (mówię powaznie, może jakaś strobi tylko) bo jest potencjał na dwie cyfry być może a 80 zl wtedy nie można żałować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może za wcześnie liczyłem obsadę bo teraz wygląda zaje.cie ale nie róbcie sobie jaj. Jakie dwie cyfry? Poza tym są przepały, mam góry polodowcowe z przeróżną glebą, gdzie dołem pali a na stoku miodzio, zdarza się też żwirek. Niedużo tego jest ale o 10 procent zaniży średnią. T3 by było jakbym robił T2 przed kłoszeniem, ale było na kłos. Jest mega zdrowy i cały zielony więc raczej się nie zdecyduję na strobi teraz i nie chodzi mi o oszczędność bo moc w nim jest więc warto inwestować tylko ja chciałem go jeszcze przed rzepakiem kosić. Ziarno w pełni nalane, w zasadzie powinien już dojrzewać ale mu nie spieszno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a moj taki w tych lepszych miejscach

das.jpg

zobaczcie ile tych małych poredukowanych, plonu tu nie czuc

da.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 tygodnie się przekonamy, będzie mozolnie to dłubanie szło bo powykręcany w różne strony ale czas nie będzie gonił. Mój dotychczasowy rekord to 6,5 tony, teraz na cuda nie liczę, maj upalił rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas na 6t to i ja po cichu liczę, ale będzie ciężko. Jak ostatnio widziałem Twoj na zdjeciach to naprawdę rokował w okolicach 2 cyfr

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować, rekord świata to 13,8 i zawsze liczymy średnią. Jak pisałem wcześniej mam przepały, teraz 15% leży ale tak fajnie z 15 cm nad ziemią bo nie położyła go ulewa ani wiatr tylko tak sam z siebie. Nie wypowiadam się na ile liczę bo nie chcę się rozczarować. Pytają się mnie wszyscy co ja tam posiałem, chwalą, też chcą taki, że ładny, że nie wiadomo co. Dobrze, że nie jest przy drodze tylko schowany bo wtedy już naprawdę by urzekli i mus tabliczkę wystawić a potem jedna wielka murzyńska czarna d... Tymczasem ja spokojnie czekam na heder. Wtedy zweryfikujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że minimum miesiąc jeszcze poczekasz na heder 

Ja w takim czasie młóciłem a u Was później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No weź nie kracz, zbiegnie mi się z rzepakiem. Upala się przez to gorąco ale po dołkach jeszcze zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień ozimy dochodzi i u mnie. Pszenzyto normalnie raczej. Rzepak też będzie wcześniej niż zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie rolnicy pokosili jęczmienie ozime, kosili zwykle kilka dni później niż Ci bliżej morza ale w tym roku jest odwrotnie, bo tam jeszcze nie zaczęli. To jaki to może być plon. W dodatku wg iung susza wieksza bliżej morza. 

Byłem w elewatorze to żaden oddany w tym sezonie nie załapał się na gęstość powyzej 58 mówiła pracownica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprzedawałem ozimy znajomemu to mówił że na przyczepie gdzie było ponad 6 ton

Od innego z większym czubem było o 600kg mniej jarego słowem jeż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam uprawiałeś ozimy dwurzędowy, będzie cięższy niż jary. Sześciorzędowy zawsze lżejszy, inne ziarno. Ale owszem sposób wymłócenia też dużo zmienia bo się zjeży. No i wilgotność też będzie przekłamana; kiedyś kosiłem za wcześnie bo nadawali burze z gradem, słoma była lekko zielona no i nie obiło ości a wilgotność miał 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ościami to trudny temat sprawa odmiany dojrzałości i ustawienia kombajnu 

Siałem oba typy ozimego fakt dworzedowy grubszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barkas trzymaj się tematów

6 godzin temu, barkas napisał:

(...)

@ikcomas to hybryda? lepiej sie spisuje od populacji na naszych teranach?

Tak, to mieszaniec (hybryda dla mnie nie po polsku). Zdecydowanie lepiej się spisuje, gdyby nie upał, mozaiki i przepały to by zamknął dwie cyfry. Dla zwykłego jęczmienia nieosiągalne. 7 to szczyt możliwości u nas. Siałem zwykły i widać było po 6,5 tonach że nie da rady za bardzo więcej. W tym jeeeest moc. Uważaj z gęstością siewu, dwie jednostki na hektar dla mnie to przydużo, potem jest skomplikowane prowadzenie łanu. Pilnuj mszycy na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas

No czy ja wiem czy ze zwykłego jęczmienia może tyle nie dac? Myślę że gdyby te hybrydy Syngenty były takie cudowne to daliby je do doświadczeń Coboru a tak to wytworzył sie mit ze taka rewelacja co niekoniecznie jest prawda. Niemcy przebadali i sa średnie, wiele populacyjnych plonuje wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Kolega wyżej pytał czy na naszych terenach (tj. z mojego regionu) spisuje się lepiej, u fryców czy u Ciebie jest inny klimat, inne ziemie, nie ma porównania. Ja porównałem co było u mnie ze zwykłym i mieszańcem. Duży plus dla mieszańca. Zwykły zakończył swoje możliwości przy 6,5, ten zaczął od 6,5, co prawda dopiero za trzecim podejściem ale raz to moja wina była, drugi raz ostrej zimy. Rok do roku nierówny, zwykły miał wtedy cudowne warunki, ten miał masakryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po ile placiles za jednostke siewna?

Ja sie zastanawiam co posiac po rzepaku, czy wlasnie jeczmien ozimy czy pszenice ozima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się