pasio

Rozsiewacze

101 postów w tym temacie

jedyna wada to te mieszadła kręcą się tak szybko jak tarcza i trochę śrutują nawóz, reszt bez zarzutów. Potrzebuje 1000l i swój chcę sprzedać ale widzę że będzie ciężko na allegro pełno tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siewka ta którą  posiadam to  mx 950 kosz z Kwasówki

Po pierwsze to montowanie siatki zabezpieczającej( może teraz to poprawili )w moim przypadku były dwie i każda komora wysypu posiadała swój ,nie były one przykręcone i jedna wciela się w  mieszalnik i zamiast obcięcia się klina pourywały się listki mieszalnika

Åańcuch napędu mieszalnika wymieniam co rok

Rdza zżera  cala ramę (można by było lepiej zabezpieczyć ten kawałek ramy)

Śrubki do regulacji talerzy są zwykle powinny być z Kwasówki  bo jak się zapomni je posmarować to już po regulacji

I jeszcze siłowniki posiadają słaba ochronę ta guma osłaniająca to cos śmiesznego nawet chińskie sa lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie pomorze >:( cena jest naprawde zachęcająca tylko czy są do niego części ? Kolega mówi bierz amazonke bo pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amazone dobre, ale drogie też ze względu na renomę. Ja ostatnio kupiłem używanego Raucha z 2 tarczami, połowa lat 90. otwieranie zasów hydrauliczne. Dałem 4 tys. zł. Części do niego np. łopatki sprawdzałem, są niemal o połowe tańsz od Amazone.

Dobre są też Lely, napradę dobra jakość, części się znajdą, a cena niższa, bo nie są jeszcze tak popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich, w najbliższych dniach chcę kupić rozsiewacz nawozów tylko nie wiem jaki wybrać czy AGRO-MAXu czy ALTRO. Słyszałem różne opinie że AGRO-MAXu to pierwsza klasa złom a ALTRO to dobra maszyna jakie macie doświadczenia piszcie a i jeszcze mam w związku z tym PROŚBĘ jeśłi ktoś posiada lub zna kogoś blikiego sąsiada kogokolwiek proszę o podanie kontaktu do tej osoby lub zrobienie fotek i przesłanie mi na maila hari2015@o2.pl z góry dziękuję. Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o maszynach produkowanych przez dexwal? Taki rozsiewacz z trzęsącym się dnem będzie dobrze pracował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi cokolwiek powiedzieć o tej firmie

Od jakiegoś czasu współpracują z Grene

a taki potentat chyba wie co robi ??? !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś z was amazone zau 1001? Istniejące tabele na stronie są niekompletne, być może ktoś już skalibrował swój rozsiewacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o poradę Amazon ZA-M 1500 . Mam łopatki wysiewające na szerokość 10-18metrów, ale na talerzach jest oznaczenie 20-28, czy uda mi się wysiać nawóz na szerokość 18m i 15m?

Edytowano przez jarki
ZA-M 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się