jarki

O czym chcecie czytać w FARMERZE

81 postów w tym temacie

W poprzednim numerze Farmera ukazał się interesujący artykuł poświęcony eksperymentowi, który ja chciałem zrobić. Na tym samym polu posiane są dwie odmiany pszenicy: hybrydowa i populacyjna. Radek, obiecałeś i słowa dotrzymujesz. Dzięki wielkie. Będę uważnie śledził dalszy rozwój sytuacji. Jak na razie pszenica na zdjęciu wygląda identycznie jak moja (też nierówne wschody), ta hybryda wygląda ciut słabiej ale na razie nie czas na ocenę. Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może byście się zainteresowali dlaczego od lat jest tak że jak rolnicy dostają dopłaty to nawozy idą w górę

przed wstąpieniem do Unii było podobnie tylko że w momencie wypłacania kredytów preferencyjnych

czy to jest przypadek a może zbieg okoliczności ??? ??? ???

co robią odpowiednie służby aby temu zapobiegać ? przecież płacimy na nie podatki >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo by było dobrze gdyby redakcja rozszerzyła temat biotechnologii

Azotobakterze, Emy itp. Czy warto stosować kiedy stosować jakie korzyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko odnośnie sierpniowego numeru. Zapomnieliście umieścić kontakt do tej dziewczyny z okładki ;)

Kurcze miałem problem żeby się skupić i przyjrzeć temu wiankowi z pszenicy na jej głowie ;D

Może tak rozważycie jakiś kalendarz dorosłego rolnika z jej zdjęciami?

Ja kupię na pewno. Już widzę rolników którzy wieszają kalendarz w kabinie ciągnika ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na pewno przyciągnęłoby nowych czytelników, ale część i pewnie odstraszyło - taki kalandarz dla dorosłego farmera ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poprosił art o sposobach obniżenia kosztów żywienia zwierząt. o porady co i jak mieszać aby osiągnąc efekt i zwierząt nie potruć: mi akurat zalezy na bydle :)

np że jak wywar bydlakom to z kredą pastewną, jak jako białko mocznik to z wysłodkami. jest tyle inszych pasz ( odpady z prod frytek, pulpa ziemniaczana, wywar, młuto browarniane ,odpad z piekarni ) przydałyby się plusy i minusy, dawkowanie, zawart. suchej masy białka i energii. zboze szybko nie spadnie,a producenci mogą :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja czekam tylko na wywiad z kaczynskim lub macierewiczem, w ostatecznosci moze byc ziobro. czyzby z katowic lepiej wyczuli -niz z krakowa czy warszawy- skad wieje wiatr ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jacus

czyżby Ci chodziło o artykuł z nr.11 ''Niedopalone znicze'' ???

mnie on się nie podobał DELIKATNIE MÓWIĄC >:D

uważam że w rolniczej gazecie nie powinno być politycznych

dosyć mamy tego w tv i dlatego prawie jej nie oglądam >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę o artykuł na temat strączkowych mnie osobiście interesują peluszki i grochy

chciałbym o pełnej ochronie łącznie z odżywkami, wiązaniu azotu {+nitragina}

poprawie struktury gleby, właściwościach fitosanitarnych

znaczenie w zmianowaniu itp. co ile lat na tym samym polu

 

ps.dobrze by było żeby do wiosny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja poproszę coś na temat małych kombajnów zbożowych dostępnych na rynku. Ceny, wyposażenie, wydajność, pod tytułem następca bizona ;D

Porównanie najtańszych modeli NH, JD, Claas, DF i może ten ruski wynalazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prośbę do Farmera. w lutym sejmowa komisja rolnictwa ma wplanach dyskusję na temat ubezpieczeń od szkód łowieckich.

moglibyscie dorwac się do założeń projektu, przedstawić co oni kombinuja,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po tabeli działania substancji czynnych na choroby

poprosiłbym o atlasy chorób,szkodników,chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

redakcjo, brawa za okładkę, jest śliczna, znaczy okładka :)

konkurencja w środku dawała taka samą " okładkę" w ulotce z odmianami rzepaku.

krasawica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja poprosiłbym o więcej informacji na temat dofinansowań. Zarówno tych organizowanych przez producentów, jak i przez Unię. Kasa zawsze się przyda, tylko pytanie jak umiejętnie ją wyciągnąć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy tematy:

- nowoczesne zarządzanie gospodarstwem rolnym: programy komputerowe, zalety/wady rachunkowości w rolnictwie, wykorzystanie dostępnych w sieci systemów wsparcia decyzji (np. atlasy chwastów, kalkulatory nawożenia itp),

- Jak zapobiegać suszy? (Duży nacisk na uregulowanie odczynu gleby),

- dywersyfikacja ryzyka w produkcji rolnej - czy warto? symulacje opłacalności zróżnicowania produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje tematy są nastepujące:

- odnawialne źróła energii w nowoczesnym gospodarstwie rolnym,

- produkcja bio w rolnictwie,

- nowowczesne sadownictwo i automatyzacja zbioru owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... akurat o sadownictwie to są inne czasopisma, myślę, że lepiej będzie jeśli Farmer pozostanie typowo rolniczy (chociaż sam mam maliny i truskawki ale na tą okazję prenumerują co innego )...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... w tym roku prenumeratorzy dostali kalendarz to w 2018 może koszulka Farmera... z dumą będziemy ją zakładać podczas prac polowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ostatnio dwa tematy mi chodzą po głowie, które warto by było chyba poruszać częściej:

- zatrzymanie wody w glebie i ogólnie zmniejszanie skutków suszy - o szybkiej podorywce, poplonach, krzemie itd już było pisane ale tu trzeba wymyślić coś nowego bo sytuacja z roku na rok coraz gorsza...

-jak z pszenicy sianej we wrześniu, na dobrej ziemi wyciągnąć 12+, dużo się pisze na temat traktowania pszenic z siewów listopadowych, ale już mniej jak pokręcać taką terminową... rzepak dający 7t był w temacie numeru kiedyś więc i może takie abstrakcje jak 12+ pszenicy da się kiedyś w życie wprowadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się