radiosso

Agregaty uprawowo-siewne

219 postów w tym temacie

w tych pieniądzach to tylko bierny z hydropakiem, talerzowy ciężki i siewnik daleko z tyłu chociaż wolałbym coś takiego bo zawsze masz jeszcze talerzówkę po odpięciu siewnika.

Kombinacja uprawowo-siewna agromasza z siewnikiem talerzowym nabudowanym kosztuje trzydzieści kilka tysiaków a nie mogę znaleźć ceny na agregacie talerzowym, tylko ta jakość ich produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a lepszy jest z hydro pakiem czy nadbudowany ?? talerzowego nie chce mam talerzówkę swoją to jakiej firmy może masz jakąś godną polecenia ? wiadomo jak się chce kupić z te pieniądze to żeby posłużyło parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z hydropakiem masz urządzenie uniwersalne siewnik solo agregat solo ale wada jest to ze po rozłożeniu siewnik jest daleko za ciagnikiem długa dzwignia natomiast nadbudowany jest bliżej ciągnika co za tym idzie lżej ma podnosić wada wyżej do załadunku siewnikiem samym nie posiejesz .Siewniki jednej z wymienionych firm są dobre lecz mają spora masę ale z agregatem biernym z siewnikiem nadbudowany Twój ciagnik powinien dać sobie radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki agregat polecicie do ciągnika o mocy 75 KM? Ziemie przeważnie średnie, miejscami lekkie i być moze ciężkie. Chciałbym jak najszerszy agregat (najlepiej 3m, bo taki mam siewnik i nie chciałbym w najbliższym czasie wydawać pieniędzy na nowy), ale czy taki słaby i lekki ciągnik da sobie z nim radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie jeszcze żaden, bo dopiero będzie kupowany. Wstępnie przyjmuję niskobudżetowe konstrukcje rodzaju Zetor Major 80 (Farmtrac 675, Ursus C380).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takich kucyków poleciłbym jednak 2,5m

 

Ile ha będziesz obsiewał czy pola górzyste

Ten siewnik to jaki masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pola płaskie, no może nieco pofalowane. Siewnik mam o szerokości 3m. Pól do obsiania mam aktualnie 14 ha i obrabiam to konającym C-360, do którego dołączam wiekowe maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 14 ha "niskobudżetowe" konie za stówkę ?

 

Twoja sprawa

Zwykły agregat dwa rzędy łap + wałki na tych hektarach nie zajedziesz traktora

 

Ten traktor to nówka ma być ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Magic fly kolega się pytał jaki to siewnik, że 3-metrowy to wiemy. Spawany z 2 konnych? Jak tak to spokojnie jakiś agregat tylko nie masywny, do 300 kg jakaś samoróbka stodołowa z włóką zamiast wału bo nawet agromasz z hydropakiem i wałem rurowym będzie za ciężki. Widziałem władka z takim czymś oczywiście nie 3 metry ale dawał radę. Pewnie się kolega załapał na "niskotowarówkę" i musi być nowy sprzęt. Widział ktoś na żywo tego Ursusa C380? To taka "sześćdziesiątka" z napędem, czapki nie zrywa, nie wyobrażam sobie podczepienia do niej nawet 2,5 metra, chyba że siewnik solo i agregat solo, i to też nie za duży bo będzie dobrze niebo widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siewnik to poznaniak 6 i sześćdziesiątka daje radę go dźwigać razem z zawartością, a siewnik konny dokonał żywota... Akurat cudem załapałem się na dotacje dla młodego rolnika ze starego PROW. Rozważałem kupno starego grata, ale to tylko udręka z remontami i kłopoty z częściami.

