jarki

O czym chcecie czytać w FARMERZE

81 postów w tym temacie

Po kilku latach na nowo go odkrywam zmienił się to prawda na lepsze wcześniej czytałem tą gazetę nawet jako MÅODY ROLNIK  :) do sugestii jeszcze jestem nie skłonny bo to za krótko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w starych numerach zawsze przed siewami były zalecane odmiany

teraz to jest problem z nadmiarem ale zdałoby się coś wymyślić  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszcie tu wasze sugestie dotyczące tematów, o których chcielibyście poczytać w naszej gazecie. Oczywiście postaramy się sprostać Waszym zapotrzebowaniu na informację w miarę możliwości.

Chcemy być jak najbliżej WAS więc zachęcam...... PISZCIE!!!!

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie by interesował test pługów 4 skibowych obracanych naszego rodzimego "rzemiosła" tzn.

- agromasz- bardzo atrakcyjna cena

- akpil km 80 i km180 - droższy ale czy warto zapłacić więcej za szerszy rozstaw korpusów?

- pług od krukowiaka

- ibis tak dla porównania

test w ściernisku po kukurydzy na ziarno. Zachodnie pługi to inna bajka cenowa bez dofinansowania nie osiągalna  :)

 

Produkcja roślinna - napiszcie coś o EM-ach. Czy naprawdę efektywne mikroorganizmy są aż tak skuteczne jak je reklamują firmy?  W dawce 20l/ha co one mogą zdziałać chyba nie wiele? Co innego dawki na poziomie 100-150l/ha, jak je namnażać i czy melasa buraczana się do tego nadaje?

 

Coś o wapnowaniu reaktywność poszczególnych nawozów wapniowych: dolomit, kreda pojeziorna, wapno posodowe, z cukrowni itd. Czy nawóz PPR sol tak cudownie działający wg.reklam czasem nie jest szybko działającym wapnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym przeczytac o sobie ha ha....i praktyczne porady w zakresie hodowli i uprawy roslin....moim zdaniem jest tego stanowczo za malo..a za duzo takich ogólnych nikomu nie potrzebnych rzeczy....lub potrzebnych małej grupce ludzi....to tez zdanie moich znajomych

Niestety nie kupiłem 4 numeru:))...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może coś o mieszaniu pestycydów w opryskiwaczu? Nie mówię o tabeli mieszanin bo to nierealne ale o jakichś praktycznych poradach co można a czego czego nie. Wszyscy mieszamy żeby zmniejszyć ilość wyjazdów w pole aby zmniejszyć koszty i zaoszczędzić czas, i potem obserwujemy czy mieszanka działa tak jak tego oczekujemy. Czasem u mnie zdarza się, że do opryskiwacza idą 3 różne ŚOR i jeszcze nawóz dolistny. Kiedyś pewnie się przejadę w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym abyście napisali po chłopsku jak działa jaki nawóz azotowy ,kiedy powinien być stosowany i dlaczego ,

tylko bez sponsorowanych pierdołów ustawionych pod jedną firmę niech to napisze ktoś niezależny , będzie trochę musztardą po obiedzie ale na przyszłość się przyda i rozwieje wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem farmera, ale od dzis stałem sie jego szczesliwym prenumeratorem:)).Misiek kiedys napisał ze nie sposób kazdemu dogodzic, ale to nieprawda bo jest wiele tytułów dla rolnika które czyta sie od deski do deski, trzeba sie tylko postarac:))i nie myslec tymi kategoriami tylko myslec jak przyciagnac uwage ....Po przejrzeniu gazety od razu mi sie rzuca w oczy ze duzo jest artykułów o swinkach, ja ich nie hoduje i takie tematy mnie poprostu nie interusuja czy nie mozna by zrobic jak inne gazety ze dla hodowców bydła pisac o bydle , a dla hodowców swin o swiniach...a jesli chca czytac o tym i o tym to dodatkowo wprowadzic oba dzialy.....nastepna sprawa jest to iz w wiekszosci dominuja małe gospodarstwa wiec napewno by chcieli poczytac artykuły w tym stylu, nie tylko o nawozeniu precyzyjnym lub ciagnikach o mocy 200km...bo oni tez prowadza gospodarstwa i tez sa chłonni wiedzy!!..a ten temat jest jakby tabu, a napewno nie bedzie ich stac ani nie maja takiej potrzeby by wprowadzac az takie innowacje i kupowac ciagniki takiej mocy...Teraz plusy...napewno bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzanie wypowiedzi z forum..i wypowiedzi rolników pod artykułami, jak dla mnie to swietny pomysł...i ogólnie porady roslinne tez sa na miejscu i z przyjemnoscia sie je czyta...

