pasio

Rozsiewacze

101 postów w tym temacie

O szerokości rozsiewania decyduje kąt i długość łopatek. To do talerza 20-28 zamontowałeś łopatki 10-18??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, VIz napisał:

Witam. Proszę o poradę Amazon ZA-M 1500 . Mam łopatki wysiewające na szerokość 10-18metrów, ale na talerzach jest oznaczenie 20-28, czy uda mi się wysiać nawóz na szerokość 18m i 15m?

Łopataki mają naklejke,a talerze plastik na których jest napisany rozmiar,czyli masz  staryszy rozsiewacz i talerze OS 20-28,czyli możesz siać na szerokość od 20 do 28 metrów,łopatki masz od modelu  OS 10-18,czyli szerokość 10do 18  ,pewnie go od handlarza kupiłeś,musisz coś zmienić w zależności jak  szeroko chcesz siać,podaje link do serwisu nawozowego  

 

http://www.amazone.pl/78.asp

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie nierówno,będą pasy na polu,nawóz jest za drogi,kiedy ten rozsiewacz kupiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OS 10-18 ma łopatki 215mm i 280mm, a OS 260mm i 360mm. Talerze są chyba takie same przynajmniej tak wyglądają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tej zimy. łopatki mam OS Do talerzy 10-18 a talerze OS 20-28 i nie wiem czy jest różnica z talerzami OS 10-18 chcę siać na 18 m i nie wiem co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jakś różnica musi być ,chyba średnicą się różnią ,a nie możesz wymienić na właściwe ,skoro są dłuższe będą dalej rzucały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrócić łopatki wg wymiaru,jaki podał ANSU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by trzeba było ciąć ,a to stal nierdzewka ,możne pospawać elektrodą nierdzewką ,ale to zawsze spaw

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar łopatek jest ok tylko talerze do większych szerokości.nowe ok 2 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Talerze są takiej samej średnicy do każdej szerokości (tylko skale numerowane inaczej na talerzach czasem są inaczej.) Sam mam taki graniczny, że cyfry odwrotnie i w serwisie nawozowym nie ma. Na Francję podobno były robione. Dobrze że mam dostęp do normalnego i daję radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest OK niekoniecznie ,zróbcie zamiane będzie pasowało 

ANSU talerze napewno się różnią ja mam OM 24-36 to są dużo większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozrzut na małych łopatkach Damianie będzie ok ale podobno te dłuższe będą nierównomiernie wysiewać tak usłyszałem od kogoś kto ma amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozkładaj kuwety na polu i do dzieła. Ustawiam wg serwisu nawozowego i jest ok. Gdy dałem ustawienia 68 zamiast 64 (kąt łopatki na talerzu) to środek był nie dorzucony wszystko szło za daleko.Średnica tarcz 10-18 i 18-24 jest taka sama, tarcze 24-36 są inne tam łopatka długa jest na 3 śrubach. Piszę o talerzach os om są w nowszych maszynach.

Edytowano przez damian9871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, damian9871 napisał:

Średnica tarcz 10-18 i 18-24 jest taka sama, t

 średnice tarcz os 10-18 i 20-28?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tarczach OM są po dwa motylki na długiej i krótkiej łopatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rozsiewacz Kłos - jednotarczowy. Niestety sieje tylko w jedną stronę. Da się go jakoś wyregulować żeby siał w miarę równomiernie w obie strony? Motyl N031 jakoś daje radę siać w dwie strony, choć nierówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosem sie sialo 40 lat temu siał równo,jest tarcze musisz ustawić ,pod  spodem są śruby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak jest tam możliwość regulacji. Regulować lewo prawo tarczą? Rozsiewacz Kłos, taka tam piracka wersja Motyla N031.

Edytowano przez Magic fly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się