dagmarka

Rośliny ozdobne

51 postów w tym temacie

witam :)

ozdabiacie podwórka roślinkami,surfinie,pelargonie?

jakie macie doświadczenie odnośnie ziemi,nawozów,chorób?jakie się sprawdzają?

myśle że pelargonie są niezawodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temat jest piękny :)

ładne są też werbeny tylko wszystko wymaga tak jak piszesz opieki

chyba oprócz turków czy jakoś tak  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na balkonie pelargonie i wyglądają bardzo ładnie, ale potrzebują dużo wody, tym bardziej, że są wystawione po zachodniej stronie - dużo słońca.

Ze wszystkich kwiatów najbardziej lubię natomiast białe storczyki,  :o ale to już w domu. Myślałam że zimą po zwiędnięciu łodyg już nie odżyją a tu niespodzianka i teraz pięknie kwitną. Czy często podlewacie storczyki, bo ja raz w tygodniu?  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam kompozycję ze skrętnika i pomarańczowej stokrotki, która w tym roku wyjatkowo bardzo mi obrosła. doniczki nie widać taka bogata. a wymagań pielęgnacyjnych wcale nie ma wysokich. także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam datury ale od niedawna z moich obserwacji to bardzo żarłoczne kwiaty potrzebują sporo nawozu daję im polifoskę lubią też sporo wody. Za to można naprawdę nacieszyć się widokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś uprawiać drzewko cytryny ? Co sądzicie o takiej uprawie i owocach.?Tak na zasadzie przyjemne z pożytecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem cytrynę zasianą z własnych nasion. Po około 8-10 latach była już wielokrotnie przycinana bo by się nie zmieściła w domu. Jakiś rok temu zaczęła gubić liście i nie wiem dlaczego uschła nie wydając ani jednego owoca. Mandarynka usychała po wypuszczeniu kilku liści. Zaszczepiona mandarynka miała ok. 30 cm wysokości, dawała po jednym góra dwóch owocach ale spore. Też uschła po pewnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem cytrynę zasianą z własnych nasion. Po około 8-10 latach była już wielokrotnie przycinana bo by się nie zmieściła w domu. Jakiś rok temu zaczęła gubić liście i nie wiem dlaczego uschła nie wydając ani jednego owoca. Mandarynka usychała po wypuszczeniu kilku liści. Zaszczepiona mandarynka miała ok. 30 cm wysokości, dawała po jednym góra dwóch owocach ale spore. Też uschła po pewnym czasie.

 

Zazdroszczę takiego okazu. Moja cytryna ma dopiero 15 cm wysokości. Pamiętam, że wiele lat temu moja babcia miała kilkumetrową cytrynę - hodowała ja kilkanaście lat i ostatecznie wydałą tylko jeden owoc. Nie wiem, co sie stało z drzewkiem. Sam krzaczek jest bardzo ozdobny, ma piekne, błyszczące ciemnozielone liście.

Powodzenia w uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) Witam serdecznie. Ja zawsze mam pelargonie- nie tylko zwisające i daję też co 6 pelargonię :lol: komarzyce. Åadna to kompozycja. Zawsze rośliny mam piękne na balkonie......... a przy okazji- koło płotu warto dać na żywopłot- tuje- ale tuje szmaragdowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam amatorską uprawę kilkunastu krzaków róż. W te wakacje zostały one porażone czarną plamistością. Walczę z tą chorobą już 2 miesiąc. Część roślin musiałam całkowicie pozbawić liści. Pryskałam śrdodkiem na grzyby. Mam pytanie, kiedy najpóźniej mogę stosować miedzian?

 

Nie jest napisane a może wiecie, kiedy można wykonać ostatni oprysk? Teraz jest dość ciepły listopad. Część krzewów ma ciągle liście (chore). Grabię je i wyrzucam.

będę wdzieczna za informacje

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie pousuwaj liście i pedy to tyle na teraz. Z wiosny kup score za jakies 10zl i kilka razy tym opryskaj. Ja z roz zrezygnowalam wlasnie ze wzgledu na delikatnosc tych pieknych kwiatow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czytam właśnie na uloce, że Score jest na tę plamistość. Ciekawe, czy pędy nie przemarzną mi jak je teraz poobcinam.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam gardenię na balkonie - ładnie się rozrosła, ale zauważyłam, że wchodzą mi mszyce. Czy mogę ją jeszcze uratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jesień astry, rudbekie (raczej tylko w ogrodzie), wrzosy i wrzośce no i oczywiście chryzantemy. ;)

Na balkonie jesienią będą kwitły begonie, szczególnie te stale kwitnące - kwitną do silniejszych chłodów jesiennych.

 

A teraz wiosna idzie i czas się skupić na jakichś wiosennych kwiatach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze się zastanawiam jakie kwiaty w tym roku powysiewać. I też rozmyślam nad różnymi cebulowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się