jarki

JĘCZMIEŃ jary

600 postów w tym temacie

Technologia nic nie da jak wody brak(maj 10mm)mój też sadził,a wykłosił się co pół metra-siany w Wlk.Sobotę-we wsi siali we wtorek po Świętach i dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uprawiamy prawie identycznie. Też mam na dobrym stanowisku, po rzepaku i grochu. Dodatkowo jeszcze po rzepaku na oborniku. Tam gdzie doły i IVa to wygląda jak u Cb. Różnicę robi klasa ziemi a co za tym idzie zdolność zmagazynowania wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie klasa sąsiad ma też taki ale PIÄ˜Ć metrów od łąki

Drugi ma qq że gały wyłażą ten zasiał na łące

 

Kiedyś pisał tu Tomasz u niego pszenica na 10+ zawsze jak szpary w ziemi na rękę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak te pięć metrów nad łąką

Reszcie święty boże nie pomoże tylko odrosty teraz wyrosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję:5t pszenicy jarej x max.620 albo 8t x 570 jęczmienia jarego-a koszta podobne-we wsi ludzie początkiem kwietnia siali pszenicę.na moje to dużą partię jęczmienia też da się upchnąć ??? (w ubiegłym sezonie kuzyn z NEO-ROLu miał problem ze zdobyciem surowca-brali w końcu czeski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jara pszenica 3100 zł

Jęczmień 4560 zł

Jak sam napisałeś koszty nawet podobne to rachunek prosty :P

 

Lepszy jęczmień niż pszenżyto bo tu zawsze porażka z ceną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe wieki moja produkcja roślinna była podporządkowania pod zboża paszowe

Jęczmień i pszenżyto często stanowiły 100% upraw pszenżyto w suszy potrafiło przebić 2-3 krotnie

Wy macie chyba ziemie że nie wiecie co to susza mój ostatni z wyboru 2008 to porażka wcześniej 2003

Tak bywało cyklicznie dziś mam TRZECI rok z rzędu suszę i nawet przez myśl mi jęczmień jary

Od wspomnianego 2008 siałem ozimy plony bardzo stabilne przedplon dla rzepaku dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z hybrydowym SYNGENTy miałeś do czynienia?(temat ktoś założył,ale dawno nikt nic nie pisał)Może dysponujesz jakimś info,jak to się uprawia w Twojej okolicy.W tym sezonie mam pole po burakach i rzepaku,szkoda to do wiosny zostawiać.Sezon 2008 to 6 ton ozime-2 tony jarego...moja wiocha w 2009 też "rzuciła się"na ozimy-3t do 5 t jarego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hybrydowych nie siałem wtedy dopiero syngenta z nimi wchodziła

Zapytaj w temacie ozimy wiem że @ikcomas próbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradza się ELLA,i KWS ATRIKA-KUCYK jeszcze nie,ziarko grube,a plon to 5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem jak Twoj barts sie trzyma po tych wichurach, moj nawet polozylo na 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój z 70% pochylone, po przedostatniej burzy, powichrowany miejscami nieźle ale nie leży nigdzie plackiem więc nie ma się czym martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój też prawie do zbioru, ale prawie to z 2-3 tygodnie bo słoma zielona jeszcze a kłos na samej końcówce,

ogólnie szybko jare jęczmiona dochodzą w okolicy niektóre jak będzie parę dni suchych to pod kosę

Te co były później siane jedynie zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ile bym musiał dać randapu na dosuszenie i ile wody , bo chciałbym opryskać jęczmień jary ponieważ musiałem w środku pola przesiać jeszcze raz jęczmień tak cztery siewniki bo coś mi za szwankował i w tym miejscu nie powschodził jest posiany 2 tygodnie później , a chciałbym go skosić razem z resztą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki , a tydzień po oprysku da radę do koszenia bo ten normalny tak do tygodnia i będzie do koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem dwa dni po oprysku to za 5 dni napiszę-jak swój poobserwuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn we wtorek posiał po burakach PRZEWÓDKOWĄ odmianę jęczmienia jarego-macie info na temat TEJ NOWOŚCI?

(...wiem nie pisać posta pod postem)temat ciekawy i rozwojowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami myślę że granic głupoty nie da się już przekroczyć a tu co rusz człowiek dowiaduje się ze jednak zostały przekroczone :lol: (przecież ten jęczmień wzejdzie oraz możliwe że krzewić się zacznie ::) ) byle mróz go załatwi

 

Teraz to się sieje ozima jakby nigdy nic a nie takie kombinacje, w zeszłym roku 28 listopada bo burakach zasiana Arkadia przed świętami była prawie na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się