damian9871

Odmiany godne polecenia

43 postów w tym temacie

nikt się nie chce pochwalić. będę pierwszy, zbiór 2013 10 25 - 27 kl.gleby III - V odm. multitop śr.plon z całości 12 t. 1ha wil. na granicy 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, no i mamy znowu styczeń i odwieczny problem jaką kukurydzę wybrać żeby było ładnie i dużo po skoszeniu. w zeszłym roku siałem konesera ze smolic i albo nie trafiłem z ziemią albo z pogodą, bo niby rośliny rosły ale były jakieś wątłe i w tym roku coś muszę zmienić.... może coś poradzicie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sieję co roku Opokę i ostatnio Legiona ze Smolic i nie narzekam. Opoka może nie najnowsza ale pewna i sprawdzona. W tym roku Legion niby na oko się nie różnił od Opoki, ale już w masie zwiezionej z pola była lekka różnica na korzyść Legiona. Chciałem kupić na ten rok jeszcze Bogorię też ze Smolic ale już brakło nasion :( I mam zamiar jeszcze coś sprawdzić tylko jeszcze nie wiem co. Zastanawiałem się nad Pioneer'em PR39H32 i Ułanem ze Smolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wprowadzeniem w moim niewielkim gospodaqrstwie 40 ha uprawy kukurydzy pod sprzedaż z przeznaczeniem na paszę. Jaką odmiana w tym wypadku przyniesie najkorzystniejszy plon? Zakładając, że będzie to odmiana mało wymagająca pod względem jakości i klasy gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mi coś powiedzieć o odmianie Delitop? widziałem że w grenie dali obniżke na nią i zastanawiam się czy nie kupić jej na kiszonkę dla bydła. sprawdzi się na slabsze ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie-polecacie jakąś odmianę NA ZIARNO?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch5 to faktycznie 230 dni wegetuje do zbioru-czyli jak przesieje to zbior-grudzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pauczan , co się boisz. Na wiosnę ci trochę zeżrą, potem zejdzie zboże, kuku na kiszke i nie będziesz musiał zbierać.

Zasiać chcesz 180?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj Pauczan , Pauczan . Liczba FAO nigdy nie określa a właściwie inaczej powiem . Nigdy nie jest równa   liczbie dni wegetacji . Sądzisz że że odmiany o Fao 270 wegetują w Polsce przez 270 dni w roku ??? To trzeba by było wysiewać chyba tak jak rzepak i zbierać w przyszłym roku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziarnówka przetestowana przeze mnie to tak jak @witch5 napisał Pioneer 8400, ale polecam również Pionier 8523 na lżejsze kawałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To do kiedy to ma rosnąć-jak posieję za 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletny laik jeśli mowa o kukurydzy ale nadal jest problem z rzepakiem

Powiedźcie mi czy można w Kuj-pom zasiać bardzo wczesną 

Wiem że jest FAO i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki
QQ dzieli się na dwa typy o ziarnie:
FLINT - można ja siać wcześniej, potrzebuję temp. gleby około 5 stopni, ale za to na jesieni wolniej oddaje wodę z kolby, 
DENT- temp. ok 8 stopni, na końcu wegetacji szybko oddaje wodę, znam przypadek jak dent w ciągu dwóch dni oddał 4,5% wilgoci, większy potencjał plonowania 

Kolba typu;
FIX - cały swój potencjał wzrostu maja zakodowany w genach, w warunkach niekorzystnych nie dostosowują się do otoczenia i reagują spadkiem plonu

FLEX - dostosowują się natomiast do warunków glebo-powietrznych, wykorzystują cały swój potencjał, a w stresie czy np. słabej obsady, pozostałe rośliny bardzo szybko wykorzystują dodatkową przestrzeń, wodę itp i budują znacznie większą kolbę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli DENT+FLEX ?

Siew aż "mlecz" zakwitnie ?

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja patrze na "mlecza"  wtedy jest idealny termin, u mnie wypada zawsze w okolicach 15 kwietnia ale mam znajomego co sieje w pierwszym tygodniu kwietnia. On QQ a inni buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki ciągle się zastanawiam czy siać qq 

Napiszcie jeszcze o tym FAO 

Czy wczesne czyli niskie FAO koniecznie znaczy mniejszy plon 

Czy może jednak warto kosztem plonu zyskać na wilgotności i stanowisku dla pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.wszystko zalezy od temp. i przebiegu pogody.generalnie wyzszego fao jak 240 w kuj-pom nie polecam tak samo jak polskich odmian.

Wybieraj sposrod euralisa dekalba pioniera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jarki napisał:

Dzięki dzięki ciągle się zastanawiam czy siać qq 

 

Po co ci to?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.05.2017 o 08:05, Pałuczanin81 napisał:

Panowie-polecacie jakąś odmianę NA ZIARNO?

 

Decyzja zapadła sieję po burakach cukrowych zamiast mięszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich warunkach po burakach to było pszenicę siać 

Ale skoro zapadła to idziesz w koszty usługi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się