pasio

Rozsiewacze

101 postów w tym temacie

Dokładnie kolejny miałem z kanciastymi i regulacja wysiewu płynna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie problem z siewnikiem do nawozu zaf 603 ustawiam go w przeróżne sposoby i nic sieje cały czas tak samo pozostawia na polu pasy takie jasne 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo za szeoko jeźdzsz , lub za małe obroty wałka, raczej to drugie ( tak większość popełnia błąd) w moim rejonie już sie nauczyli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obroty walka 1600 na dwóch Polach siałem na jednym te pasy a na drugim nie ma nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zibi, zajrzyj do instrukcji obsługi rozsiewacza motyl. Tam jest opisane ustawianie łopatek i jak jeździć z rozsiewaczem jednotarczowym (nawóz ma dolatywać do śladów traktora z poprzedniego przejazdu). Jeśli rozsiewacz jest dwutarczowy, to trzeba czytać instrukcję obsługi do takiego rozsiewacza. Co do zasady rozsiewacz dwutarczowy sieje więcej za traktorem, więc zostawia ciemne pasy. Czasem można znaleźć ciekawe informacje w instrukcjach do sprzętów innych producentów niż posiadane.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwutarczowy i sieje równo, ale na wałku musza być obroty 540 w każdym rozsiewaczu , czyli c-330 okołó 220 obrotów silnika , wiele lat tak siełem dwutalerzowym rozsiewaczem, teraz zachodni sprzet obroty 540 E , wystarczy około 1600 na silniku

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej za traktorem sieją rozsiewacze które mielą nawóz 

Zwykle przyczyną jest wyrobienie części mieszadła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak lejek siał na jedną strone dalej nie wiem dlaczego fabrycznie tego nie przestawiali.

I wszyscy siali do okoła. Pozmieniałem na połowie łopatek kąt i siał równomiernie.

Nie jeździłem już do okoła. Dziadek się dziwił że nie ma pasów na zbożach

 

W tych rozsiewaczach gdzie mieszadło jest na talerzu i wchodzi do skrzyni z czasem jest taki luz że część nawozu tam przelatuje.

I jest mielone Robiłem różne uszczelnienia Na jakiś czas był spokój 

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też lejkiem jeździłem raz w prawo a drugi nawóz w lewo 

Znajomy jeździł jedną ścieżką tam i z powrotem czyli podwójne 

One miały regulację miejsca spadania nawozu ale nikt tego nie robił 

Odnośnie uszczelnienia mieszadła w ZAE wymontowałem i napawałem 

Dziś można kupić wszystkie części robocze do amazone tylko $$$ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bąkiem sie siało , wielu nie umiało ustawić , ojciec mnie nauczył dobrego ustawiania, kos też miał ustawienie tarczy , ojciec regulował , sasiedzi mało kto i było to widać , od kikunastu lat są tabele ustawień , najważniejsze to obroty wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kos to jest sprzęt, jakby miał wysiew na dwie tarcze to nic więcej nie chcieć, zawsze delikatny dla nawozu

obroty wałka ważne ale  równie ważne wypoziomowanie i regulacja łopatek oraz wysokosć tarczy od ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko jest w instrukcji obsługi papierowej i w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jadą lejkiem na małym gazie i wtedy robią przejazd co 4m. I tak bez zmian, bo w zeszłym roku tak siał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem ścieżki pod 4 poznaniaki czyli 11m i ciapek na pełnych obrotach :D 

Jeden taki siał na 5 metrów bo tył niżej niż przód mało tego jedna strona niżej 

Ale takich nigdy nie nauczysz nawet wieszaka nie przestawił 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozsiewacz Motyl, rozrzut na 8m (4m w każdą stronę). Równomierny rozrzut można uzyskać ustawiając co drugą łopatkę pod innym kątem. Nawet jeśli rozsiewacz sieje trochę mocniej w jedną stronę, to metodą dorzutu nawozu do śladu traktora z poprzedniego przejazdu można rozsiać nawóz równomiernie. Mimo, że nie miałem tej wiedzy na początku używania rozsiewacza, instrukcja zaginęła w pomrokach dziejów a główny użytkownik nie był w stanie przekazać żadnych informacji, to nie udało mi się doprowadzić do stanu żeby były jakieś pasy w zbożach. Raz sąsiad siał i przesadził na uwrociach (siał po dwa razy w jedno miejsce) i w skutek tego miejscami powypalało mi zboże. Gdy sam sieję nie ma tego efektu. Raz siałem pożyczonym motylem, który siał tylko w prawą stronę i trzeba było siać po spirali.Jednak to jest sytuacja odbiegająca od normy.

Informacja o większym wysiewie za rozsiewaczem dwutarczowym pochodzi od profesora z SGGW. Nie mam podstaw by mu nie wierzyć.

WOM osiąga 540 obrotów na minutę jeśli silnik kręci się z prędkością 2000 obr/min. Macie to zaznaczone na obrotomierzu C330 i C360. Co do zasady WOM osiąga obroty nominalne przy tych obrotach silnika. Nawozy siałem zazwyczaj 3 biegiem, co daje prędkość 9km/h. Taka prędkość jest w tabeli w instrukcji do Motyla. Jest też 6 km/h, która to prędkość jest osiągana na drugim biegu przy 2 tys. obrotów silnika i 540 obr. WOM. Inne kombinacje prędkości WOM są do uzyskania przy obrotach zależnych od prędkości jazdy, ale wtedy nie można ostro skręcać, używać 5 biegu i biegu wstecznego, więc pozostaje napęd WOM niezależny od kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam rauch rozsiewacz nawozu typ tarczy M1X podobno zuca na 24 m ale jeszcze nie testowałem moje pytanie brzmi jak go ustawiać z aplikacji rauch bo jedna łopatka ma zakres od A do E i jeszcze zakres od 1-6 a druga nie ma tej regulacji od a do E tylko od 1-6 a w tej aplikacji są tylko takie ustawienia np. A2B4 ktoś może objaśnić jak to ustawiać siewnik rauch 935M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się