jarki

Nawożenie pszenicy

1179 postów w tym temacie

A nie stosujecie rsm na pierwsza dawke dopier pozniej saletre czy cos??? Ja szykuje Rsm 32% tak do 90L na ha a pozniej saletrzak 300kg/ha i zastanawiam sie nad ta 3 dawka ale nie wiem czy jest sens jak myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

największy problem jest właśnie z pierwszą dawką {w ciemno}

przy przemrożonych pszenicach mała dawka nie spowoduje rozkrzewienia

natomiast duża jak przyjdzie przesiewać to azot się częściowo zmarnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest własnie loteria. nic nie poradzimy u mnie sniegu juz nie ma wogole a dzis taki silny wiart wieje ze szok, ciekoo widze moje oziminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesiewaałem 2 latat temu prawie 2 ha i powiedziełm koniec z rzadka pszenicą duzo roboty słaby efekt koncowy w sktócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co pisze z tym nawożeniem to ma sens ale ciągnik nie jest na wode nastepnie kazdy przejazd badz co badz niszczy troche zboze a po 3 zobaczcie po ile jest wogole nitrofoska ile to trzeba wydać a nie wiemy co będzie... moze zboże bedzie po 40 zł i jaki wtedy sens siac tyle nawozu jezdzic palic paliwo, jak w polsce nie ma rolnik ceny minimlnej opłacalnosci ani w zbożu czy innych płodach rolnych nie wspomne o trzodzie chlewnej. robia z cenami co chca a nam każa kupowac opryski nawozy paliwo drogo a zboze sprzedac tanio. I przy tych cecnach zboż przy obecnych kosztach produkcji widze znikomy zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siejecie już na pszenicę? U mnie na piątek zapowiadają opady. W okolicy nikt nawet nie myśli jeszcze o nawozach :-\ . W tamtym roku siałem 21 marca a i tak byłem pierwszy tylko, że wtedy 7 marca to śnieg leżał jeszcze u mnie na polach. Chyba się wstrzymam bo w wariatkowie mnie zamkną :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieje ze dzis skoncze jak nie teraz to kiedy za dwa tygodnie jak pogoda da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na rzepak nie sieja od jutra ma padać deszcz ze sniegiem, wiec o pszenicy nie mysle nie sztuka nasypac a zaraz scisnie mroz albo snieg wszytko moze byc. U mnie tylko wszyscy sprzedaja zboze, nie wiem o co kaman.... chyba juz nie podrożeje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja siałem dzisiaj od 5 rano. Temperatura była -6 stopni ale już bardzo się ociepla. Co będzie tam. U mnie na rzepak też nie sieją i nikogo nie widziałem z rozsiewaczem. Jestem dobrej myśli, że trafiłem w czas. Potem topić się w bagnie? Jarki miałeś rację z tym, że jak Słońce wschodzi to zaczyna wiać wiatr. Trochę mi znosiło ale jeszcze ujdzie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec zalezyod pogody. u mnie zero deszczu wszyscy szaleja z sletra a ja spokojnie 150kg RSM 32% podałem w czwartek i za 2 tyg 200 kg saletrzaku dalej zobaczymy. A Ten azot ucieknie zaleznie od pogody słonce i jak saletra to ucieknie do gory, jak deszcz to wszystko do rosliny trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to zalezy od kondycji zboza jezeli jest naprawde ładne i chcesz wycisnąć plon na maksa to niby podniesie plonowanie o 10 do 15 % niby ale ja jakoś tego nie stosuje bo nei widze efektow. A ile juz dostała ta przenica dostała azotu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jara jarą a ja się zastanawiam czy dać jeszcze ze 20 kg na ozimą, wygląda bardzo ładnie mimo lekkich przemarznięć jest wyjątkowo gęsta no i nie chcę przesadzić bo dostała już 160 a stanowisko po łubinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ozimej możesz dać przy okazji podniesiesz parametry o ile ustoi

natomiast pod jarą też jeszcze dam 30-35 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może nie ustać. A z tymi parametrami to różnie może być, przyjdą deszcze w żniwa i szlag trafi parametry :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto siał już nawozy? Podobno duże ocieplenie idzie. U mnie jeszcze śnieg leży przy drogach i na zacienionych górkach. Osobiście nie widziałem nikogo z rozsiewaczem ale znajomi widzieli, jeden powiedział że dzisiaj rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po zejściu śniegu jak nie będzie porannych przymrozków

to może być problem z wjechaniem a czas NAGLI :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie wiem co robić do wtorku śnieg chyba zejdzie ,ale przymrozki zapowiadają do 15 kwietnia i czy tu warto się spieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co jest z tym śniegiem że nie chce ginąć? spore zaspy są przy drogach.

we wtorek to śniegu nie będzie ale jak przymrozek będzie 1 czy 2 stopnie to nie wejdziesz.

chyba jutro pojadę, na piątek zapowiadają śnieg ale tamtym roku pod koniec marca też zasypało śniegiem i było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na polach jeszcze sporo śniegu ,a prace polowe będą szły jak pogoda pozwoli na sile nic nie zrobimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnie, w jednym miejscu jest w innym nie ma. Ale już powoli ruszają, ja też nieśmiało posypałem tam gdzie nie ma śniegu. Na niektóre pola nie mogę nawet dojechać bo droga zasypana (może polami jakoś?). Nie wiem kiedy to zginie bo odśnieżyć nie idzie tego. Kilofem może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się