jarki

Nawożenie rzepaku

1762 postów w tym temacie

Mały czy nie na moje w sam raz 

Chodzi o to że jak się ociepli on dosłownie eksploduje i tego ściany komórkowe nie wytrzymają i je rozerwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagłego ocieplanie nie widać ,więc nic mu nie powino być ,ktoś z nas zgadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zgaduje że za tydzień o tej porze rzepaki będą już kwitnąć. Mam dwie odmiany u siebie i Oriolus jest już w fazie żółtego pąka (cieplejsza ziemia), azotu dostał więcej niż drugi Admiral, który do kwitnięcia ma spokojnie tydzień. Łodyg popękanych nie widziałem ale będą na 100%, w ciągu 2-3 tygodni więcej niż podwoją swoją masę (nie ma szans żeby wystarczyło składników). Jedynie co można zrobić to ograniczyć obrażenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Braki są ogromne jestem tego pewny bo jak się przyjrzeć to widzę fioletowy odcień liści 

O pękaniu napiszemy w fungicydach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam Oriolusa któremu papu nie żałowałem i również widzę że jest mocniej zaangażowany w kwiat niż okoliczne odmiany więc to chyba nie tylko kwestia cieplejszego stanowiska . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarki napisał:

Braki są ogromne jestem tego pewny bo jak się przyjrzeć to widzę fioletowy odcień liści 

O pękaniu napiszemy w fungicydach 

U mnie rośliny Chrobry nieopryskane mają w całości purpurowy kolor-łącznie z kwiatostanem!pół plantacji dostało 2kg/ha-Maxibor 21%B+mikrodawkę mikroelementów "Vital R"z Kurki-i TAM kolor blado,ale zielony.Rośliny po rozcięciu dziur nie mają...a pęka tylko Kadore

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie mają dziury, im większy rzepak tym kawerna wieksza. Zauważyłem też ze forma azotu ma wpływ na rozwój rzepaku. Mam dwa pola identycznie wszystko tylko pierwsza dawke jeden dostał rsm a drugi saletre. Wysokość roślin identyczna ale ten po rsm jest gdzieś 3-4 dni z przodu, ma fazę bbch 52-55. A po saletrze bbch 51. To możliwe, żeby po rsm brakowało mu azotu na ruszenie? Bo taki mój wniosek, skoro fazę na wyższą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukamy nie tam gdzie trzebalarge.niedobory_fosfor.jpg.678da25be6796f89a15d6e26f6a5b9df.jpg

To u mnie i większości pól sąsiednich wygląda na brak FOSFORu...i trudno się dziwić przy tej temperaturze.

Dla porównania niedobór BORlarge.images.jpg.400e0e2a2b8f8e6b5ba9e94c53cb0959.jpg

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom popada odpowiednio to oba sypną po 6 ton ;)

Jak zimno to cuda się dzieją na polu, określanie przyczyn niedoborów tylko po analizie wszystkich dotychczasowych zabiegów, zresztą i tak trochę po omacku to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie osiągnąć dodając azot na płatka? Nie boicie się negatywnych skutków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyrost plonu, zawsze o to chodzi. Są na to tabele i można bezpiecznie podać określone ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok 2 min coś tam pani wspomina o dodaniu azotu przy zabiegu na płatek, ja w tym roku za "jej" namową dorzuciłem 12N w moczniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem sobie tą książkę, teraz mam więcej czasu to poczytam, po spisie treści wygląda zachęcająco. Słyszałem o tym myku z mocznikiem na kwitnący rzepak ale obawa spierd.nia na sam koniec skutecznie mnie zniechęca.

P.S. Niewielki ten rzepak, sięga tej Pani zaledwie po ci...

Edytowano przez ikcomas
P.S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wąskie gardło na azot jest na początku kwitnienia. 2 lata temu jechałem i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja coś nie mam przekonania do dawania N na płatek,podobno trzeba pryskać bardzo póżno wieczerome na rosie,bo ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Pani ma wysoko umieszczoną ci...

z racji wyglądu(rzepaku)nie dostępną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się