Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

użyźniacze glebowe

20 postów w tym temacie

Nie, ale byłem już blisko. Z PPR maskin testuje EM-y od tego roku. Ja stosuję tylko Ekosłomę+mocznik na resztki pożniwne. Trudno określić czy rozkład słomy jest szybszy czy nie ale jeśli wierzyć napisom na opakowaniu to chociaż dostarczę glebie mikroelementów  >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od zeszłego roku myślę ze trzeba sprawdzić na własnym polu bo zdania na ten temat są podzielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony, moim zdaniem gleba utrzymywana w dobrej kulturze na której nie popełniamy podstawowych błędów w agrotechnice (typu uregulowane ph, dostarczenie azotu na resztki pożniwne, dobre ich przykrycie orką lub w przypadku bezorkowej uprawy dobre ich wymieszanie z glebę) nie wymaga tego typu wynalazków i nie ma ekonomicznego sensu ich stosowania.

Preparaty tego typu powinny być zastosowane gdy przywracamy zdegradowane grunty do użytku np. po powodziach, chemicznym skażeniu, pożarach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja testuję/stosuję od 4 lat preparat Agriful w warzywach i w sadzie oraz Agri M40 w uprawach rolnych (tam gdzie mam nawadnianie), na bazie kwasów huminowych i fulwowych. Dobre efekty w warzywach i sadzie. Badałem glebę i po 4 latach ilość substancji organicznej wzrósł z 3,2 do 4,4%  co przełozyło sie na 12-15% wzrost plonów tak więc nakłady się napewno zwróciły. Czy to efekt mojej agrotechniki czy tych preparatów nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzie ta próchnica tak się podniosła? w sadzie czy polu? w sadzie to dobry wynik ale w polu na pewno stosujesz obornik, kompost lub inne nawożenie organiczne (przyorywanie resztek itp.) więc czy to zasługa tylko użyźniacza? wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwyżka próchnicy w sadzie jest najwieksza rzeczywiście 4,4% bez nawozów organicznych w polu nie stosuję obornika (bo go nie mam) ale są nawozy zielone plus Agri M40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po długim czasie muszę temat odnowić bo myślę że to co napisał prof. Stefan Martyniuk

rozwiewa wszelkie wątpliwości i jeśli w glebie jest brak mikroorganizmów to 90% wina rolnika

http://www.farmer.pl...bowe,47230.html

 

ps. jak na naukowca to niezbyt częsta teoria

świadczy tylko dobrze o autorze i wskazuje na

przekupność ogromnej większości uczonych

 

jeszcze raz S Martyniuk i J Księżak

PODSUMOWANIE

Wyniki badań własnych, podobnie jak szeregu do-

świadczeń przeprowadzonych w kraju i za granicą, wska-

zują, że preparaty określane jako Efektywne Mikroorga-

nizmy (EM) nie mają istotnego wpływu na plonowanie

roślin i właściwości gleb. Użyźniacz glebowy (UGmax)

w badaniach własnych i w większości badań innych au-

torów krajowych również nie wykazuje korzystnego od-

działywania na plony roślin i jakość gleb. Stosowanie tych

produktów w praktyce rolniczej nie ma więc uzasadnienia

 

http://www.iung.pula...ne/6/PJA6_4.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy stosował ktoś preparaty na bazie kwasów huminowych? Jakie były efekty?? Ja stosowałem i chciałem porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na stronie wiodącego producenta użyźniacza glebowego

był opis jak zaczynał z produkcją było coś w stylu

 

Właściciel firmy Piotr B zanim zaczął produkcję WYNALAZKU

długie lata prowadził gospodarstwo rolne.

Zauważył że uprawa jego gleby staje się coraz trudniejsza

i jednocześnie traci plonotwórcze właściwości.

Zaczął szukać WYNALAZKU który mógłby to zatrzymać !!

 

Dziś jakoś nie mogę tego znaleźć

Czy gość zmądrzał i wstydzi się swojego zwierzenia??

 

Ja bym się wstydził przyznać że prowadzę gospodarstwo

wiele lat i doprowadziłem do degradacji własnej ziemi

Jednocześnie proponować rolnikom swój cudotwórcy środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Humusy - ktoś o nich słyszał, albo stosuje? Chodzi mi o te trzy stymulatory, z naciskiem na ostatni, bo to nad nim się najmocniej zastanawiam. 

Pozdrawiam

Edytowano przez jarki
Humusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 

Przyznaję, że nie przeczytałem dokładnie regulaminu i nie wiem, czy mogę tu pisać o konkretnej firmie. 

Pracuje w prywatnej kopalni węgla brunatnego,  1,5 roku temu wprowadzilismy do sprzedaży florahumus, stymulator wzrostu na bazie kwasów humusowych. Ja pracuję od niedawna na Śląsku i Malopolsce, ale moi współpracownicy mieli okazję przetestować produkt w Dolnośląskim i Opolskim. Na kukurydzy plon był o 1.400 kg większy niż kontrola (0,6 l preparatu na ha). Pszenica 800kg więcej. Npk nie zastąpi w dłuższym okresie, ale przeczekać pozwoli z rozsądnym plonem. Zapraszam zainteresowanych do dyskusji. Mogę przesłać wyniki testów również w innych uprawach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawka 0,6l ha za ok 60zł (cena ze sklepu kopalni) i 800kg pszenicy więcej - chłopie rozwaliłeś rynek NPK i wapna.

Na poważnie to daj namiar na doświadczenia z tym preparatem. Kolejny produkt jak wyciąg z obornika, który najbardziej

daje zarobić producentowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Grigorij prześlij gratis litr produktu.Albo zjaramy rośliny na dwóch hektarach, albo będzie efekt-przynajmniej nie finansowy dla twojej firmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Grigorij w drodze wyjątku zostawię ci to tu bo jednak o rolnictwie 

W reklamach to same szkodniki są wrzucane żeby Koledzy mogli ich ....

Tylko przestań bajki opowiadać my tu stare chłopy i w cuda nie wierzymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0