ikcomas

Herbicydy

920 postów w tym temacie

jęczmień opryskałem{expert met} na raty trochę z rana trochę z wieczora  ???

ma średnio chyba z 6 liści , jaka będzie skuteczność :-\ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie warto pryskać Expertem w tym roku co? Poza tym faza chwastów jest już dość zaawansowana to raczej nie zadziała tak jak powinien. Jednak swoją drogą zostawiać coś takiego na zimę  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na moje warto bo

-miotłę weżnie

-zboża nie uszkodzi

-a wiosną poprawka na dwuliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te gliny gdzie nic nie chce wschodzić? Warto? Pszenżyto to i tak chyba zostawię bo tak czy siak na wiosnę polecę Attributem bo stokłosa mi się wysypała w tym roku na tych stanowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w taki mglisty dzień jak dzisiaj to warunki są dobre,

ja bym kropił a decyzja należy do Ciebie  ???

Twoja kasa  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A rosa, która utrzymuje się przez cały dzień? Expert Met działa też trochę nalistnie  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pryskałem w delikatnej mżawce i było super

chodzi o działanie na miotłę

 

dzisiaj oglądałem moje zboża i widać działanie na dwuliściennych

więc jest podstawa by myśleć że miotłę załatwi  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie psikałem ozimin. Dlatego, że słabo powschodziły. Muszę poczekać do wiosny. Może pod śniegiem wyjdą. Kilka razy tak miałem i było ok. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też odpuszczam i cały zimny wschód również (zrobiłem mały wywiad w moim otoczeniu), pal licho, co będzie. Praktycznie codziennie są przymrozki, zboża powoli szykują się do snu (a więc chwasty również), tym bardziej że na wiosnę nie wiem czy nie lepiej będzie zaorać plantacji więc po co dodatkowe koszty. Co prawda nigdy nie zostawiałem jeszcze na zimę tak zachwaszczonych upraw, zobaczymy co będzie na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odchwaszczacie już zboża ?

ja tradycyjnie zakupiłem expert-a i trochę gleanu

tylko na razie niema warunków do kropienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie puma delikatnie przypaliła mi jęczmień odmiana Nagradowicki, najpierw pryskałem pszenice i jest w porzadku potem pojechałem na jeczmień i nagradowickiego przypaliło a Justinie nic nie jest pogoda była idealna ani cieplo ani przymrozków czy to moze być zalezne od odmiany bo mam ją pierwszy rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce nikogo obrazac ale pume nalezy umiec stosowac musi byc wilgotnie i pochmurno. mi w tamtym roku tez eunove przypaliło ale to tez jak dawka jest fest 1l na ha to za duzo i tyle. i ja jeszcze nie pryskałem swojego jeczmienia poleciałem tylko linturem i czekam na efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku miałem po latach jare z wiadomych powodów

pryskałem axialem i po 4-5 dniach mustangiem forte i też lekko przypaliło

sam nie wiem dlaczego ale mimo to plony były zadowalające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja poprawiałem miotłę Pumą w pełnej dawce prawie na flagowy w pszenicy ozimej i pszenżycie w tamtym roku i było wszystko ok tylko zwiększyłem dawkę wody do 320 litrów na ha. Było w miarę pogodnie, może nie w pełnym słońcu ale na pewno nie było pochmurno. Myślę że to raczej susza. Widziałem kiedyś efekty działania herbicydu w czasie suszy. Pole było jak po glifosacie. Dopiero jak popadało to gościu zaorał i posiał jakiś poplon.

@jarki wydaje mi się że to raczej Mustang Forte przebarwił liście a nie Axial. Wbrew temu co piszą na ulotce trzeba z nim uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też myślę że to była wina mustanga forte dlatego w tym roku zakupiłem zwykły mustang

efekt jest taki że mam sporo fiołków w zbożach i na przyszłość trzeba coś innego wymyślić

tylko nie mówcie mi o galaperze strongu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fluroksypyr daje sobie radę z fiołkami, przynajmniej u mnie. Gorzej z ostrożniem, zawsze, ale to zawsze mi odbija. Pryskałem Goldem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie fitotoksyczności występujących na roślinach czy czasem się to nie dzieje podczas upałów bo cos mi mówi ze podczas wysokich temperatur wraz z rosą preparat przemieszcza się do czubków liści i tam następuje nagromadzenie sor i stąd czasem te poparzenia jak się mylę to poprawcie mnie bo czasem te moje teorie to fałsz ale chyba się nie myknąłem

 

Ikcomas zainwestuj w dobre rozpylacze i nie wal tyle tej wody

 

Jarek czym Ci strong zaszkodził? Bo ja tym pryszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi tutaj raczej o promowanie tego środka a nie o działanie. Ja też tak mam, że nie mogę już na niego patrzeć. Co za dużo to niezdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie całkowite zniszczenia plantacji to jakiś błąd typu źle popłukany opryskiwacz jakaś trefna mieszanka

U mnie w tym roku na części pszenicy nie było żartów z racji późnego wjazdu w pole roślina dostała niezłego kopa rsm w wysokiej dawce jednorazowej i zaraz poszło odchwaszczanie czyli ten nieszczęsny galaper plus izoproturon plus ccc i jak by było mało modus a raczej zamiennik zapomniałem jak to się nazywało , listki trochę się przebarwiły ale na dzień dzisiejszy można powiedzieć ze mam czym się pochwalić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- tak nie cierpię reklam

 

- jeśli w uwagach pisze coś takiego a rośliną następczą będzie rzepak to uważam że należy unikać tego środka:

Uwagi:

1. Rośliny uprawne inne niż zboża mogą być wrażliwe nawet na znikomą

pozostałość środka w glebie

UWAGA!

1. Nie należy uprawiać rzepaku ozimego jako rośliny następczej w tym samym

roku kalendarzowym, jeśli po zastosowaniu środka GALMET 20 SG w pszenicy

ozimej w pełnej dawce wystąpiła długotrwała susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proteg pewnie, to wszystko razem szło? :o

Nie mam pojęcia czym gość pryskał ale było bardzo sucho, już dawno temu to było gdzie u nas nikt się nie bawił jeszcze w jakieś mieszanki. Główne opryski to Chwastox, Aminopielik i Fastac no ale być może coś skopał.

@m@ciej mam dobre rozpylacze, fioletowe ceramiczne eżektorowe dwustrumieniowe firmy Albuz ale napisałem przecież, że zwiększyłem dawkę wody celowo żeby lepiej pokryć łan bo strasznie gęste zboże było. Nie wiem być może niepotrzebnie bo i tak rozpylacze zrobiłyby swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień juz jest w porzadku dobrze że opryskałem jak bym czekal to teraz po deszczach będzie owsik za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się