Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

PŁUGI

86 postów w tym temacie

jak w temacie

piszcie wszystko jakie macie i jak się sprawują

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś więcej napisz jaki model itd

miałem lemkena light opal plug do bani części drogie i nie dostępne tylko do sprowadzienia z niemiec sprzedałem i spokój wolę b200 orać niż tysiące kłaść w stary pług. Nowsze lemkeny to już inna bajka i cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam IBISA XXL na zabezp.non stop.

Orze dość ładnie ale nia tak jak kverneland czy lemken lub też rabe werk,do tego jest strasznie ciężki no i jakość wykonania pozostawia troszkę do życzenia.Mój ma już 7lat ale ponoć teraz troszkę poprawili te Ibisy.

Lemken robi świetne pługi ale i sporo kosztują.

Jak bym miał teraz kupować pług to wybrałbym raczej kvernelanda...cena do jakości wychodzi moim zdaniem bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że każdy chwali to co posiada :),ja mam obrotówkę "4" lemkena 140 opal,35cm na jeden korpus,jego zaletą jest to przede wszystkim ,że jest lekki i mocny,bardzo ładnie orze i lekko,po prostu jak dla mnie rewelacja,zapięty jest do ursusa 1224 jeżdżę czwórką polową,myślę o powiększeniu go o jeszcze jeden dodatkowy 5-ty korpus ,gdyż ciągnik dysponuje jeszcze zapasem koników i mógłby  podołac,trzeba tylko uważac gdy dokręcamy odkładnicę czy pierś aby stosowac odpowiednio podkładki,wszystko musi idealnie leżec,części te, bardzo nie lubią naprężeń co może doprowadzac do różnych pęknięc i zniszczenia tychże części 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogę tylko dodać że też myślałem o jeszcze jednej skibie bo czuć spory zapas  mocy ,ale nie ma na allegro  a z drugiej strony jak pisałem mogę orać w trudnych warunkach , co innego gdybym miał napęd

ps.kombinacje z poszerzeniem nie wchodzą w grę ,

jakby to było uzasadnione to firma z pewnością by zastosowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź powinna być niby jednoznaczna,że obrotowe są lepsze ale powiedzcie jakie macie swoje doświadczenie z tymi obiema wersjami pługów i zalety i wady jednego i drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zagonowy ma tylko jedną zaletę łatwiej ustawić a tak same wady: bruzdy, zajeżdżanie itd.

 

 

 

 

nie tylko , jest lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie kupna pługa obrotowego co radzicie wybrać a może ktoś ma takie pługi i je użytkuje UNIA xxl 4+ czy AKPIL km 180 4+ z guryvdzięki za wszelkie opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam plug 5skibowy zagonowy Akpil i jestem bardzo zadowolony z niego . oraz 4skibowy obrotowy Case. jednak i tak wybieram zagonowy bo wszystko szybciej idzie zaorac . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, z tymi obracalnymi to jak w końcu jest? Bo teraz wszyscy wchodzą w obracalne, ale czy praca nimi jest szybsza? Wiadomo że jest łatwiej raz przy razie, bo potem nie trzeba cyrklować zeby dobrze bruzda wyszła, no i oczywiście brak bruzd, to dla większości zaleta. Ale do obrotówki trzeba też mocniejszy ciągniki no i taki pług jest dużo droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pługami to tak jak komu wygodnie jaki ma ciagnik jakie działki czy symetryczne czy z klina kwestia gustu a o sferze gustu i guscikow sie nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za obrotowym oprócz tego ze jest cięższy i droższy reszta same zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to rozwinę co przemawia za obrotowym

1 Po pierwsze jak jest sucho wchodzi w glebie jak i pracuje dużo stabilniej jak zagonowy

2 Rzadsza wymiana części

3 Możliwość pracy na bieżąco, ile zrobisz tyle uprawisz ,orkę oraz siew robie na dwa ciągniki nic nie wysycha jeden orze drugi uprawia i sieje wieczorem jeszcze zdążę prysnąć na chwasty

4 noc nie jest mi straszna nie martwię się ze bruzda krzywo wyjdzie

5 jazda po bruzdach jest uciążliwa,jesli nie ma kombajn zbiera położone zboże bez specjalnego wysiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jezeli dobrze jest ustawiony pług to nie ma problemu czy sucho czy mokro. z częściami to ze zadziej wymienisz to na jedno bo koszta te same. a bruzde mozna przejechac raz i ja zaorac zaden problem . a orka o wiele szybciej wykonana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz jakim cudem zwykłym orasz szybciej niż obrotówką? przy zwykłym dużo tracisz na zajeżdżanie więc nie mam pojęcia jak tobie wychodzi że szybciej zaorzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normalnie bez zatrzymywania wieksze pole dzielisz na wiecej i po klopocie . wiadomo ze kliny to jedziemy drugim zestawem ale szczerze to jak dla mnie zwykly zagonowy lepiej moze przez to ze zagonowy jest 5 skibowy a obrot 4 skobowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najrówniej i najszybciej jest bezorkowo :)

codo pługa to obrotowy minusy oprócz wagi i ceny to jeszcze ustawienie trzeba się z ''nim'' dogadać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi firma ......... poradziła abym kupił pług obrotowy firmy AGRO - MASZ z zabezpieczeniem przeciw kamieniowym :) a tego to na polach nie brakuje :) Jestem bardzo zadowolony, pług świetnie się sprawuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0