jarki

JĘCZMIEŃ ozimy

599 postów w tym temacie

dzieki za rady, ale chyba zaryzykuje w sobote. Moze bedzie 10 ton :D

Jednak wschod Polski robi swoje

@ikcomas Ty chyba okolice Minska?

Ja jeszcze kawałek za Siedlcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej na wschód, prawie Białoruś. Będzie za gęsty, zobaczysz. Piekło jest coś takiego prowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mszyca pewnie bedzie bo i do mnie ona doleciala. Mysle ze wegetacja u Ciebie jest zblizona do mojej mimo ze jestes na wschodzie. Z mojego doswiadczenia siejemy: zyto, pszenzyto, jeczmien. Sieje przewaznie 15-25 wrzesnia, blizej tego pozniejszego terminu. W tym roku mam duzo ozimin do siania to moze zaczne troche przed 15. Mysle poczekaj w blokach chociaz ten tydzien do 16.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barkas-TEŻ zamierzam w sobotę siać Sandrę,tylko ta firma zaleca wczesny siew?a MB siewnej ksiądz na sobotę przeniósł.

ku memu zdziwieniu???dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2017 orka odwrotka po "Mzuri" zastosowana i pszenżyto w ubiegłym roku 7 ton dało,w tym roku próbuję

to samo z jęczmieniem ozimym(buraki->pszenica oz.->jęczmień oz.). Ponadto "Ultra 8" aż 200kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uprawialem pod jeczmien. Na slabszej ziemi, mimo ze w tygodniu spadlo 13 l, to agregatu za ciagnikiem nie bylo widac. Jutro z samego rana, poki jest jeszcze wilgosc sprobuje posiac. Na niedziele mialy byc opady, zaczynaja pomalu sie wycofywac z opadow na caly nastepny tydzien, wiec nie ma co czekac na siew.

Planowane okolo 210 ziaren/m2

Pyyanie czym da sie zwalczyc pojedyncze wyrosniete samosiewy rzepaku po siewie jeczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeczmien posiany w sobote z samego rana, juz zaczyna niesmialo wychodzic z ziemi. Na lzejszej ziemi, podsiak w miare i wiekszosc mam nadzieje ze zejdzie. 

Na glinie polowa gdzies schodzi to co glebiej trafilo, czekamy na deszczyk

Nie wiem czy to zasluga rzepaku czy bezorkowej uprawy ale chociaz polowa jeczmienia schodzi. Przy orkowej uprawie bez deszczy moze 1/4 schodzila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bez szaleństw 220 szt odmiana Zita dwurzędowa, nie wiem jak się zachowa to bezpiecznie zasiane i już kiełkuje 

nawet według kalendarza to musi się udać :D

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko ja tak malo w tym roku sieje? jeczmien jakubus posialem tydzien temu w ilosci 200-210. tez juz wychodzi.

Dzisiaj posiane pszenzyto belcanto 260-270 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2019 o 19:38, barkas napisał:

Jeczmien posiany w sobote z samego rana, juz zaczyna niesmialo wychodzic z ziemi. Na lzejszej ziemi, podsiak w miare i wiekszosc mam nadzieje ze zejdzie. 

Na glinie polowa gdzies schodzi to co glebiej trafilo, czekamy na deszczyk

Nie wiem czy to zasluga rzepaku czy bezorkowej uprawy ale chociaz polowa jeczmienia schodzi. Przy orkowej uprawie bez deszczy moze 1/4 schodzila..

Sorry ze siebie cytuje, ale chcialbym sie poprawic.

Dzisiaj byem obejrzec jak poschodzil jeczmien na glinie po rzepaku i bezorce

Wschody bez opadu deszczu po siewie jakies 90%! Podczas gdy uprawialem na glinie po orce, bez deszczu wschodzila 1/4 pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po orce rzepak powschodził lepiej niż tam gdzie nie orane,tu niema reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym odchwaszczać jęczmień?

Mało "podróbek" ma rejestrację,a to mój drugi jęczmień w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeszcze uprawiałem ozimy to standardowo jak pszenica

Czyli expert met czasem + granstarowaty bywało wiosną poprawić mustangiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wasze jeczmienie? 

Nie wiem czy to mozliwe ale u mnie miejscami maja po 25-30 cm? to mozliwe? ma juz 3 lisc do gory...

chyba bedzie trzeba dobrze go ubezpieczyc...

Jeden kawalek niestety robi sie juz kolorowy, na lisciach widac pojedyncze mszyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo kiedy Tys go zasial, juz na samym starcie zes sobie zrobil problemy.

U mnie jest za wilgotno i ziemia zimna i pozzolk troche 2 raz, bo jak byl ten cieplejszy tydzien to mu to pierwsze zzolkniecie zeszlo a teraz znow jest pare miejsce pozzolknietych, szczegolnie na poprzeczniaku, moze za mocno tam ziemia ujezdzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba zdjecia z wiosny a nie jesieni.

Tutaj na polnocy problemem jest zimna ziemia juz od 20 wrzesnia, dlatego nie wygladaja ozime zboza tak jak powinny. Byla ciagle duza roznica temperatur miedzy Pomorzem a chocby troche bardziej na poludnie Kujawami w pazdzierniku

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lokizom napisał:

moze za mocno tam ziemia ujezdzona?

Dobra diagnoza

 

Dnia 3.09.2019 o 11:09, barkas napisał:

Zamierzam wysiac jakubusa kolo 200-220 sztuk co myslicie o terminie 7 wrzesnia na wschodzie Polski?

Było posłuchać co Ci radzili :( 

 

@barts masz może aktualne zdjęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się