radiosso

Agregaty uprawowo-siewne

219 postów w tym temacie

@barts jak zawsze sie zarty trzymaja. Plug niedlugo bedzie w ogloszeniu bo juz slomy prawie nie mam

@ansu tutaj nie kujawy ani wielkopolska ze ktos przyjedzie na usluge a tym bardziej na konkretny dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym sposobem przykładowo pszenicę można siać bez wcześniejszego ruszania

Po talerzówce też się da w obu przypadkach glifosat konieczny :( te maszyny po pługi też idą

U nas w ostatnich kilku latach przybyło tego trochę głównie horsch piękne wschody 

Czasem potrafi się też topić aż te przednie talerze obudowami ryją w pyle 

Trzeci to jak musisz bez ogromnych $$$ się nie obejdzie tym bardziej koń 

 

@ansu ma rację weź od dilera na testy oni idą w to bo wiedzą że coś kupisz 

Znam takiego co kilka lat tak kombinował aż się wqrwili 

I kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Czesc (20%) jeszcze mialem na slomie.

 

@przem

Ja w tej chwili(ostatnie lata)ryje gleboko i odrazu sieje potem i wg. tego co napisales to najskuteczniejsze ale co roku niszcze to co zrobily dzdzownice i az tak nie jestem zadowolony z tego co tam w dole, mogloby byc to lepiej porosniete, co pokazane bylo bodajze w przedostatnim Farmerze. 

I zobacz co robi @ansu, wogole nie rusza gleby gleboko i to moze byc dla niej najlepsze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie gruber szedl to zwykle a jesli noe robilbym glebokiej uprawy to vawedisc. Chodzi mi ogolnie o to aby wybrac najlepszy typ uprawy a potem dopiero maszyne do tego. Jak cos teraz kupie to ma mi to sluzyc minimum 15-20 lat i musze dobrze kupic bo tej maszyny juz nie bede zmienial. 

Te agregaty DaleDrills najbardziej przypominaja mi uprawe jaka robi @ansu. Mam duzy dylemat

 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedną metodą siać wszystko to nie bardzo.

Kombinuję Po rzepaku płytko bo jak zrobić na głęboko to 10lat będzie wyłaził. Pod rzepak, burak pasowało by głębiej, ale nie całą glebę tylko pasowo. 

Chociaż widzę, że wszystkie rośliny dają radę bez głębokiej uprawy. A może całkiem No-till tylko siać i zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom sugerujesz,że wystarczy płytka uprawa i resztę zmianowaniem nadrobisz.

Też kombinuję,bo mi ta usługa Terrasem-em podpasowała-mam tylko talerzówkę Bomet.

@jarki polecał lemken achat z "sercówkami".Jakich firm jeszcze szukać,bo się na 5 łap tylko wyświetlają" na OLX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się uczę OD WAS-chociaż w tym sezonie dwa największe gospodarstwa przeszły

na Horscha Terrano zamiast uprawy płużnej.Pewnie do U-912 to max.2,2 mb?wyłącznie "używka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to był w przypadku grochu który właśnie wcześniej poległ

Już był plan na talerzówkę ale jak się jedzie wolniej to się da 

Za drugim razem to już pełna prędkość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoję przed decyzją zakupu a jeden z tych siewnikow(agregatow) zakupie. Cena bardzo podobna. Teraz pytanie czego chce, jakiej uprawy, czy pójść bardziej w pasowke i wziąć Czajkowskiego 3m czy nie ryzykować aż tak i kupić rozważnie Horscha Focusa??? 

Z tym Czajkowskim mówią że może wyjść później sporo problemów typu myszy i ślimaki i nie mam z taka uprawa prawie wogole doświadczenia. Ale bardziej podoba mi się właśnie tą maszyna.

Horsch to z tyłu tak jakby dwie wymienne belki siewne albo co 30 cm rzepak albo co 15 cm zboze. W rzepaku zab idzie dokładnie tam gdzie nasiono a w zbożu nasiono idzie pomiędzy zebami. Są zeby ,potem talerze pracujące pomiędzy zebami, wal oponowy i tak jak wspomniałem dwa rodzaje belek wysiewajacych. 

Natomiast Czajkowski rozcina schronisko, później talerz falisty jeszcze rozgarniajacy, wtedy rząd zębów co 37,5 cm, wal oponowy i również dwa rodzaje belek wysiewajacych. W przypadku rzepaku: dokładnie trafia tam gdzie zab a w zbozach tak jakby redlica stopkowa wdmuchuje zboze na szerokości tej redlicy i jest 10 cm przerwy. 

Na pewno Czajkowski zasieje w większy ,,bałagan" na polu ale czy nie będzie przez to później większych problemów. Przy Czajkowskim często będzie talerzowka niepotrzebna (przy siewie rzepaku po zbożu bo samosiewy zboż i tak się zwalczy) ale przy zbożu po zbożu lub po rzepaku jednak samosiewy musimy likwidować talerzowka lub chemicznie( póki co można,ale za 2-5 lat to już watpliwe). 

Obejrzyjcie te dwie maszyny. Miałem obie na testach, i byłem bardzo zadowolony. Co myślicie??? To jest maszyna być może do końca życia, dlatego ma być dobra i konkretna. Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napiszę krótko nie wierz że do końca życia 

Teraz odnośnie maszyn jakość tej naszej jest nieporównywalna 

Uniwersalność niestety też na korzyść tej bawarskiej 

To tylko moje obserwacje 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy gościu ma focusa i powiem że robi piękną robotę, ale nie wiem czy po kukurydzy na ziarno już by tak pięknie było, wydaje mi się że by się zapychał bo jednak gęsto ma redlice, bocian na pewno z bałaganem na polu sobie poradzi i jeszcze można nim siać kukurydzę. Jak do zboża i rzepaku, brak qqrydzy w płodozmianie to wybrałbym Horscha, jak QQ jest w gospodarstwie to bym się zastanowił nad bocianem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza uprawa mieszana ,100% bezorkowo nie za mojego żywota więc  się nie wypowiadam każdy system ma wady i zalety jak wycofają glifosat to to wielu zmieni technologie zresztą już zmieniają na mieszany system

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się