Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

Odżywki

295 postów w tym temacie

W zbożu w tym roku  stosowałem Basfoliar 36 extra, natomiast w ziemniakach Yara Kristalon NPK 6-12-36. Polecam oba środki, szczególnie Kristalon, działa znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwrócić uwagę na cenę poszczególnych składników w nawozie bo nie raz okazało się że warto dać minimalną dawkę markowego produktu niż dwukrotnie większą jakiegoś słabszego producenta. Mi osobiście podobają się mikronawozy z Yary wystarczy wziąść do ręki 10l bańkę by się przekonać że trochę tam tego napakowali. Godne polecenia są też mikronawozy ADOB oraz Prolefy zresztą one są tego samego producenta. W tym roku chcę spóbować mikronawozów pojedyńczych w zbożach np sam cynk, mangan czy molibden dany w odpowiednich fazach rozwoju. Coś na wzór dokarmiania rzepaku Borem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapotrzebowanie rzepaku na bor jest zdecydowanie wieksze niż zbóz na pozostałe składniki.stosowanie pojedyńczych chelatów chyba mija sie z celem.jest jeszcze coś takiego jak synergizm pierwiastków.nie można dać czegoś zapominając o innych pierwiastkach.na polach regularnie nawożonych obornikiem pierwiastków z reguły nie brakuje.chyba ze ich pobranie utrudniaja warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie o dodatkowym zastrzyku danego pierwiastka oprócz normalnj dawki mikronawozu zbilansowanego, oczywiście w granicach rozsądku np. w pierwszym zabiegu w pszenicy jakiś nawóz mikoelementowy (ewntualnie NPK z mikroelementami ) + dodatkowo chelat miedzi, w drugim zabiegu mikroelementy + cynk. Nie wiem narazie głośno myśle może na jakimś kawałku zrobie próbę. Dotej pory jechałem tak:

T1 siarczan miedzi 0,5kg/ha + NPKmikroelementy

T2 siarczan magnezu 1,5kg/ha + mikroelementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cynk jest potrzebny w kukurydzy w pszenicy nie potrzeba osobnego dokarmiania cynkiem, managan trochę miedzi tak resztę masz w glebie o ile co kilka lat idzie obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdarzyła mi cię taka sytuacja  :)

miałem wysokie ph a brakowało Mg więc dałem dolomit

i wtedy gdzieś o tym przeczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem rzepak extra i zboże total extra z ADOB'a :-\

macie jakieś doświadczenia z tymi odżywkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to krystalon pomarańczowy jest zdecydowanie tańszy jak się nie mylę płaciłem 175 za woreczek 25 kg a na 1 ha daje 1,5 kg w swoim składzie ma dużo potasu  fosforu i siarki ,a azot uzupełniam mocznikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzać ceny ,wobec tego Chemirol zdziera niezłą kasę  , nie kupowałem w Chemirolu  ;D ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adob ma bardzo dobre odżywki,bynajmniej ja jestem zadowolony.Stosowałem już różne nawozy dolistne i te z Adoba mają dobrze dobrany skład.W tym roku mam też zbożowy total extra i z pojedyńczych mangan i miedź.Chcę spróbować jeszcze Basfoliar 36 extra,ponoć bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z ADOBa stosowałem tylko pojedyncze,natomiast kolega dawał basfoliar 36 extra {plony to On ma}

zastanawiałem się długo bo chciałem dobrze wybrać

ile na raz dajesz  i ile razy w sezonie bo chciałem pójść na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0