Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

Odżywki

295 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2018 o 22:15, miwigos napisał:

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko

Do mnie dalej o wiele i już byli, stosowałem ja być zadowolony rzepak był napakowany jak nigdy i pszenżyto od niechcenia resztkami potraktowane zaskoczyło. Tylko nie podoba mi się, że wszystko jest oddzielnie ale mają też gotowe mieszanki takie uniwersalne, coś na podobie ferti... no ten, tego... no o dziwnej nazwie z timaca tylko o niebo taniej. Bor mają bardzo fajny godny polecenia naprawdę.

Edytowano przez ikcomas
wkleiłem cytat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojedyncze składniki to lepiej,wtedy daje mangan czy miedż kiedy potrzeba i w dawce zalecanej ,a nie po trochu wszystkiego ,czyli tak naprawde nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Pałukowi trzeba kompleksowe rozwiązanie wymyślić np. saszetka 1kg/ha zawierająca wszystkie możliwe pierwiastki odżywcze, i to taka której nie trzeba rozpakowywać tylko się sama w wodzie rozpuści... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony denerwująca jest sama myśl o kilku bańkach 

Z drugiej jednak do gotowca dodajemy jeszcze coś czasem 3-4 pojedyncze 

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch sezonów z gotowców się wyleczyłem i nie żałuje.taniej i lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos-nie ułatwiaj Mu,napisz mnie na priv->

Cytat
1 godzinę temu, jarki napisał:

Gdzie taniej co lepiej ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co mi gotowce gdzie wszystkiego po kilka gram czyli nic,w pszenicy na koniec krzewienia miedż i mangan,a na I-II kolanko cynk i żelazo,a w rzepaku bor i molibden 

No i oczywiście siarczan magnezu 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te są najbardziej decydujące o plonie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2018 o 19:13, miwigos napisał:

Dziś poszedł krzem pierwszy raz w życiu,jutro 1 llitr CCC,03 modusa,1 litr delaro,bo conajmniej przez tydzień nie pójdzie w pole wjechać,lepiej dać tydzień wcześniej niż 3 dni za pózno

... krzem już od kilku lat stosuję w owocach, w pszenicy w tym roku też już 2 razy poszedł(i raz na jesieni) razem z innymi odżywkami... oprócz działania fungistatycznego działa też ponoć trochę jak antywylegacz tzn usztywnia tkanki zbóż... a i widziałem film jak ten Grzesiek z "Rolnik szuka żony" stosował krzem w buraku cukrowym... zostawił kontrolę i twierdzi że na części gdzie krzem był podany plon buraków był wyższy...jak dla mnie to temat wart pogłębiania chociażby ze względu na to ciągłe wycofywanie s.cz. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem jak jest z mieszaniem krzemu ze ś.o.r .. ale z innymi odżywkami i nawozami tzn. MgS, mikro, kristalony, mieszałem i nie robi różnicy...

 

36 minut temu, jarki napisał:

@sapek na BOGA nie wierz to co mówią ci de..le z tego programu 

 

... nie wierzę we wszystko ale jak gość daje filmy i  mówi o dokarmianiu pszenicy mikro, borem itd to chyba coś w tym jest... ja wiem że to jest sponsorowane,ale nie musze dawać tej samej firmy produktów które on reklamuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odżywki daje z Intermagu, do wszystkiego masz tabelę mieszania, nawet z najpopularniejszymi fungicydami,insektycydami,regulatorami wzrostu. Do najtańszych one nie należą ale wiem że mam to dobrze zrobione. Od czasu do czasu wpada do mnie ich przedstawiciel(nie bezposredni handlowiec)i układamy sobie jakiś plan w zależności od warunków i rokowań plonu. Nawet ostatnio zebralismy liście do badania na zawartość makro i mikroskładników (czekam na wyniki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam znajomych co pracują w Olkuszu ;)

Mądrzy ludzie i optysil też reklamują :D

Mi na stresa to węgiel aktywny trza zapisać :p

Rzepakowi nawet danie na mszę chooja pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki z tym ostatnim przesadziłeś ,ale wiara czyni cuda,miałem opryskiwacz po mocznik,bor , siarczan magnezu i ekosol RB,w trakcie lania wody w rozwadniacz wlałem krzem,widomo woda była tam z porzedniego oprysku,może z 5 minut postało i zrobiły sie kluski,zaczołem mieszać i zapchały sie filtry ,pompa nie mogła uciągnąć,ale przez 10 minut mieszania wszysko się rozpuściło czyli jakaś reakcja zaszła,pszenicy nic sie nie stało,

Jak będa 3 tony to będzie super w zeszłym roku wyglądał na 5,5-6 a sypał 3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no przeważnie też daję z Intermagu tylko niektórych nie ma tam gdzie kupuję ale są odpowiedniki innych firm np. zamiast plonvit opty jest kristalon zielony, optysil to jest jeden z lepiej mieszalnych nawozów, nie ma problemu przy mieszaniu z większością odżywek i nawozów, raz go mieszałem z Signum w truskawkach i też wszystko było ok... może z tych pozostałości w opryskiwaczu się jakiś osad wytrącił i z tym krzem zareagował, nie wiem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

"Pobożności jest niezwykle ważne ale rozumu nie zastąpi" 

Myślisz że nie znajdę takiego co się  pomodli za $$$

 

Uważam że przy tej wilgotności i możliwym PLONIE 

Lanie odżywek w rzepak jest zmarnowaniem kasy 

Mówię tu o moim dziadostwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Rzepakowi mocznika i siarczanu magnezu + bor żałować ? koszt paliwa większy

Przestańcie wreszcie płakać na te 5 ton z zeszłego sezonu bo nie wyglądał na tyle chyba że z kabiny jondera albo z drogi ... jak ktoś przejeżdżał obok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdzieś o tej porze w ubiegłym roku pisałem że za dużo liczycie 

A jak zaczął kwitnąć to było już pewne doszły jeszcze grzyby i pozamiatane 

 

Wracając do tabeli mieszania z odżywkami 

Dla moddusa z odżywką Intermag pokazuje +- to mnie ostrzegło 

W piątek dałem mustang a wczoraj właśnie pomieszałem modusowatego z plonvitem

Dokładnie się przyjrzałem i rzeczywiście białe kłaczki były w zbiorniku dały się rozmieszać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ja tam modusa tylko z ccc, odżywki po 4, 5 naraz...  lubię szczególnie mieszankę MgS, kristalon zielony, optysil, tytanit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2018 o 13:28, jarki napisał:

Wracając do tabeli mieszania z odżywkami 

Dla moddusa z odżywką Intermag pokazuje +- to mnie ostrzegło 

W piątek dałem mustang a wczoraj właśnie pomieszałem modusowatego z plonvitem

Dokładnie się przyjrzałem i rzeczywiście białe kłaczki były w zbiorniku dały się rozmieszać 

 

Właśnie! U mnie Modan się kłaczył a mieszałem go z... zimną wodą po prostu, Z WODĄ!!. Resztki z tamtego roku ok, teraz zmienili graficznie etykietę i pewnie coś popsuli w formulacji. Trzeba odżałować i się nie pieścić na zamienniki ale coraz trudniej o oryginał...

Wracając do tematu odżywki Dr Green stosował ktoś?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sa Vitotale o ile sie nie myle. Jak raz przeczytałem etykiete i kupilem Vitotal Mangan a na etykiecie pisało miedz schelatowana przez EDTA, to bylo dla mnie jakies podejrzane ze takie rzeczy nawet nie dopilnowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0