jarki

Nawożenie rzepaku

1765 postów w tym temacie

Mój dostał 84 N,52 S,16 Mg ,w polifosce 21,zastanawiam się czy dać mu w poniedzialek 200 kg saletry 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zrobił i spał spokojnie,to była by naprawę dobra dawka na pierwszy strzał. Tym bardziej że następny tydzień nadają deszczowy.

 Ja to dziś tak na próbę wyjechałem,ale  poszło w miarę dobrze,tylko dwie wtopy florence.gif

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dokonczylem dziś nawożenie na rzepaku, tym razem rsm, wcześniej była saletra. Najgorszy dostal 130 N, sredni 110 N, po grochu i najlepszy 85N. Dostaly tez około 40 S, 50 Mg. S jeszcze dostanie bo II dawka też rsm z siara. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się będzie działo :) ;)

Myślę że to dobry pomysł nie wiem jak u Ciebie ale tu pierwsza dawka jest kluczowa

Z drugą dawką też trzeba się spieszyć bo później to od lat susza i po ptokach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polifoska 21-250kg/ha...jak "Adamski"dowiezie saletrę to machnę jeszcze 150kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Wysiane 150 N dostał

To żeś pojechał po bandzie,nie dajmy się tylko zwariować. Sąsiedzi pomyślą że śnieg u Ciebie spadł,trza było coś na 2 dawkę zostawić ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można dać mało ale wtedy trzeba mu po cichu powiedzieć że jeszcze dostanie N

Bo niby jak inaczej roślina ma wiedzieć że zamierzamy ją dopieścić ??

Wiele razy widziałem dobrze rokujący rzepak a zje.any przez zbyt późno lub mało N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugiej nigdy nie opóźniam bo wiadomo jak jest później z opadami i pobieraniem N przez rośliny,ale nie zapominajmy że azot to nie wszystko.Bez odpowiedniego nawożenia roślina nie jest w stanie pobrać tęgo azotu.

 

Sam daje na pierwszy strzał 130 N ale każdy musi sobie policzyć jakie nawożenie oprócz azotowego stosował. Choćby Siarka powinna stanowić 1/3 nawożenia azotowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że 2 dawki to już zmienia postać rzeczy,bo przy jednorazowym 150kg/N to jednak spore straty azotu. Ja jednak wole nie dzielić na 3 bo po prostu szkoda mi czasu,jeszcze się pózniej wyjeżdze po polu. A te 10 S na tonę rzepaku to takie minimum,na 5t trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3t to STANDARD w dzisiejszych czasach-jakby tak nie było to w 2011 nikt nie zbierał by 400kg,a w zeszłym do 2 ton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 a ponad 5 to chyba warto inwestować

JARKI ojciec siał już na początku lat 70 ,był koszony snopowiązałką,wyobrażacie sobie jak to była robota,a słodyszek był zbierany płachtą umaczaną w melasie

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto był na świecie,jak mojemu Dziadkowi huragan pokosy zdmuchnął 26 lipca 1962 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, sugerujecie że miałbym zapomnieć o jednej dawce azotu którą zastosowałem i dać jeszcze więcej? Jak nie chcecie podać swojej liczby, wskażcie ile mi brakuje do dawki optymalnej, mam wysiane 190 kg N/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy moim ostatnim rekordzie wyszło 45N/tone nie licząc jesiennego N 

Przedplonem był jęczmień ozimy a siarki było jeszcze mniej od tego roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miwigos-masz fantazję,weź rower i przyjeżdżaj do nas POD KOŚCIÓŁ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się