ikcomas

Herbicydy

920 postów w tym temacie

Jeszcze zobaczę-czy się jęczmień jakkolwiek wykłosi?to dam zupę z BIOSTYMULATORÓW (bio-gen superplon-k,późnej kelpak,asahi sl albo natural-crop+herbagren)

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym biogen-superplon-k  to buraki w 2008 ratowałem-jak mnie kuzyn wspólny brudny opryskiwacz zostawił,jako umyty

wtedy firma wchodziła na rynek więc działał-tak samo rewital na rozkład gnoju i słomy

Na drugi zabieg zdecyduję który produkt wybrać

CYNAMON bym dodał,bo go w kuchni nie lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie po takim przymrozku - 4 jaki był z wtorku na środę, to mógłbym dzisiaj opryskać jęczmień jary na chwasty, czy lepiej jeszcze zaczekać dzisiaj fajna pogoda 15 stopni , trochę się boję po przejściach z pszenicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś  pryskają,wszystko mokre,sam musze na chwasty pryskać ,słońce wyszło dopiero po 15,nie mówiąc o błocie na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jare ma jeszcze czas 

Pszenicę ozimą muszę część poprawki na poprawki zrobić a część tylko poprawkę po jesiennym zabiegu 

Myślę że jutro spokojnie można jechać w zboża z herbicydami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pryskają antystresowo;) stosował ktoś asahi? Może to na zboże było by nie głupie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jare ostani dzwonek na terminowy zabieg(rzepaki przerastaja pszenice),a pszenice ozimą musze porawić axialem,ale nie wiem jak ma zadziałać w takim dużym zbożu miotła schowana,jutro ma być wietrznie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam tez nie wiem czy nie bede poprawial pszenzyta, juz poprawialem na wiosne i jeszcze raz by sie przydało, miejscami troche miotly jest ale pszenzyto ja ostro teraz zagluszylo, jest dalej miniaturowa. Uwazaj z Axialem po tych przymrozkach, odczekałbym jeszcze jakieś 2 dni, bo w zeszlym roku zyto mi ostro skosił

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Axial ma długą rejestrację na wiosnę powinno być OK

Kiedyś jeszcze starą pumą pryskałem jednemu pszenicę po pas była i zadziałało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos spokojnie, ja też pumą pryskałem na flagowy praktycznie, tylko dawałem więcej wody i wolniej jechałem żeby dobrze pokryć liście. Było ok, niektóra puściła wiechy ale nie wydała plonu, uschła zanim zakwitła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma dolecieć nawet jak dam 300 litrów wody,pszenica dosyć gęsta i wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej a może to nie miotła tylko stokłosa? Miałem do czynienia z tą francą, oj będzie ból bo axial jej nie ruszy. Lubi mokro a tak właśnie jest. Miotła ma krótszy okres wegetacji niż pszenica i powinna być co najmniej zrównana z łanem, stokłosa natomiast czeka przyczajona i po kwitnieniu pszenicy wyrzuca wiechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie można jeszcze czymś poprawić na chabra, liść podflagowy ma juz pszenzyto. Sulfonylomocznik jednak wszystkich nie załatwił do konca, aczkolwiek sporo powstrzymał, za chłodny był kwiecień.Wszystko przez ten zeszłoroczny wymarzniety rzepak. Moj doradca twierdzi, ze teraz to i tak sie mija z celem bo tam nie dotrze srodek i kłosy moga byc szczerbate. Wstrzymałby się do wykłoszenia i wtedy dał granstar albo wogole zrezygnował. Wygladaja te chabry tak.

zdjecie.jpg

sdads.jpg

dfssadf.jpg

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tribenuron metylowy jest bezpieczny o każdej fazie, podobno nawet niektórzy górale u nas w kujawsko-Pomorskim   do herbaty dodają :D

Do tego jakiś adjuwant wyższe ciśnienie i powinno być dobrze, koszt niewielki a sen spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tribenuronem z adjuwantem jechałem 30 marca. Jak pojadę drugi raz tym samym nie będzie żadnych problemów?

 

Jest jeszcze Atlantis 4D z rejestracją do bbch 39, ale ta cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 granstarem pryskali kwitnące chwasty i działał dziś we wczesnych fazach lipa 

Można by się pokusić z mustangiem ja kiedyś poprawiałem ale tym starym tylko solo 

Jeśli jesteś zdecydowany a warunki mamy dobre zadzwoń do DowAgro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo masz tych chabrów? Jak nie dużo to ja bym dał spokój. Widać, że jakieś takie pouszkadzane, karłowate to może jeszcze padną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przestanie padać padną ale znów jak przed żniwami zacznie to odbiją 

A namawianie do zabiegu to ruska ruletka jarki był mocno śpiący :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chabrów jest sporo, miejscami nie ma wogole a miejscami nawet do 30/m, ale pewnie średnio wyjdzie 5-10/m. Zdecydowany jestem, nie chce skopac tego pszenzyta dlatego już się zdecydowałem na tego biathlona, wyjdzie 60-70 zl/netto/ha. Na omijaku sa wielkości pszenzyta, ale teraz ida szybciej od pszenzyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość dobry pomysł ale ja bym dzwonił do basfOWCA zbyt poważna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się