Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Agrotechnic

Rolnictwo precyzyjne i telefony

149 postów w tym temacie

Sam miałem kiedyś myPhona takiego do wbijania gwoździ skręcany na śrubki z uszczelką

Kupiony w stonce za grosze zarąbisty twardziel to był mój pierwszy smark 

Ale zbyt mała rozdzielczości i przekątne wyświetlacza nie na moje oczy 

W innych rękach śmigał lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest Pany?nie macie nawet tableta w traktorze, żeby cokolwiek wpisać.Niech wszyscy wiedzą, że forum nie "zdycha".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja doczekalem sie wkoncu dokladnosci do 2cm.

Ale do opryskow mialem zwykla nawigacje kupiona chyba 8 lat temu za 2 tys z dokladnoscia do 30 cm.To byla najlepsza inwestycja, duzo ulatwila.

Sasiadow kilku tez namawiam na chociaz nawigacje z telefonu ale jakos ciezko przekonac, a naprawde to duze ulatwienia

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom to już w telefonie są takie cuda myślące za nas?Te 30cm to na jakiej długości/powierzchni? bo mnie się omijaki w oprysku często zdarzają.

 

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia i dlugosc nie ma znaczenia. 

Masz dzieci to one napewno w tym sa biegle i ustawia Tobie dokladnosc na telefonie do 30 cm, ktory fajnie bedzie prowadzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Alcatel 1,a dzieci są ZA MAŁE.

korzystam z kraczki 2m(kroczki,krokiewki,fajtaka???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są tez takie proste wynalazki jak znaczniki przy siewniku :P albo na bogato ścieżki sobie rób podczas siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie skoro twierdzicie że używacie nawigacji nawet w C360 itp 

To napiszcie jakiej i wytłumaczcie jak krowie na rowie jak to działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts ale ja opryski miałem na myśli.Poznaniaka to Ciapkiem bez znaczników, tylko w Mf-255 błotnik przysłania to korzystam.

Przyda się instrukcja,tylko czy uchwyt telefonu do szyby się przyklei?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką w telefonie to można w du..e wsadzić ,do czego w 60tce nawigacja, a ścieżki sam komputer liczy , taka co traktor sam jeździ to jest nawigacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka to jest bajka. Wjezdzasz w ktory przejazd chcesz, to tez oszczednosc czasu.

Do siania przedsiewnego nawozow ladnie sie sprawdzaja te zwykle, jak juz mowilem na tej zwyklej wieksza precyzja niz na znacznikach w siewniku. 

Co do telefonu to wiem ze mozna bo kolega przedstawiciel z firmy agro.... korzysta

Ja juz sobie nie wyobrazam bez

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten stereotyp, że jak Ursus, to po kij mu nawigacja... :) A na poważnie, to niektóre ursusy z nawigacją czy bez ciężko prosto poprowadzić. W jeździe nie używam, bo nie znalazłem na tyle dokładnej, żebym mógł się nią kierować. Ale używam takiej jednej do wyznaczania nowych pól upraw w zmianowaniu. Bo nie mam tyle ha, żeby całymi polami obsiewać, a czasem dzieli się na mniejsze. Wtedy taka z dokładnością do 1m wystarczy, żeby np wyznaczyć równoległe linie na polu i nie latać w tym celu z kraczkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To określ bliżej z czego korzystasz,może JARKI nie uzna tego za reklamę.

To ścieżki technologiczne tez by wyznaczył co 12 mb?

(Patrzcie Panowie może być ciekawie na temat i bez obrażania się..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli taka zwykła apka na smarka potrafi prowadzić równolegle do granicy ? 

Generalnie mnie do 330 czy 8111 nie jest nic potrzebne 

Mam prosto jak z nawigacją do cm ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fields area measure. Darmowa aplikacja, perfekcyjnie nie pokaże, ale do wyznaczania obszarów i linii na moje potrzeby wystarcza. Dziś próbowałem inną, niby granicę błędu miała 1,5m (ustawiłem na 10cm), ale waliła na minimum 3 w bok. Ta moja może prowadzić idealnie też nie daje rady, ale np jak wyznaczę linię, to zejdę krok w bok i już to pokazuje. Do podziału pola lepszej nie muszę mieć. A ciągnik mam taki, że wolę sam nim kierować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śp.sasiadowi,to się kierownica w C-4011 blokowała-zawsze dojeżdżał pod sklep...

wlewał dwa wina i już wszystko działało.:)

Jutro tę apkę przetestuję po deszczu.Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu coś zmajstrować w oparciu o AgOpenGPS, nie go końca, ale coś już działa. W małych gospodarstwach też super sprawa.

Główny koszt to własna nauka i praca. 

large.2E6B2DC3-5056-403A-8C11-4A78EB275A74.jpeg.00def633a8594317fc3f9c77e9758332.jpeg

large.81FBB7B3-58E6-4F6D-8C74-DE13F08B7E2E.jpeg.5c1a60fdc9b7699d086e716aa2e318ca.jpeglarge.FA03AB44-FAA8-4AF6-B511-53CF95F8956C.jpeg.e36a6c352e07b4147e84de20fa062eca.jpeglarge.70F5257C-4B67-44FC-808D-C64B1680911F.jpeg.6d6071b498d02716419daab988f4e2ad.jpeglarge.737F6235-4D68-4AE8-85B6-B42C513EDCD1.jpeg.767a652e8de0e14e05f43e720dee568d.jpeglarge.984D6272-EBAE-4160-B8BE-41EDC81DCC00.jpeg.5f601f1e4ccb7f5b17d9b2ae79ec60fd.jpeg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty się chłopie marnujesz na tym gospodarstwie, weż się za majsterkowanie zarobisz więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0