Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

Odżywki

295 postów w tym temacie

Jeszcze nigdy nie stosowałem żadnych nowoczesnych wynalazków

Tylko zwykłe tanie odżywki, czasem tytan bez większego przekonania

Ostatnio do odżywek dodaję czyste chelaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak ciągle robiłem. Dzisiaj rozmawiałem z ta" Panią ekspert "to właśnie wspomniała o tym żeby w taki sposób podratowac. Mało informacji o tym jest na necie ale akurat mam zaufanie do tej osoby i jej wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja rozmawiałem z moim handlowcem i po naciskach przyznał że

Odżywki to najłatwiejszy kant i dlatego każda zasrana firma ma "własne"

To jest jak z kiełbasą białą z tesko ma być za 5zł to jest

Ostatnio chciałem kupić na szybko Zn z firmy z reklamami

Okazało się że był ponad dwukrotnie droższy od nie reklamowanego

Oczywiście się wqrwiłem i nie kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację z odżywkami, narobiło się tych firm i każdy chce zarobić na Nas rolnikach mając w ofercie własciwie wszystko. Ostatnio akurat biorę wszystkie odżywki z Intermagu. Dla kontroli akurat w tym roku jednej ścieżki nie pryskam żadną odżwyką i wtedy przed żniwami przedstawiciel będzie miał rozpoznać tą scieżkę, ciekawe jak mu pojdzie.

A tutaj link dla zainteresowanych o wspomnianej prolinie sprzed ponad 20 lat wiec to żaden nowoczesny wynalazek

http://bomax.botany.pl/pubs/data/article_pdf?id=2562

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, czysta proline. Akurat jej koszt niewielki. Z reguły firmy mają w produktach kilka aminokwasów i koszty wtedy są tak duże ze mija się z celem w uprawach rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie 50 zł brutto za litr,mówią że włoskie aminostrong

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku testuję oromax na rzepaku to prawdopodobnie podróba fertileadera vital z timaca tylko 10 razy taniej, daję też pojedyncze mikro AminoB, Zn, Mn itp. Zupa dość gęsta, ale doradztwo słabe to pewnie zrezygnuję, człowiek najpierw się bardzo angażował, doradzał a teraz już nie pracuje i nawet nas o tym nie poinformował, duży minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tradycyjnie tania  odżywka bor mangan i siarczanmagnezu to na rzepak 

Pszenica podobna odżywka mangan cynk 

Groch sam nie wiem ale chyba odżywka i bor 

Mam też trochę tytanu co dostałem w prezencie od mojej ulubionej firmy gdzieś to muszę wysikać :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche z innej beczki, nie wiem gdzie to wrzucic. Różnicę widać gołym okiem, 2 sciezka bez oprysków aminokwasami (kontrola) jeszcze nie nabrała koloru po deszczu. Były 3 zabiegi, około 15 maj(przed susza), 28(susza). Zabiegi wykonywane solo wieczorem. Koszt pierwszego ok. 15 zl/ha, drugiego ok.50 zl/ha. Róznica pokazała sie dopiero po deszczu wczorajszym. Dzis dostało jeszcze 3 zabieg (identyczny jak pierwszy).

zdjecie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jest roznica ze hoho  .  szczerze to nie widac zadnej

moje zdanie jest takie:  wszelkie plonvity zboza, rzepak i inne mieszanki gotowe sa gowno warte. wystarczy popatrzec np na zawartosc miedzi cynku w tych mieszankach a na zapotrzeboweanie zboz na te pierwiastki

druga kwestia , mozna sobie sprawdzic na allegro taka glupia sprawe jak bor .  20 l boru z intermagu kosztuje 200 pare zl.   20 l boru z foliq  ktory nie wiadomo dlaczego jest niby uwazany w moim rejonie za super firmie kosztuje juz 400 pare zl.   ta sama zawartosc boru w litrze  

wszelkie npk dolistne tez gowno warte 

od przyszlego sezonu tylko czyste pierwiastki z intermagu cynk miedz mangan  bor na rzepak  i tyle w temacie

