jarki

Nawożenie pszenicy

1179 postów w tym temacie

16 godzin temu, jarki napisał:

Raczej za mało dałeś ;) 

Przy dobrze rozkrzewionej pszenicy to za mało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na grudniową jeszcze nic dawałem, ma jeden pełny liść i na dniach pójdzie saletra. Ciekaw jestem co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja to  zawsze dawałem na start 150 kg saletry, ale w tym roku 200 żeby zrobić zapas azotu póki jeszcze wilgoć jest w glebie... ogólnie dzisiaj wszystko zasilone już - pszenica, truskawki i maliny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz druga dawka to raczej bym się mocno zastanowił nawet z mocznikiem

Choć znam takich co tak zrobili, jednak myślę że jeszcze będzie czas na saletrę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostała 18 lutego 200l RSM 32 (80N/ha) wyraźnie ciemniejsza i większa się zrobiła. Chyba trzeba będzie poprawić po niedzieli ze 150l i zakończyć tym nawożenie. No może jeszcze jakiś mocznik będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet dłużej,tak nie będzie działać ,ale się rozpuści,bo za tydzień będzie wierzchnia warztwa sucha

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ledwie minęło dwa tygodnie od pierwszej dawki na drugą jeszcze z dwa poczeka 

Nie wierzę żeby w połowie kwietnia saletra miała problem z rozpuszczeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie profil glebowy jest maksymalnie nasycony woda. Ciezko sieje sie groch, jeczmien przelozony na przyszly tydzien, ciagle dopaduje. Ale jutro juz nie ma

Zboza maja czas na druga dawke, ale rzepakowi powoli trzeba podac tak zeby zdazyc przed nastepnymi opadami, pewnie za 2 tygodnie

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień ciepła i pszenica ma kolanko,a opady na miesiąc do przodu wypadają blado

 

Wysiałem resztke z rozsiewacza 50 m na pszenice sianą w listopadzie tam już na wierzchu sucho saletra  nie rozpuściła tylko zmniejszyła średnice

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ta listopadowa? Moja z grudnia ma jeden pełny liść, stoi na razie. Ze względu na temperatury zawahałem się z saletrą a teraz nie wiem czy się rozpuści. Może trzeba będzie dać na raz wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie to mają po 7-8 rozkrzewień, niby zapowiadają w pogodzie deszcze na przełom marca i kwietnia ale ile w tym prawdy będzie zobaczymy... pierwsza dawka była spora także zapas jest póki co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostala 100 N  w lutym ,pęd głowny + wiekszość dwa rozkrzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie dac jutro jak bedzie padalo popoludniu sniegiem RSMu na zboza. Jest troche wczesnie ale nastepne opady nie wiadomo kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie N2 jak deszcz spadnie,  pszenice siane koniec września, początek października dostały na N1 200kg saletry ale raczej nie dokrzewiły się jakoś nadmiernie także pewnie jakiś zapas azotu jeszcze pozostał ... teraz to trzeba będzie myśleć po porządnym skracaniu jak się pogoda zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom a to ma padać ,u mnie dziś miały 3 mm spaśc ,ale tylko wieje,dobrze że podałem wcześniej

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam spokojnie mamy marzec jak będzie susza nadal to po co azot 

Na cztery tony wystarczy tego z pierwszej dawki 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pszenicy po rzepaku i po burakach na obecną chwilę ilością 130N zakończyłem nawożenie tym składnikiem. Jak w fazie liścia flagowego będzie mokro i szansa na wysoki plon to może coś się dołoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapowiadali a popadalo dzisiaj sniegiem, 3mm lacznie. To akurat bylo potrzebne, pomorze jarym w rownych wschodach i oziminom w jakims stopniu tez bo przemiesci troche azot z gnojowicy w rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się