m@ciej

RSM

169 postów w tym temacie

Mam zamiar wypróbować jak działa rsm i stoję przed zamiarem kupna rozpylaczy ,podobają mi się lechlera wachlarzowe i tu mam pytania

Czy jest sens zainwestować w ten rodzaj nawożenia

Jakie będą najlepsze rozpylacze czy te wymienione czy może jakieś inne

Z jaka wydajnością maja być  rozpylacze

W jakich dawkach i ile razy powinno się nawozić  rsm

;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku nawozilem kukurydzę w tym roku pójdę o krok do przodu bo mam zamiar dać na rzepak w 1 jak i w 2 dawce na ta chwilę dużym argumentem co do stosowania jest cena rsm 32 ;1100 brutto mocznik 1750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ogromna różnica w cenie :o Opryskiwałeś zwykłym opryskiwaczem polowym? Wystarczy wymienić dysze na wielostrumieniowe, czy trzeba jakiś większych modyfikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w kukurydzy nawoziłem zwykłym opryskiwaczem z węzami rozlewowymi

w pszenicy z tego co słyszę wystarcza specjalne rozpylacze do opryskiwacza

 

W przeliczeniu na czysty składnik wychodzi następująco :kg z rsm -3,43

Kg z mocznika -4,16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ładna różnica w cenie :o

od jakich ilości sprzedają ?

jak wygląda sprawa przechowywania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jakiej ilości to zależy od dostawcy

przechowywanie w paletobeczkach

lub cysternach jeśli ma być przechowywany na zewnątrz to trzeba go rozpuscic z wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA tez w tym roku chcę spróbować rse-mu w pszenicy jako w pierwszej dawce jak będzie sucha wiosna to nawet po zasiewie jeczmienia sproboje co z tego wyjdzie po sasiedzku kazdy chwali tylko nie dolewac wody i kupować z pewnych źródeł a co do dawkowania link: http://www.zapulawy.pl/index1.php?dzial=12〈=PL&node=35&doc=1000062 i pobierz pełna wersje w formacie pdf. Wszystko ładnie opisane i z reguły oni wszystko zawyżają dlatego lepiej podac troszke mniej niz oni podaja. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plusy

Cena 300 +-w kieszeni

dzialanie lepszed od nawozow sypkich

rownomiernosc aplikacij

minusy

trzeba miec w co wlac ten rsm i aplikowac na suche rosliny w wczesnych fazach rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prze chwilą patrzałem jest -4,5*C

zdziwiłem się bo nad ranem przy oknie było -18

 

w drugiej części filmu jest o rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w sprawie rsm w rzepaku ma ktos doswiadczenie jak raguje jaką dac dawke na pierszy raz

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakiej fazie rozwojowej pszenicy ozimej można zastosować RSM z herbicydem ?, chodzi mi o pierwsze podanie dawki RSM z herbicydem

 

LUKI85 to zależy ile dasz całkowitego N jastosuje na pierwszą dawke 100N dwa trzy tyg.druga dawka 60N Druga dawka wychodzi przeważnie początek kwietnia wszystko zależy od przebiegu pogody później jest ryzyko poparzenia rzepaku Końcówki w opryskiwaczu wielostrumieniowe do RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś tu nudno w tym temacie RSM stosuje od 12 lat pod wszystkie uprawy w moim gospodarstwie. plony są porównywalne jak po zastosowaniu saletry am. lub inne podobne. każdego roku w uprawach w wyznaczonych ścieżkach tech. rozsypuje granulki w ten sposób obserwuje wegetacje roślin. różnice są widoczne . po RSM-je kolorek pszenicy aż chce się patrzeć w innych uprawach podobnie. od tej pory przy sprzedaży pszenicy nie mam problemu z gęstością ziarna pozostałe parametry bardzo dobre. w rzepaku zaolejenie też wyższe. ma też i wady pochłania więcej czasu przy nawożeniu, czas napełniania, omijania przeszkód na polu np. słupy energetyczne,dokładne dojechanie do narożników pola . ogólnie to tyle. ps. @m@ciej pewne sprawy wam tu już wyjaśnił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest rsm ma wiecej zalet niz wad rownomierne rozlewanie nawozu jednakowa dawka na całym polu. Mniejsze straty niz w saletrze, jest duzo tanszy, mozesz rozlewac podczas wiatru nowozu nie posiejesz jeszcze rowno, ma duzo szybsze działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za bardzo wyreklamowali i brakło ;D

a tak całkiem poważnie u mnie w okolicy nikt nie leje wszyscy sypią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was sprawa z dostępnością RSM'u? W mojej okolicy (opolskie) nie widu ni słychu o dostawach.

skąd dokładnie jesteś też jestem z opolskiego i w zasiegu 15km. mam 4-rech dostawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie dysze wybrać do RSM 28? Są 5 i 7 otworowe, otwory od 0,8 do 1,5 kołomyja mnie ogarnia. Wyjaśni ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0,8 kryzy są do węży rozlewowych . 5czy 7 otworowe końcówki nie mają większego znaczenia. teraz chętniej stosuje się wachlarzowe.

natomiast jaką wielkość kryzy wybrać, to tak jak zdyszami im większa tym większa wydajność.

mogę zrobić zdięcie tabeli, jeśli do tej pory nic na ten temat nie masz.

 

Wydaje mi się że chcesz popryskać ściernisko RSM-em. zrób to normalną dyszą,ciśnienie z większ o jakieś 0,2 atm i będzie dobrze.

 

Ps. też żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, przymierzam się do RSM na poważnie. Mam jeszcze trochę czasu więc spokojnie. Tabelę mam, (naklejona na opryskiwaczu) muszę tylko obliczyć wydatek do prędkości i dobrać odpowiednie dla moich potrzeb. Słyszałem, że te wachlarzowe są lepsze ale dlaczego? Mniejsze krople?

A i jeszcze jedno. Dawkę ustalamy ciśnieniem tak? Mam stałą prędkość i obliczam z tabeli jakie ustawić ciśnienie. Dobrze rozumuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób rozlewacie drugą dawkę w rzepaku?

Jak zabezpieczacie rsm przed krystalizacją w zimie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się