Gość kasia

Opieka nad zwierzętami

44 postów w tym temacie

Chciałem zapytać jak często weterynarz ogląda wasze zwierzęta hodowlane? Znacie jakiś dobrych?? Jaki zakład albo kogo polecacie??

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam a raczej miałem opiekę weterynaryjną

teraz mam resztki świń więc nie jest mi potrzebna

co do opieki to jest mało profesjonalna i za droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, bo ja się nie znam co w tym filmie jest oburzające.

Pomijam łańcuch i brak kolczyków, bo za to pałą po łbie.

Ale wg mnie zwierzyna nie jest w drastycznej kondycji, idą same, cielaki normalne, bez ekscesów.

Sam art napisany jest , hm przedstawia bardzo drastyczne sceny, poza łańcuchem nie widziałem nic wiecej. Z tego co kojarzę, była też krowa leżąca, zalegająca, pewnie z hipokalcemią.

Ale fachowość komentarza przebywających tam osób. Na cielaka mówią szczeniaki. Niby nic, ale założę się że jak nazewnictwo ubogie to i wiedza o fizjologii i behawioryzmie podobna.

Nie chce osądzać nie znając szczegółów. Jarki, twoje województwo, wiesz coś więcej?

 

http://www.strefaagro.gp24.pl/artykul/zwierzeta-cale-lato-nie-wychodzily-z-obory-rolnikowi-odebrano-glodzone-krowy-wideo

 

Tam jest zarzut :"utrzymywane na warstwie odchodów żyły od dłuższego czasu". Nie no głęboka ściółka jest codziennie wybierana :P

jeszcze gdzieś pada stwierdzenie: nie wypędzane całe lato z obory. źle. W komentarzach pada też że w upały na łące też źle.

Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Słyszałem" sporo o tej sprawie od znajomych mało tego mam w tej gminie rodzinę

Jedno jest pewne zwierzęta niebyły niedożywione to widać i prawie wszyscy tak twierdzą

Fakt łańcuchy wrośnięte to niedbalstwo wystarczyła by jakaś kara

Nie ONI muszą chłopa pogrążyć chodzą wieści że jakieś zwierzę padło pod ICH opieką

A jeszcze jedno podobno wieś staje w obronie rolnika

Argumenty są absurdalne niewyprowadzanie bydła w upały

Czy nieusuwanie obornika

A już kury w zbiorniku na deszczówkę jak tam nie padało miesiącami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy ktoś z bliska temat rozwinie, wg mnie nie ma tam sensacji. A pismaki nie mają wiedzy.

Czytając komentarze, widzę "głupotę" ludzi. Tania pogoń za sensacją wypacza umysły odbiorców.

 

Naszą rolą jest dbfać o nasz inwentarz. Jesteśmy z nimi od poczęcia, poprzez poród, dzień w dzień. Nawet myśląc tylko w sposób "kapitalistyczny" , to nasze źródło dochodu, o to trzeba dbać. Jak my im, tak one nam.

 

W art jest napisane:

 

"Pod oborą leżał szkielet cielaka, którego po śmierci najprawdopodobniej zjedli towarzysze udręki"

Kanibalizm u bydła? W komentarzach jest info że to wyssane z palca. Prośba do obrońców praw zwierząt, może to przeczytają. Interweniujcie. Ale gdy trzeba. Mam w pamięci tytuł " Jak krówka milka" lecący parę lat temu w tvp. Tam działania obrońców praw zwierząt zagrażały bytowi tych zwierząt i zdrowiu pracowników. Należy znać behawioryzm

Wg mnie to bardziej sensacja medialna niż wiejska sodomia i gomora. Tani poklask.

 

Rolnikom ku przestrodze.

http://forum.farmer.pl/gallery/image/163-zywienie-bydla-klania-sie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak, nikt nie myśli o tym że zwierzeta też cierpią. Niewiele wysiłku i mozna by bardziej humanitarnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Media się wściekły Sachajko chce zmienić ustawę utrudniającą odbieranie zwierząt

Wspaniałomyślne organizację nie będą mogły ratować zwierząt przed ich oprawcami 

Szybko trzeba donieść do Brukseli Paryża Berlina niechaj przyjadą z ratunkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się, żeby się coś zmieniło. Te wszystkie vivy i inne Rusinopodobne organizacje powinny najpierw do roboty przy zwierzętach się zabrać i zobaczyć, jak to wygląda naprawdę. Tylko tak dużo się tego nasiało, że kto z nimi zrobi porządek... Nie będzie łatwo ich do normy sprowadzić przy obecnej samowoli, jaką mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod pięknymi ideałami ukrywają się kombinatorzy złodzieje 

Dołączają się celebryci politycy zwłaszcza lewicy (która jest za aborcją ludzi)

Kasa kasa i gra na emocjach dziećmi którymi jak wiadomo łatwo manipulować

@Marecki dobry pomysł Sylwia s dostaje z fundacji krowę do gwałcenia :P 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo Panowie RESZTA macie wyjebane na losy hodowców zwierząt w tym pięknym kraju

Czas się rozejrzeć każdy ma przecież pieska kotka czy inną rybkę 

Ta banda złodziei pod ładnymi hasłami kradnie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi do tej pory niedobrze po gadaniu tych chorych ludzi. To już nawet nie fanatyzm, ani inne zboczenie. Powinni na rok czasu iść do lasu i żreć same szyszki i mech. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się