ikcomas

Herbicydy

920 postów w tym temacie

Stosuję takie mieszaniny od kilku lat z powodzeniem. Robię normalnie z Expert Met kiedy mi pasuje, zgodnie z etykietą od pierwszego liścia. Tribenuron metylu dodaję w przeliczeniu oczywiście na substancję czynną czyli ok. 6 gram. To w zupełności wystarczy na wszystkie rzepaki, szczególnie te większe bo przyjmą więcej substancji swoją powierzchnią liści. W tamtym roku tylko nie dał rady ale spodziewałem się tego bo to późno było już ale zatrzymało go. Wiosną zamiast budować rozetę to chciał na siłę kwitnąć w kwietniu 20 cm od ziemi. Bałem się, że wiosenna poprawka sobie nie poradzi. Nie pokręciło go jak inne chwasty tylko tak stanął w miejscu a potem znikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ikcomas napisał:

Tribenuron metylu dodaję w przeliczeniu oczywiście na substancję czynną czyli ok. 6 gram

6 gram substancji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, co daje 6 gram substancji. Ja na duże rzepaki nie zwiększam. Pomału urabia go do zimy a na wiosnę i tak jest poprawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślę o 15g granstaropodobnego tak żeby działał bo to będą spore rzepaki 

Teraz najważniejsze termin chyba jednak małe opóźnienie dla spokojności na drugi liść 

Jeśli się da tyle zaczekać to wzejdą praktycznie wszystkie chwasty może będzie czysto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, do jasnej ciasnej, piszmy nazwy środków albo chociaż zawartości substancji czynnej bo nic już nie wiadomo. Ile chcesz podać? 15g substancji czynnej, 15g środka 50 WG, czy 15g środka 75 WG? Granstar miał chyba 50 to jak chcesz dać 15g to będzie 7,5g substancji. Jak chcesz dać 15g substancji to pełna dawka wychodzi. Pogubiłem się już chyba. Jak ktoś to będzie czytał i się uczy za nic w świecie nie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskakujesz @miwigos który kilka lat o to nalegał świetnie to opisał 

Kiedy piszę granstarowaty czy granstaropodobny to mam na myśli oryginał

Granstar 75 WG ma 75% substancji czynnej czyli tribenuronu metylowego 

Dając 15g środka będzie 11,25 substancji to tak dla ścisłości ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i git, teraz jest ok. Starajmy się aby forum było profesjonalne bez skrótów myślowych. Moje zdanie w tym temacie się nie zmieniło. Nadal uważam, że powinniśmy operować nazwami substancji czynnych ale sam zacząłeś podawać dawki nn środka zamiast czystego składnika. Ja na samosiewy rzepaku po bezorce będę dawał niezmiennie 6 gram tribenuronu metylu. Może pole brzydko wygląda w listopadzie ale tak ma być. Rzepak jest trącony a na wiosnę jak przetrwa to tylko formalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile DFF dodajecie do Experta?? 
Kiedyś gdy był bardzo drogi to 0,1 (500sc) teraz myślę o 0,2l. I tak pewnie poprawka na wiosnę na przytulię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0,15 jeśli nie masz turbo piasków jest optymalne, może nawet się udać bez poprawek

dodatek tribenuronu 75  w ilości 15-20 gram aby kopał dobrze to co już rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz nie poprawiłem na wiosnę i przytulia mi wylazła w żniwa. Cud że sprzedałem do młyna bo na paszę nie było mowy. Przynajmniej od miedzy napewno poprawię jakim Starane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przytulia czy ostrożniami  jest o tyle dobrze że można atakować bardzo późno fluroksypyrem + tribenuron bez szkód dla zboża

są ziemie gdzie przytulia zawsze gdzieś wyjdzie wiosną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytulię w maju jak ciepło i nawał prac ogarnięty można prysnąć. 
Tribenuron i ostrożeń to nie do końca bo tylko młode siewki bierze, a z kłącza wieloletnie egzemplarze zostają. 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, barts napisał:

są ziemie gdzie przytulia zawsze gdzieś wyjdzie wiosną

Chciałbym mieć taki problem ;) 

Przytulia u mnie tylko w dołkach przy sprzyjających warunkach 

Ale to nie w zbożach jest jej za mało żeby stanowiła jakiś problem 

U mnie bodziszek się rozpanoszył, chaber był zawsze i trochę fiołka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytulia na glinie to nawet w czerwcu wschodzi. 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz być poważnym rolnikiem to musisz się z perzem drastycznie uporać 

Tu półśrodki się nie sprawdzają choć można spróbować np atribut przy okazji miotły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, jarki napisał:

Jeśli chcesz być poważnym rolnikiem to musisz się z perzem drastycznie uporać 

Tu półśrodki się nie sprawdzają choć można spróbować np atribut przy okazji miotły 

to jaki polecacie środek na perz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok.

A lepszą metodą jest oprysk na ściernisko i wtedy jaki środek coś podobnego do "ROUNDAP"

Ten Atribut stosuje się wczesną wiosną czy można na jesień?

mam zakupiony środek Bizon na te kawałki gdzie nie mam problemu z perzem i teraz nie wiem czy dać teraz BIZON a na wiosne dać atribut ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się