To jest oczywiscie tylko moje zdanie...i tak bym widział tą gazete.....nie kazdy sie napewno z tym zgodzi, ale wyraziłem swoja opinie i mam nadzieje ze ktos ja wezmie pod uwage...powodzenia w dalszej pracy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już przestali w gazecie pokazywać to forum ciekawe dlaczego  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To PISZCIE ;D

czyżby wszystko było jasne  ;D

rolnictwo to kraina mlekiem i miodem ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm..a mnie sie wydaje ze debilizm i paranoja, msciwosc, zawisc...itd..no i ten wyscig szczurów gdzie licza sie tylko hektary i tym lepszy rolnik im ma ciagnik wiekszej mocy:))

U nas juz pole jest nieosiagsalne prawie bo za dzierzawy wywindowali cene 1000 zł z hektara!!!!!, własnie tacy dorobkiewicze a przeciez nikt madry tyle nie da za marna klase, tylko zastanawiam sie czy im sie to opłaci gdy zbieraj a3, lub góra 4 tony z hektara???, temu winne sa te programy pomocowe z unii!!, bo w tym tkwi całe zło, renty struktualne, mlody rolnik...a co Wy o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz rację te ceny to szaleństwo

ja odpuszczam szybciej sam kiedyś sprzedam

 

a traktory  :-\

jedzie taki z 4-5 wieprzami ale 150 KM bo musi pokazać

a wtedy płacze że ropa droga  ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uważam że ziemia na cele rolnicze pod typowe uprawy zboża, rzepak, buraki powyżej 25tys za ha jest za droga i nie opłacalna. Inna sprawa to warzywa, ziemniaki ale dzisiaj ziemię kupują ludzie którzy o rolnictwie nie mają pojęcia lokują kapitał i dzierżawią "głupolą" którzy za wszelką ceną chcą mieć te ha a ekonomia to dla nich czarna magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas ziemia była stosunkowo tania.....ale to sie zmieniło bo wlasnie powchodzili w te programy i musza spełnic okreslone warunki, a w młodym rolniku musza własnie uzupełnic hektary....no i podrozała o 7 tys!!!...bo Ci płaca ile kto powie, bez zadnych zachamowan bo maja nóz na gardle.....to tak jak mówiła pewna babcia....ze Niemcy nie dali nam rady czołgami i samolotami...a Unia nas ujarzmiła bez zadnych problemów :o...no i zniewoliła bo tak naprawde jestesmy niewolnikami róznych programów, limitów, cross compliance..itd

Pseudo rolnicy tez bija z tego kase bo kupili pola a teraz go dzierzawia za duze pieniadze....a rolnik płacze i płaci....a te wieprze i ciagniki duzej mocy ..i płacz o drogie paliwo to juz chyba nagminne jest ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podobał ostatni numer farmera :o..rewelacja !!!.przeczytałem od deski do deski :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliżają się siewy i fajnie by było żeby następny numer był o pszenicy hybrydowej. Temat rzeka: jaki termin siewu, rozstaw redlic, czy dawać azot na zimę a jak tak to ile, czy można przekraczać dawki azotu rekomendowane przez Saaten Union (które i tak są potężne 260 kg/h  :o) itd. itd. Rzepak i żyto już znamy ale pszenica mieszańcowa dopiero raczkuje w Polsce. Zastanawiam się czy warto inwestować. Przedstawiciel twierdził, że im gorsza klasa gleby tym większa zwyżka plonu w stosunku do populacyjnej zasianej na tym polu. Nie radził jej siać na I i II klasie bo nie będzie dużej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenice widziałem już z cztery pieć lat temu.moim zdaniem koszt materiału siewnego nie rekompensuje zwyżka plonu.byłbym ostrożny bo to co w opisie nie dokońca oddaja warunki polowe.

jęczmien ozimy hybrydowy to jest coś nowego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się