Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

Odżywki

295 postów w tym temacie

Wogole nie wiem czy odżywki mają sens na ta chwilę, dobrze że dawałem wcześniej teraz tylko patrzeć w niebo zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na miedzi manganie cynku z Olkusza piszą do BBCH 39 

Natomiast basfoliar 36 extra ADOB zaleca praktycznie do końca wegetacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że stosować można nie oznacza że wpływa na plon.  Jesienią 3-5 liści mało popularne, a skuteczne i można połączyć ze zwalczaniem robali.

Trochę dziwne to w 29/30 a 31/32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu

Chyba pomyliły Ci sie fazy, nie chodzi o 3-5 liści.

Nie wszystkie pszenicę są wrazliwe na niedobór boru,  większość nawet nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bor ładuję luksusowo w buraku i rzepaku myślę, że dla pszenicy coś zostanie. Bardziej o miedzi myślałem 3-5 liści zacząć jesienią walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi że najlepiej do każdego wjazdu dodawać jakiś dobry koncentrat mikro składnikowy bo trafienie solo lub wstrzelenie się dodatkowym zabiegiem to wyższa szkoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie @barts, zawsze najlepiej 1-3 litry jakiegoś wieloskladnika.

Na jesieni mało kto podaje. Zwykle dawałem cu i mn po dwa razy i wieloskladnik. Od zeszłego roku bor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja daje wcześnie jak tylko idzie miedż i mangan ,T-1 bor,T-2 bor i cynk z ogólnych sie wyleczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Wiem już kilka razy pisałem że często daję 36 extra w późnych fazach

Wierzcie mi nawet po dwa razy i ponad 6 litrów w jednym zabiegu 

To bomba na parametry w suszy zamiast trzeciej dawki N 

Generalnie to zawsze lepiej częściej a w mniejszych dawkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mówi się że to najdroższy mocznik świata 

Mnie to nie rusza zobaczcie ile firm to podrabia przypadek ?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki analizy, wtedy jeszcze kiedy było wszystko ok dla rzepaku i pszenżyta.

Dla rzepaku trochę za mała zawartość(prawie optimum, na granicy): potas, wapń , magnez, bor, miedź

das.jpg

Dla pszenżyta widać że trochę za mała zawartość(prawie optymalna, na granicy): potas, wapń, magnez. A niedobór co już jest standardem:bor

dasda.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszt dolistny wapnia wyszedł 62,2 netto/ha przy max dawce a pryskałem tylko raz tuż przed kwitnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień jary. Kontrola pewnego aminokwasu który ma pomóc zalagodzic deficyt wody. Dziś widać gołym okiem ze działa 

hdhd.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podaj nazwę tego wynalazku, albo chociaż skład to sobie wygooglujemy. Wiem, że nie chcesz reklamować ale jeśli coś działa aż tak bardzo to warto spróbować i nie ma tutaj reklamy. W rzeczywistości pewnie jeszcze bardziej to widać. No chyba, że to taki lokalny dystrybutor jak u mnie to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wcześnie go stosowalem, kiedyś rozprowadzal go Procam dzisiaj jakaś firma krzak. Jest to czysta prolina, można wyguglowac sobie na co wplywa, a nazwa handlowa Prolis. Robione bodajże na Łotwie. Ten aminokwas jest w innych środkach też ale wtedy są bardzo drogie (powyżej 100 zl) a tutaj solo wychodzi jeszcze w miare przystępnie przy dawce 2g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem to na rzepak ale wraz z 18 innymi aminokwasami. Żebyście nie szukali to podam nazwę handlową - Kaishi. Ale dawka chyba dużo większa, bo jak 12 procent w litrze wszystkich to średnio ok. 6 g czystego każdego składnika osobno; tylko producent nie podaje ile dokładnie którego a jedynie, że nie przekracza 20 % całości. Ja dawałem 1 litr/ha (producent zaleca 1,5-2) i wyszło mnie 36 zł/ha. Nie robiłem kontroli ale rzepak niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle tych z okolicy. Tylko trudno oceniać rzepak po wyglądzie, zobaczymy co na to kombajn. Kontrolę robiłem z Asahi, na pierwszy rzut oka wydawał się ciemniejszy w łanie a po wyrwaniu roślin i położeniu obok korzystniej wyglądał ten bez Asahi :-D. Jednak trudno tutaj coś oceniać bo mamy różne rośliny w łanie, w zbożu się da, w rzepaku tylko heder weryfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0