ikcomas

Herbicydy

920 postów w tym temacie

Expert met...i poprawka na wiosnę,bo po "Busterze" to Chemirolowskich wynalazków nie chcę widzieć-zmieniam "ulubioną hurtownię"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak przy tej ilości opadów panida trochę sobie poleży w glebie

Ten żydowski wynalazek nie jest zły bierze tasznika tobołka gwiazdnicę i oczywiście FIOÅKA

U mnie w tym roku rozpanoszył się jeszcze bodziszek

@men2face, ile dodajesz dff do experta ?

 

@Pałuczanin81, dawno Ci mówiłem żebyś się nie oglądał za córkami boruchow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaleznie od pola od 0,15 do 0,2l/ha

mixy z boxerem tez dobrze wychodzą szczególnie na polach silnie zachwaszczonych miotła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@men już pisałem kiedyś-tych mikstur mają coraz więcej...@jarki-jakie córki?u nas na punkcie kobita sama ma 4 córki-to szału brak :)

Macie na mysli Expert 600sc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli do tego DIFLUFENIKAN-dff?Jęczmień mam od 4do 0liści-"spalić"zboże tym można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-dziękuję-teraz już wiem skąd się na półkach TO bierze...

@men mam nierówne wschody-zboże częściowo powyżej fazy-w której zalecają stosowanie!do 2011 tez tym pryszczyłem(później w chemirolu nie mieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

było sucho to raczej chwasty ci nie przerosły o ile wogóle były.popadało piknie to zapinaj opryskiwacz i jak obeschnie w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tolurexem pryskało się z króla świeczka

Może i nieco przyhamował zboże ale jaki herbicyd tego nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jednak postawie na expert met , tylko jeszcze coś na tego nieszczęsnego fiołka , piszecie o dff czyli mógłbym dodać Legato 500 sc ? Oczywiście jak dostanę bo ciężko u nas dostać , mają mały wybór , a najlepsze jest to jak się pytałem o expert met i o legato to pani w sklepie powiedziała że tego nie można łączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wszyscy KOLEDZY FORUMOWICZE-czy po GLEANie można siać rzepak następczo-mięszanina chemirolowska,ale chciałem "poskładać"z oryginalnych środków (glean 7,5g+diflufenikan+chlorotoluron)-zabieg bezpośrednio po siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kilka gram gleanu to bezpieczna dawka a nawet często stosowana-zalecana do zwalczania samosiewów rapsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie chce widzieć nawet 5 g glinu ,na jesieni sam expert w zupełności starcza ,na wiosne mustang forte,tanio w miare i bez niespodzianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A expert poradzi sobie z większymi chwastami bo do połowy października raczej temperatury nie pozwolą na zabieg ewentualnie dodatek tribexu 5g czy więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos-dlaczego nie uznajesz gleanu?3 lata na polu buraków nie będzie-to bym zaryzykował.

@jarki-tolurex ma działanie doglebowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos robisz identycznie jak ja, też nie chcę widzieć żadnego sulfonylomocznika na polu, pewnie miałeś tą samą przygodę z miotłą co ja. Nie życzę tego nikomu. Od kiedy stosuję taki zestaw jestem w pełni zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jednak postawie na expert met , tylko jeszcze coś na tego nieszczęsnego fiołka , piszecie o dff czyli mógłbym dodać Legato 500 sc ? Oczywiście jak dostanę bo ciężko u nas dostać , mają mały wybór , a najlepsze jest to jak się pytałem o expert met i o legato to pani w sklepie powiedziała że tego nie można łączyć :)

to powiedz tej pani żeby się zwolniła z taką wiedzą jak są warunki expert met 0,35-0,3 + dff 0,2+tribenuron 15g(granstar)lub 5g chlorosulfuron (glean) i jest cacy

oczywiście jest wiele różnych rozwiązań np boxer dff i tribenuron

maraton +boxer 2na 2

komplet +expert i wiele innych ciekawych rtozwiazań w zależności od chwstów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się