Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Agrotechnic

Rolnictwo precyzyjne i telefony

149 postów w tym temacie

Jak na moje, to urodziłeś się przynajmniej 15 lat za wcześnie. dziecko-w-luzeczku.gif ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chowaj się z tym płotem jeszcze sztucera nie mam

A co prawda to prawda byłoby człowiekowi łatwiej to ogarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ale jak na Twoje lata to i tak nieźle Ci idzie z tymi rzeczami. Ja drobnej części tego nie potrafię. Zresztą smartfona mam dopiero 2,5 roku, więc nieźle jestem do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, to urodziłeś się przynajmniej 15 lat za wcześnie. dziecko-w-luzeczku.gif ;)

 

Marecki, ja widziałem jarkiego dowód. On ma datę urodzenia 33 P.n.E. :)

Dziadek, nie przesadzaj ja mam jeszcze swój pierwszy komputer. Ma dopiero 15 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takiej powierzchni  brakuje mi bardzo dużo,wiesz jakie to koszty ,nie wiem czy na 1000 ha by było warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grupa Azoty robi może nie mapowanie ale takie fajne analizy, bardzo dokładne w formie graficznej od 50 ha za darmo, poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladne gpsy z automatycznym prowadzeniem ciagnika zaczynaja sie juz od 50 tys zl. Przystosowanie rozsiewacza, opryskiwacza z automatyka wlaczania/wylaczania sekcji, N-sensor i przystosowanie jeszcze kilku maszyn moze zamknac sie w granicach 100 tys. To juz na ponad 100 ha gospodarstwa nie jest kosmos. Mam 33 ha rzepaku w jednym kawalku to jak pryszcze to wychodzi mi 36 ha. To jest prawie 10% wiecej kosztow opryskow, uprawy. Moze to lepsza inwestycja niz kupno kolejnych 2-3 hektarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2-3ha za 100tys.-ale groszowa sprawa-

jak "wyciśniesz marchewkę" z tego co masz to lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam opryskiwacz z komputerem jak jest 30 ha na polu ,to pryskam 30 ha ,może być max 5 arów różnicy,a kombajn z mapowaniem zbioru,sygnał z satelity na dokładność 5 cm ,coś koło 20 tyś . na rok,nawigacja na minimum dwa ciąniki i kombajn,daleko do opłacalności,jak by to się tak opłacało ,to każde 500 hektarowe  gospodarstwo by to miało ,a ma kilka w Polsce

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mam opryskiwacz z komputerem ale na nawrociach wylaczysz albo troche za pozno albo za wczesnie i juz jest nakladka. Jade na gpsie z dokladnoscia 30cm ale daje 50cm aby nie bylo pasow niedopryskanych. Czyli na kazde 21m dokladam 0,5m, wiec to jest 2,5%. Na 7 siewnikow wychodzi to po okolo 7 cm na siewnik. Watpie ze jak siejesz agregatem np.4m to po 5 przejazdach zasiejesz rowne 20m, napewno cos mniej i ciezko mi uwierzyc w to co piszesz. Poza tym pola tez nie zawsze w ksztalcie prostokata i tez sie nadklada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam klinów 1 pole tylko ,a sieje na styk zdażają sie przejazdy lekko niedosiane miedzy kolejnymi przjazdami wole tak niż nakładki,niektórzy sieja z co drugą redlicą zamknięta,robie ścieżki technologiczne co 24 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie opiszcie jakiegoś prostego gps-a do mojego c-325-skrzynia nie ma

licznika obrotów więc jazda na słuch-ile to kosztuje i jak działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co on w takim traktorze,będzie droższy od traktora,a kabine masz żeby go zamontować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tę blaszankę typu "psia buda"-

konkurencyjne forum pisze,że to 100 zł kosztuje?

 

Na czym to polega?gps za 5tys.wzwyż,zamiast kilka stów

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/dobra-na-poczatek-prosta-nawigacja-polowa-farmnavigator,44897,1.html

 

 

http://strefa.agro.pl/wykorzystanie-systemu-nawigacji-satelitarnej-gps-w-agrotechnice/

Jakieś proste wytłumaczenie poproszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pałuczanin81 napisał:

Tę blaszankę typu "psia buda"

Wolę nazwę "dziupla". 

Mam też taką i dlatego jeżdżę cały czas bez niej, bo głupio być dzięciołem. Zawsze stoi i czeka na krytyczny moment,jak ciągle pada, a jechać trzeba. Rok temu ją założyłem na siewy, w tym roku całe szczęście nie musiałem i oby tak zostało. Montaż zajmuje mi dobrą godzinę, ale ten "komfort" skutecznie zniechęca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat-

ale znawców brak?

Może mnie Pan Moderator nie upomni-

koszt odtworzenia obrotomierza w c325-miał być porównywalny do gps samochodowego

(mierzącego aktualna prędkość,pozycję,itp)-ale to nie to samo co nasza rolnicza nawigacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mial bym założyć nawigacje to taką z elektryczną kierownicą i dokładność 5 cm,a njlepiej 2cm,jedziesz maszyną pierwszy raz od brzegu pola,ustawiasz szerokość maszyny,i tylko robisz nawrót ,puszczasz kierownice ,włączasz nawigacje i traktor jedzie sam nawet po łuku,inna  to szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O takiej tez mysle, ale zawsze sa inne wydatki. Narazie do opryskow przedwschodowych, wysiewu nawozow i robienia sciezek uzywam tej z dokładnością 30 cm. Sprawdza sie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do oprysku i nawozów niepotrzebna, robię ścieżki przejazdowe, tylko do wygody, przy sianiu, talerzowaniu, ale to by było nudno w traktorze zasnąć by można, dobre to jest przy szerokich maszynach 6-9 m, żeby nakładek dużych nie było

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki proste robią wrażenie nie gadaj :)

Siew nawozu objazd wokół pola i heja ja się skończy to w tym samym miejscu sam się wyłącza 

Opryskiwacz podobnie kliny i tp itd ale tu jeszcze sama navi nie wystarczy a maszyny $$$$

Jak człowiek wejdzie w wygodę to się chce więcej i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A siewnikiem nie idzie zrobić prostych ścieżek,mam pola przy drogach,więc ojciec mnie nauczył siać prosto,teraz ja ucze syna, a nawóz ,dla mnie nierealne żeby siac aż wszystko wysieje i jeżdzić pusto po polu,jesli nie objade wkoło to dosypuje baksa

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0