 

w temacie o rzepaku wstawialem zdjecia rzepaku, ze nie rosl .  pryskalem asahi.  teraz rzepak wysoki , wyrobil sie niezle. zasluga asahi? watpie, raczej ciepla ktore przyszlo

sasiad mial podobny rzepak , tez mizerny. niczym nie pryskal a urosl tak samo jak moj

 

wszystko to jeden wielki kant.  pilnowac ph, zadbac o zawartosc p i k w glebie i tym nawozic. reszte sobie darowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat też jestem zwolennikiem odżywek i zdania nie zmienię. A u Ciebie, kolego, póki co najbardziej to widać reklamę intercoś. Ostatnim zdaniem pokazałeś, że nie znasz Lokizoma i nie wiesz, w jakim standardzie utrzymuje pola. Jak dobrze przypilnujesz żarełko dla roślin, to dobra będzie nawet odżywka z pokrzywy lub z biedronki, a nie koniecznie srinter. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybę byś umył ;-)

Nie no trochę widać różnicę, na zdjęciu zawsze to inaczej wygląda. Co jednak nie zmienia faktu, że te wszystkie wynalazki trzeba traktować z przymrużeniem oka. Ja w tym roku też miałem kontrolę ale w rzepaku, i też widziałem różnicę a może to bardziej efekt psychologiczny?

@lokizom napisz dokładnie co dawałeś, agroperfect?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawałem Prolis (prolina) i Liquid Calcorium(większa ilość aminokwasow). Duzo razy zostawialem kontrole na mikro, plonvity i nie było widać tak jak tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a mnie się wydaje tak na przykładzie truskawek czy malin, że jak najbardziej ma sens dokarmianie dolistne... tylko kilka rzeczy - po pierwsze musi być odpowiednie nawożenie doglebowe, a dalej jeśli ktoś uważa że sobie pojedzie raz czy dwa pierwszymi lepszymi odżywkami i od razu mu się będzie plon wylewał z pola no to sory ale to jest pomyłka... kilka zabiegów odpowiednio dobranymi do fazy wzrostu środkami i można zaoszczędzić nawet na fungicydach czy innych drogich środkach (koszt 3 odżywek na 1 ha w jednym zabiegu to ok 70-80 zł)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... zakupiłem dziś 40 litrów Humus Activ (na 2 ha)... nie był to wielki wydatek, więc mówię, a co ja nie spróbuję... no i pytanie czy ktoś tego używał i ewentualnie jakieś wnioski, tylko obiektywne w miarę bym poprosił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2016 o 23:20, jarki napisał:

A ja rozmawiałem z moim handlowcem i po naciskach przyznał że

Odżywki to najłatwiejszy kant i dlatego każda zasrana firma ma "własne"

To jest jak z kiełbasą białą z tesko ma być za 5zł to jest

Ostatnio chciałem kupić na szybko Zn z firmy z reklamami

Okazało się że był ponad dwukrotnie droższy od nie reklamowanego

Oczywiście się wqrwiłem i nie kupiłem

Nadal mam takie zdanie w tym temacie 

@men2face firma z sąsiedztwa ale nie miałem styczności 

Ostatnio wszystkich nachodzą ci nawiedzeni z Bydgoszczu Ag-Pe 

Mnie zrazili i więcej tych menzurek nie chcę widzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat większość firm promuje wszelkie odżywki w proszku itp

Mnie to od początku jakoś nie pasuje może stary niereformowalny jestem 

Ale wolę płynne odżywki one lepiej się mieszają i są już przecież rozpuszczone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno się kurzy,a drugie trzeba targać w wielolitrowych baniakach-

ostatnio polubiłem "ekoplon"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam baniaki odpowiadają 

Ci co zużywają ogromne ilości kupują w 1000 litrowych 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy rozumieć:wierność ŻONIE i Adobowi :)

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0