ikcomas

Herbicydy

920 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2017 o 20:58, mieto35 napisał:

@jarki 

Expert met 0.35 kg + Legato 500 0.2 l, jesienią długo nie było efektów już myślałem że wcale nie zadziała , a tu miłe zaskoczenie .


@jarki    miałem dać znać czy ten oprysk jesienny na chwasty wytrzyma do żniw ,  po wykoszeniu mogę powiedzieć że wytrzymał czysto do żniw , te chwasty co kiełkowały takie przyżółknięte to nie dały rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego :)

Znów d... dałem bo taki był plan ale zmieniłem na chlorosulfuron że względu na samosiewy rzepaku 

Teraz patrząc niby czysto ale wiosną poprawka była kupa nerwów z pogodą 

DFF fiołka by załatwił a po mustangu coś tam zawsze jest powiedz mi jeszcze jak z samosiewami rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę sporadycznie wychodziły takie żółte ale teraz na ścierni nic nie widać czysto  , ale w tym roku dla pewności spróbuję dodać trochę glenu , tylko nie wiem  czy dostanę jeszcze legato 500 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... piszą w nowym Farmerze o herbicydzie Boxer Evo - prosulfokarb 667g/l i dff 14g/l dawka 4l/ha... jak wam się to widzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boxer zawsze mi się wydawało zbytnio uniwersalny jak na herbicyd 

Ale w domieszce z DFF może być ciekawym rozwiązaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze efekty odchwaszczenia... ? 

 

zwłaszcza po wycofaniu izoproturonu który był wg mnie najbardziej bezpiecznym środkiem na jesień+wiosna 

w tamtym roku mieszanina Expert Met+ Diflufenikan oraz Granstar owszem pole czyste od miotly i samosiewów rzepaku ale pszenica tak dostała w tyłek ze kwalifikowała się wczesna wiosna do likwidacji 

co myślicie o Boxer + diflufenikan ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Expert na szpilkujące zboże, a na wiosne mustang

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba od początku października będzie wycofany 

Ja już od kilku lat planuję coś zmienić i nadal pomysł Kolegi @miwigos

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna bazuje na chlorotoluronie+dff+coś co w Kurce wcisną(substancji

aktywnej nie pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co zmieniać jak jest git ,inne wynalazki wiosenne ,przepuszczają miotłe ,

Ciekawe jakby zastosować expert zaraz po siewie na pszenice sianą po burakach na konec pażdziernika

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos to juz Ci kolego odpowiadam, wszystkie  w fazie kiełka nasiona "zdechły" plus musisz się liczyć z tym jeżeli pszenica jest na wierzchu nie przykryta ziemia a się opryska to również "zdechnie"  (na stronie Bayer jest taka informacja a na etykiecie już tego nie napisali) 

 Fakt pole czyste na wiosnę bez grama chwastów ale pszenica tak dostała w dupę ze z pól tony pewnie  uciekło

pszenice wszystkie siane od 20 do 28 października, bo lało a pryskane w pierwszym tygodniu listopada, kilka dni później przyszły mrozy

tamtem rok wyjatkowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Daymona jak cenowo wychodzi Bizon ? 

cena z tamtego roku  samego Expert Met w max. dawce 350g/ha        94 zł brutto

w tym roku Boxer za 1L 37,41 zł brutto + DFF 1L/ 22,37 zł brutto 

koszt Boxer 1,5L+ DFF 0,2l = 61 zł

albo Boxer 2,5L +DFF 0,2L = 98 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Expert 345,60 brutto w opakowaniu 2 kg,czyli 60,48 brutto na hektar ,po konsltacji z bayer, po burakach  pszenice zasieje na końcu pażdziernika i zaraz opryskam expertem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieki temu zaraz po siewie pryskałem racerem teraz jest mokro a to typowa doglebówka

Bez wiosennej poprawki się nie obejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem-to który składnik dokonał dzieła zniszczenia?

Mam Expert Met i trochę DFF 03l?-machnął bym tym 2ha pszenżyta,

ale sr...ki dostałem po Twoim wpisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, jarki napisał:

Wieki temu zaraz po siewie pryskałem racerem teraz jest mokro a to typowa doglebówka

Bez wiosennej poprawki się nie obejdzie 

Mówisz o poprawce na miotłe,niby dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie na kwadracie jest boxer i komplet... ten komplet niby DFF i flufenacet... coś z tego wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to normalka,nawet jak prawie czysto to pryskam,nie warto te 50 zł oszczędzać,pole czyste na inne lata ,miałem w tym roku kawałki że prawie nie warto było pryskać rzepak

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie każde niechlujstwo się prędzej czy później zemści 

Wystarczy że w maju  przypali a w czerwcu lipcu przyjdą deszcze i z niczego jest problem na kolejne lata 

 

Edytowano przez ikcomas
autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81

Expert zniszczył wszystkie nasionka które nie były przykryte ziemią co pszenica strasznie przerzedzona była, 

wiosna pytałem się dostawce dlaczego się tak stało to nie potrafił znaleźć odpowiedzi, bo twierdził ze Expert jest jednym z bezpieczniejszych środków

a przypadkiem po rozmowach się dowiedziałem że kilka lat wstecz podobne "chorowanie" (ze nie chciała wogole rosnac na wiosne)  było u kilku osób po DFF i zbyt szybkie nadejscie ochlodzenia, chyba  substancja nie "rozlozyła sie" w glebie a po drugie od ustania wegetacji nie było  cieplych dni aby pszenica mogla to odchorowac tylko cierpiła wszystko wiosna

 

dla bezpieczeństwa przy poźnym pryskaniu po 15 pazdziernika zrezygnowac z DFF i nie robic az takiej mieszanki jak ja w tamtym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się