Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

Odżywki

295 postów w tym temacie

17 godzin temu, lokizom napisał:

Jęczmień jary. Kontrola pewnego aminokwasu który ma pomóc zalagodzic deficyt wody. Dziś widać gołym okiem ze działa 

hdhd.jpg

A może tylko ości zbielały,jak narazie nie wirze w takie cuda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są nawet prace doktorskie na ten temat. Wspomniała mi jakieś 5 lat temu o tej prolinie starsza Pani doradczyni. Wrzucałem chyba 2 lata temu zdjecia na pszenzycie ozimym, tam niektorzy nie widzieli roznicy a niektorzy tak. Działa to chyba w ten sposób, że jak roślina jest w stresie wodnym to wytwarza(zwieksza zawartośc) właśnie taki aminokwas jak prolina a my ja podajemy i dlatego nie musi tracic energii na jej wytwarzanie. Chyba tak to działa ogólnie ale jak się mylę to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce nic reklamować ale w tamtym roku zastanawiałem się nad Agro-sorb Folium, koszt około 40 zł/ha. 
3 lata temu przy stosowaniu Optisilu jakoś nie widziałem cudów, tylko jakby pszenica podczas suszy zwijały liście o około 4 dni później od kontroli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak dajesz fungi to oceniasz też przez liście jakie porażenie a nie przez kombajn , bynajmniej ja

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieraz wyglądało że porażona a sypała lepiej niż ta co wydawała  się że zdrowsza,dlatego nieważne jak wygląda im gorzej tym lepiej dla sąsiadów ,bo zadowoleni,ważne ile ton naleci,no i parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli roślina jest dłużej zielona czy z powodu fungi czy odżywek 

Moim zdaniem jest pewne że lepiej sypnie i parametry też będą lepsze

Co innego zysk tu można podyskutować bo ostatnio coraz mniej dla nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak stosujemy coś nowe ,dodatkowy zabieg ,to powinien być plus ,a nie minus finansowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jeśli chodzi o Optysil to kilka zabiegów w sezonie ze względu na to że krzem nie jest ruchliwy i trzeba nowe przyrosty roślin pokrywać, można dodawać do fungi i innych odzywek...i najlepiej zastosować w ozimej zaraz z wiosny, a nie czekać aż zacznie być sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś odżywki mikro kompleksowe płynne na zboża i kukurydzę, stosuję ASXy albo Opti z Mogilna ale denerwuje mnie już to rozpuszczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adob - dobra polska firma ale nawozy drogie, ja stosuje dolistne mikro + jakieś siarczany itp z firmy Arkop lub Intermag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intermag to poczciwa firma też ogromną większość od nich kupuję 

Czasem jakiś czyste chelaty podróbki ale też w Olkuszu robione 

Natomiast jeśli mowa o boroetanoloaminie to różnie bywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tylko Intermag, teraz maja nowe Amino z aminokwasami. Poki co nie bede bral ma ten sezon bo zlozylem juz zamowienie w zimie na caly sezon, maja wtedy dobre rabaty a placi sie do konca kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo grubo Kolego z agrii to mam tylko nasiona i kropka 

Jeśli mowa o Yara to nie miałem styczności z odżywkami ale na bank dobre 

Jest tylko jeden problem z którym ciągle się musimy liczyć zwyczajnie można dołożyć

Kiedy pszenica była po tysiąc mogliśmy sobie szaleć dziś trzeba ciąć koszty niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostani dzwonek na miedż w pszenicy ,a tu przymrozki zapowiadają za tydzień  i to spore kika dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile po oprysku odżywkami musiało by być bez deszczu? Bo szczerze mówiąc to na duży luksus nie mogę liczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0