jarki

Nawożenie pszenicy

1179 postów w tym temacie

No weź, no nie oraj, przecież UE prognozuje 8% wyższe plony pszenicy w Polsce na 2019r. Nawet ceny już obniżyli.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiedzieli o moim areale, teraz będą korekty, giełdy od jutra na zielono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, barts napisał:

Ja dziś już zebrałem swoją , niestety karłowatość wykończyła :(

A mówili Ci że należy słuchać starszych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lokizom napisał:

@miwigos

Wracając do Twojej wypowiedzi. Jak to nie będzie strat? Posiałeś saletre, nie spadł deszcz i nie spadnie jeszcze bardzo dlugo to jak nie bedzie strat? Nawet saletra to nie perpetum mobile, straty będą i to bardzo duże. Lepiej było poczekać i posiac tuż przed deszczem, nie zaklinaj rzeczywistosci ze u Ciebie to ona sie przemieści bez deszczu żadnego 

Bez przesady to nie mocznik wigoć jeszcze była rozpuścila się przez noc,trafić z siewem przed deszczem to jak 5 w totolotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak siejemy na przymrozku  to też są straty, na starość będe musiał zmienić zawód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, barts napisał:

Ja dziś już zebrałem swoją , niestety karłowatość wykończyła :(

Widze że w tym roku wszyscy są expertami od wirusa nie tylko na tym forum

Dziś 1 kwietnia więc niewiadomo co myśleć

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im później wplukane wglab profilu tym większe straty. Każdego kolejnego dnia do deszczu ktory wmyje wglab profilu będziesz miał straty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie co nie którzy to już T1 razem z regulacją robią. Wegetacja jest dwa tygodnie do przodu w porównaniu do tamtego roku a tamten rok był również dwa tygodnie szybciej od normy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz z tym wyprzedzeniem średniej wegetacji 

Do ubiegłego roku jest wcześniej ale tamten u mnie był opóźniony 

Jeśli chodzi o drugą dawkę azotu jestem jeszcze spokojny ale deszczu brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dawałem mocznika dolistnie, powiedzcie czy jakbym podał to ten azot rośliny wykorzystają czy bez deszczu się nie obejdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stężenie dobierz do fazy w pochmurny dzień powyżej 10°C Roślina nie może być w stresie. Przyswajalność lepsza jak do ziemi, ale nie zastępuje i dużo nie dasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lokizom napisał:

Nigdy nie dawałem mocznika dolistnie, 

I niech tak pozostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jarki napisał:

I niech tak pozostanie 

Dlaczego? Jak ma kasę na fungicydy i w ziemi mokro. Mocznik sprawia, że lepiej wszystko wnika mikroelementy, chemikalia i grzyby. Działa szybko i efektywnie. Jak jest susza lub roślina ma innego stresa to dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem wszystko na jedną kartę, zacząłem wozic gnojowice na II dawkę pod zboża licząc ze w środę, czwartek coś napada. Jutro kolejne 20ha mam zamiar rozlac a w srode reszta i tam gdzie nie starczy to saletra. Przypalić nie powinno bo lalem jedna beczkę w czwartek i nie ma żadnych negatywnych sladow. Najwyżej azot szlag trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z perspektywy czasu to zje...lem nawożenie azotem zbóż. Dawałem pierwszą dawke bardzo wcześnie i gdybym dał II dawkę równo po miesiącu to bym zdążył przed deszczem a teraz moja zboża gloduja i już pozegnalem się z przyzwoitym plonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku książkowe danie azotu zawiodło było lepiej dać miedzy 10 a 13 marca 120-140 N w jednej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie rzepak że musi szybko dostać cały azot, obecnie dużo N tylko pogłębi stres zasoli niepotrzebnie ziemie, dopóki nie popada nie ma sensu na żadne azoty w czymkolwiek bynajmniej u mnie, 

 

Jeśli się poprawi z woda to pójdzie coś jeszcze

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie ma słów człowiek pozbawiony złudzeń na początku kwietnia

Dla mnie to zbyt wiele nie wiem co o tym myśleć 

Mam dość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem załamany. Groch zdycha, lubin dziś pewnie mróz trzepnie a ładnie powschodzil. A pszenzyto jasne i jest ciągle w fazie bbch 29-30, a azot już zjadło,  masakra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe aby zboża głodowały obecnie, nie po pierwszej dawce i zasobności gleby w azot mineralny, na pewno jasne jest z innego powodu, prawdopodobnie zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts

Gloduja, uwierz mi. Sypnalem na jednym malym kawałku saletre II dawke przed 20 marca bo zostala w rozsiewaczu to aż czarne to zboze, zaraz obok większy kawałek bez i masakra. Musiało zjeść te 60-70N, to już prawie 2 miesiące od 1 dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się