Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

Odżywki

295 postów w tym temacie

@lokizom   Ja prosiłbym o pszenicę , bo rzepak,.........

Wyjaśnij bo nie rozumie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz mają lepszą? Najgorzej płaci Kamiński.

Coraz mniej stosuje "zup"-tylko bor w burakach do zabiegu na jednoliścienne i azot do T1 w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U niego  trzeba inwidualnie negocjować ceny , ale młyn płaci lepiej ,musi on coś zarobić

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W tym roku będę robił jak na filmie, zobaczymy co to z tego wyjdzie. 
@miwigos  jeśli chodzi o kukurydzę to wcześniej dawałem 12,5 kg mocznika + siarczan magnezu 3 razy nie zależnie od fazy rozwojowej "plus" dodatki jaka wtedy jest kukurydza bor i cynk, przez 2 lata testowałem Optysil z Intermagu ale jakoś nie zauważyłem ochrony plonu.
 Teraz daje - Jak jest bardzo chłodno to na 3/4 liść 1500-2000 gram fosforu + 120 gram cynku, 4/5 liść 250 cynku+150 gram boru, 5/6 lisc 120 gram cynku+300 gram boru. Z gotowych mieszanin "mikroKukurydza" nie stosuję ponieważ za mało składników.

@suzin w tym roku znowu miałeś cała kukurydze tylko na RSM ? jaki RSM ? i jeśli nie tajemnica to powiedz coś o plonach i odmianach.
Różnice przy mikro ciężko do zauważenie, chyba że zdąży się cud jak u kolegi @Jacus09352.

Przy mikro: 
-pszenica pewnie będzie miała lepsze parametry ale w łanie raczej tego nie zobaczymy
- przy rzepaku różnica widoczna tylko w trakcie kwitnienia (chyba) kwitnienie będzie bardziej intensywniejsze.
- a przy kukurydzy plon i jeszcze raz plon. Najbardziej widoczna jest różnica ponieważ już na samym początku masz "większą podstawę" i te 5-10 % widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ta ekoflora z Kraśnika to raczej jest wyśmiewana niż stosowana 

Częściej można usłyszeć nawet o adob czy foliq bo każdy lubi być na topie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, suzin napisał:

@lokizom   Ja prosiłbym o pszenicę , bo rzepak,.........

Wyjaśnij bo nie rozumie .

Jak nie poda boru w kontroli w rzepaku a obok da bor to wyjdzie juz spora roznica wiec marne doswiadczenie. Trzebaby dac bor w kontroli rowniez ale w doswiadczeniu dodac jeszcze inne mikro, wtedy to doswiadczenie na rzepaku mialoby sens

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie ustalone . Dlatego zacząłem ten temat . 

@przem  O plonach przecież pisałem. Więcej w nawożeniu kuku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem pamiętam :) chodziło mi o plonowanie poszczególnych odmian. i już znalazłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te końcówki do rozlewu RSM   To mógłby mieć jednakowe

Przeczytałem cały temat, żeby mieć łatwiejszy wybór  z   mikro, no i nie jest łatwo.

Wpostach jest : dałem mikro, widać różnice, jest inny kolor , różni się od kontroli.

  Ale już nikt nie pisał  że  plon był większy niż na kontroli.   Albo faktycznie to nie działa Albo źle to stosujemy.

Planowałem zrobić w kuku doświadczenie Teraz myślę że zrobię w pszenicy i  rzepaku. Kłopot jest co wybrać.

Mamy sole,  chelaty , IDHA, EDTA. i pewnie jeszcze coś tam. Np.  Mn.( azotan) siarczan ,   Cu,  siarczan.   to z etykiety  Co to jest?

Czy warto.  Kilka lat nie stosowałem mikro. Więc trudno mi coś wybrać. Te chelaty miały być naj naj Czy coś się z mieniło.

@lokizom   Dam bor tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w tej tabeli w jakiej temperaturze  można stosować   Wiem  że sole okres chłodny  chelaty min. 12C

Tylko że przyswajalność 1 do 4  dla chelatu.

tabela-porownanie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś tabele ile mikroelementów potrzebują poszczególne uprawy.Bor to wiemy że około 500

Z nalazłem coś takiego,  jeden oprysk w rzepaku:    B- 150-200,  Zn-80,  Mn-100-150,  Mo-15.

O cynku nigdy nie słyszałem. że w rzepaku. Pobieranie tych mikro 48h    więc nie może być deszczu.

Wyschnięta kropla na liściu zostawia osad ,który się już nie rozpuści.   Plonvt R ma  Mn-7g. To potrzeba 14l  = 100g Mn

Miwigos ma rację, gotowce  nie są wstanie zaopatrzyć w mikro roślin. A jeszcze dodatkowo straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadne odzywki nie zaspokoją potrzeb roślin 

One mają za zadanie wspomóc w krytycznych momentach 

W kiepskim roku podajemy tyle samo co w dobrym a plon potrafi potroić się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o to że jeśli są warunki sprzyjające to i bez odżywek by dużo urosło 

Nie zmienia faktu że podniesiemy plon i parametry ale przecież gleby nie wzbogacimy 

Czyli często zdarza się że to co lejemy jest w dużej części zwyczajnie zmarnowane 

Odpuszczenie czy opóźnienie z kolei może się bardzo zemścić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopy jest nóż na gardle 

Co myślicie o Multi-N z biostymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko monotlenek diwodoru, niestety woda się kończy i żadne cuda nie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wodę nadziei brak 

Wiele razy ratowałem sytuację basfoliarem 36 co prawda nie o tej porze 

Nie wiem ale spać spokojnie nie potrafię to cudo od biostymy niby się dobrze wchłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz to stosuj , dlaczego wcześniej o tym nie mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech wykorzystują naszą naiwność i wysokie ceny nawozów. Normalnie by nam przez myśl nie przeszło by stosować takie wynalazki bo za drogo i popukalibyśmy się w głowę. Sam mało nie poszedłem w Blue-N ale po prostu zamknąłem oczy i zastosowałem RSM 32 ale teraz na RSM za późno i jak nie ma wody to się nie przemieści (chociaż strat nie będzie). Z odżywek to proponuję florovit, tani i skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będzie tradycyjnie pomysł ADOBa 

Tym razem DUŻO DUŻO wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0