Jarki, co polecasz z podobną mocą z mniejszą cenę? Chcę jeszcze dokupić trochę ziemi i w miarę możliwości pracować na etacie, więc w grę nie wchodzi ciągnik o mocy 35kW, bo za dużo czasu spędzę na polu. :) Chciałbym również wykorzystać go do załadunku big bagów o masie około tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa jednak do 5 lat to nie pisz że rozważasz starego grata :D

To o używanym szkoda gadać (chyba) a nówkę to sam musisz wybrać

Skupmy się ma agregacie bo siewnik powinien być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary grat był rozważany przed przyznaniem premii. Jeśli chodzi o podrywanie przodu, to te ciągniki mają przedni tuz i można tam jakiś ciężarek uwiesić. Jaguar LUX od Dziekana będzie dobry? Tolmet też robi takie agregaty, ale szerszego jak 2,7m nie widziałem w ofercie. Unia ma agregat z nabudowanym siewnikiem, ale cena jest nieprzystępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TUZ przedni może być ale lepiej ładowacz czołowy

Znam takiego co przed siewem zawsze podjeżdża pod kupę ze żwirem

 

Bierny agregat powinien posiadać przedni wał 2-3 rzędy łap i tylni wał

ma to być WAÅ o odpowiedniej średnicy i budowie dostosowanej do warunków

 

 

Kilku znajomych ma od tego gościa i chwalą

http://allegro.pl/agregat-uprawowy-siewny-nowy-i5848045745.html#imglayer

 

Jeden taki ma coś podobnego do tego

http://allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-awika-promocja-500zl-i5860060246.html#thumb/3

Wierz mi jak siałem 360 + stary poznaniak pole wyglądało

Kilka razy lepiej na agregacie nie możesz oszczędzać

 

Ten POLON 300 TOLMETu wygląda przyzwoicie ale 9000 kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem który agregat spisuje się gorzej niż C360 z poznaniakiem? Oszczędzać za bardzo nie chcę, ale 40 tys. na agregat z siewnikiem to chyba lekka przesada?

Wśród swoich poletek mam około hektara gliny i teraz zadaję sobie pytanie - kupować agregat, który sobie poradzi z tymi kawałkami, czy obrabiać je dodatkowo przed siewem? Pozostałe gleby to mozaika piachów gliniastych średnich i piachów lekkich.

Rozważałem też możliwość podłączenia z przodu kultywatora i siewnika z tyłu, ale jak to się będzie sprawować w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam złożony juz wniosek na młodego rolnika w którym wybrałem pług pottingetra 4 skibowy obracany i agregat uprawowy ares lt 3m (dwa rzedy talerzy i wal pacera) i do tego siewnik poznaniak. Raz można wniesc poprawke ale czasu juz nie duzo zostalo, takze prosil bym o porade. Zastaniawiam się czy ten agregat uprawowo siewny nie bedzie przy słaby do tego ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dostałem premię młodego rolnika i rozważam zakup agregatu uprawowo-siewnego. Chciałbym pozyskać opinie na temat tych trzech agregatów od ludzi którzy je posiadają lub mają z nimi do czynienia.

 

Agregaty które mam do wyboru to:

-Amazone AD Specjal (3 m). Siewnik na mocniejszej bronie KX z wałem pierścieniowo gumowym.

-Lemken Saphir 7 (3 m). Siewnik na bronie Zirkon 8 z wałem trapezowym pełnym

-Kverneland Accord DA (3 m). Siewnik na tej mocniejszej bronie (z zębami agresywnymi) zakladanej w tych nowszych modelach tego siewnika Accord S-Drill z wałem pierścieniowo-gumowym. Napęd mechaniczy dmuchawy.

 

Mam także możliwość wyboru Kvernelanda Accord S-Drill z takim samym wyposażeniem jak Accord powyżej, lecz wydaje mi się że mój ciągnik może nie poradzić sobie rady z takim siewnikiem, gdyż on sam waży ok 3 ton.

 

Dodam że wszystkie siewniki mam w porównywalnych cenach (niewielkie różnice.). Ciąg.ik który posiadam to Claas Arion 520, 4-cylindry, ok.150 KM (po czipowaniu), waga ok. 6 ton + obiązenie na przód 700 kg. Napęd hydrauliczny w siewniku pneumatycznym nie wchodzi w grę bo pompa ma za mały wydatek oleju.

 

Proszę o konkretne odpowiedzi i rady. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić amazone do 4 cylindrowego będzie ok brona ke 3000 i siewnik nabudowany z talerzowymi redlicami waży ok 2,6t do tego 600l skrzynia w siewniku, kx jest parę kilo cięższa. Rozmawiałem z użytkownikiem kvernelanda z pneumatykiem i powiedział nigdy więcej. Części do amazone są wszędzie dostępne i możesz wybierać oryginał zamiennik po za tym to proste maszyny w budowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się