Sign in to follow this  
Followers 0
jarki

rolnictwo precyzyjne i informatyka

32 posts in this topic

Jeśli mial bym założyć nawigacje to taką z elektryczną kierownicą i dokładność 5 cm,a njlepiej 2cm,jedziesz maszyną pierwszy raz od brzegu pola,ustawiasz szerokość maszyny,i tylko robisz nawrót ,puszczasz kierownice ,włączasz nawigacje i traktor jedzie sam nawet po łuku,inna  to szkoda kasy

O takiej tez mysle, ale zawsze sa inne wydatki. Narazie do opryskow przedwschodowych, wysiewu nawozow i robienia sciezek uzywam tej z dokładnością 30 cm. Sprawdza sie 

Do oprysku i nawozów niepotrzebna, robię ścieżki przejazdowe, tylko do wygody, przy sianiu, talerzowaniu, ale to by było nudno w traktorze zasnąć by można, dobre to jest przy szerokich maszynach 6-9 m, żeby nakładek dużych nie było

Edited by ikcomas

Ścieżki proste robią wrażenie nie gadaj :)

Siew nawozu objazd wokół pola i heja ja się skończy to w tym samym miejscu sam się wyłącza 

Opryskiwacz podobnie kliny i tp itd ale tu jeszcze sama navi nie wystarczy a maszyny $$$$

Jak człowiek wejdzie w wygodę to się chce więcej i więcej 

A siewnikiem nie idzie zrobić prostych ścieżek,mam pola przy drogach,więc ojciec mnie nauczył siać prosto,teraz ja ucze syna, a nawóz ,dla mnie nierealne żeby siac aż wszystko wysieje i jeżdzić pusto po polu,jesli nie objade wkoło to dosypuje baksa

Edited by miwigos