ikcomas

Herbicydy

920 postów w tym temacie

Też bym chciał wiedzieć-

przed zastosowaniem.

Edytowano przez Pałuczanin81
y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na legato mimo że we wczesnych fazach chwastów to jednak od BBCH 12-13 

@Pałuczanin81 Galapera w życiu w ręce nie trzymałem ale myślę że to lipa na samosiewy rzepaku

Kurki piszo że w dawce litra na hektar rzepak średnio wrażliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no jesienny zabieg herbicydem w pszenicy zrobiony... padło na Komplet 560 SC nie wiem czy to dobry wybór - czas pokaże...w sumie pierwszy raz robiłem jesienne odchwaszczanie, więc to dopiero początek zbierania doświadczenia w  tej kwestii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

legato ma poprostu taką rejestrację np snajper ma ctu i dff i rejestrację od szpilki i dff  jest tam sporo wiecej niż 01 legato mozna lecieć na szpilę

jak pole chabrowe lub po rzepaku lub jest bodziszek to sam komplet kiepski pomysł

Edytowano przez thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... i tak liczę się z opcją poprawki wiosennej, ale przy terminach siewu zazwyczaj w okolicach 20 września to coś przed zimą trzeba zrobić bo w poprzednich latach to się zdarzały takie miejsca na polu że było na wiosnę chwastu tyle co pszenicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś już może glean w dawce 8g/ha razem z expert met? Czy po takiej niewielkiej dawce gleanu powschodzi mi na drugi rok poplon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie do wszystkich co pryskali Expert Met bardzo poźno tj po QQ czy burakach w listopadzie 

po zastosowaniu środka długa jeszcze była wegetacja i jaka była mniej wiecej temperatura w momencie oprysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mam jeszcze 2 kawalki do oprysku i te przymrozki mnie niepokoja. Moze po 20 listopada bedzie lepsza pogoda 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj prysnąłem, trochę wiało ale lance przy samej ziemi i sezon zakończony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś chwasty i cała reszta dziadostwa zasilona fungicydem,warunki trochę ciężkie bo wiało jak cholera ale inżektory dwustrumieniowe świetnie się spisały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pszenica wyjątkowo czysta po samym expercie 

Chyba te mokre warunki jesienią sprzyjały herbicydowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za pomyłkę, dobrze że nikt mnie nie zlinczował;) Ja jesienny iprysk odpuściłe ze względu na owies głuchy i kostrzewę i już podczas siewu wiedziałem że wiosną pójdzie Atlantis.   (i teraz zostanę zlinczowany że to środek sulfonylomocznikowy) wiem ale jak czyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który Atlantis bo byłem na bayerze i coś tam gadali o nowym 

Że niby coś dodali nie pamiętam dokładnie co i w jakim celu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jest ten nowy Atlantis Star ma te dwie substancje co zwykły Atlantis i do tego tienkarbazon metylu .... w tym nowym przetaczniki trafiły już do grupy wrażliwych.... kiedyś pryskałem Atlantis 12 od + Sekator to trochę miotły i chabra wyszło później, ale fakt że już trochę rosa była więc mój błąd... na wiosnę Lancet Plus u mnie wyczyścił rewelacyjnie w ubiegłym roku i to w niepełnej dawce już po kilku dniach było widać efekty i do żniw pole czyste, tylko to następstwo roślin :/ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... buraki po 11-13 miesiącach od zastosowania... ale gdybym chciał na przykład po pszenicy na jesieni sadzić truskawki albo maliny.... to samo słoma z plantacji traktowanej Lancetem nie może być użyta do ściółkowania truskawek... nie wiem może i nieprawdę piszą na etykietach ale ja tam wolę uważać na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różne rzeczy piszą, np. dff nie można w oziminach na wiosne według etykiety a praktycznie można pod warunkiem że uprawa następcza będzie jara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się