ikcomas

Herbicydy

920 postów w tym temacie

Bronuje "posiewnymi"po Poznaniaku-więc wschody równe i ziarno w zasadzie okryte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2017 o 22:53, sapek napisał:

... u mnie na kwadracie jest boxer i komplet... ten komplet niby DFF i flufenacet... coś z tego wyjdzie?

@sapek w tym wariancie to ile  Boxera dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja tylko napisałem co jest u mnie w sklepie w którym kupuję...:) jeśli będę pryskał na jesieni w tym roku to pewnie samym Kompletem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało być załatwi ech te klawiatury 

Człowiek co roku coś kombinuje bo pewnie raz na kilka lat szło by na jesieni zrobić porządek 

Ale z drugiej strony kilka substancji to $$$ i mordęga dla często słabych roślin 

Ale wiosną też różnie bywa zwłaszcza z pogodą w tym roku było sporo problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica opryskana expertem,dle mnie nie ma lepszego środka,nikt mnie na nic inego nie namówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na 1 liść,jedno pole początek 2 liścia,najlepiej na szpilke ale nie zdążyłem, rzepak był ważniejszy ,no i by było trzeba dobrze wymyć opryskiwacz,zawsze stosuje go solo,koszt 56 netto,tak jak pisałem jak zasieje po burakach,opryskam zaraz po siewie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega @miwigos robi tak jak ja czyli od lat jesień expert met a wiosną mustang forte wcześniej zwykły 

Jest tylko mała różnica ja się odgrażam że zmienię ale ciągle wracam do tych herbicydów 

Myślę że jednak słusznie bo w miarę  tanio skutecznie i bezpiecznie dla roślin 

 

Właśnie poszukałem robię tak od 2008 roku czasem dodawałem coś na samosiewy rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu tradycyjnie ponarzekamy na piasek w filtrach po expercie , wymyjemy i damy szanse za rok . 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

analizując Wasze koledzy wcześniejsze wpisy w tym roku będą istne poletka doświadczalne :

 Expert Met + 0,1 DFF

Boxer 2 L + 0,2 DFF 

Demeter 440 EC 2-2,5L 

czy do drugiej opcji mogę jeszcze dodac 10g Granstar na samosiewy rzepaku? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem 0,1 Legatowatego nie będzie mało na fiołka ?

U mnie jeszcze panoszy się bodziszek niby drobny ale jest 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3,4,5 lat temu udało się bez poprawki wiosennej. Dff,izoproturon albo chlorotoluron i granstaru trochę. Koszt 80-90 zł. Ostatnie dwa lata z poprawkami bo trochę zima przerzedzila w jednym roku i te samosiewy rzepaku ale teraz bardziej przykladam sie do ich likwidacji jesienia. Pora na zmianę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarkitrochę mało ale boję się powtórki z zeszłego roku, pszenica będzie akurat po QQ

tak jak pisałem wcześniej IPU + DFF i dodatek na rzepak był najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, kilka lat stosowania: pszenica w fazie szpilki, trzy liście, zaraz po siewie po QQ czy burakach pryskane w połowie listopada itd itd a wiosna szła TYLKO poprawka na przytulię najtańszym środkiem i pole czyste,

a teraz człowiek musi kombinować  jak koń pod górę 

u mnie chlorotoluron odpada bo mam wrażliwe odmiany na tą substancje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chloroturonu  nie chce ,ja nie widze problemu wyczyścić filtry ,tak trzeba dobrze wymyć opryskiwacz bo pójdze w rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli ma przyjść ciepelko i takie pytanie czy expert met weźmie wszystkie samosiewy rzepaku bez dodatku granstaru, faza zboża to będzie conajmniej 3 lisc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Expertem met robiłem w różnych fazach zboża więc i rzepak był różny 

To prawda że nie wykończył rzepaków ale już mustang forte wiosną dokonywał dzieła 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się