jarki

JĘCZMIEŃ jary

600 postów w tym temacie

Pierwszy i ostatni azot wiosną w całości mocznik przedsiewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat ciężko byłoby dać drugą w terminie przez brak opadów, żeby miało to sens. U mnie w mieszance poszedł rsm przed siewem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że w większości przypadków nawożenie zakończy się na jednej dawce

Myślę że kto dał przedsiewnie sporo mocznika to wystarczy 

Teraz porządna ochrona i rekordy @bartsa zagrożone 

Edytowano przez ikcomas
nie -> na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest już podlagowy tydzień i będzie kłoszenie, czas powoli myśleć nad etefonem no i grzybówka się przydała bo widać systiva zaczyna odpuszczać powoli

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem pod koniec krzewienia II dawkę , ja myślałem żeby jeszcze raz opryskać medaxem pierwszym razem 0.5 kg medaxu  teraz myślałem o 0.3 kg tylko czy to coś da ? czy lepszy etafon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj Medaxu jak będą pierwsze ości wychodzily 

 

Tutaj jest faza bbch 31-32. Dawałem przedsiewnie gnojowice, więc narazie miał pod dostatkiem azotu ale ma padac i tak myślę czy by mu nie podać 30N

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty dawałęś gnojowice ,wiekszość nie wie co to,jeczmień potrzebuje tak mało N że chyba jedna dawka to norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...z jęczmieniem nie mam co startować do bartsa (przynajmniej na razie) ale i tak postęp jest w porównaniu do poprzednich lat...5ce98b04137ff_large.Zdjcie-0026.jpg.6580bd902acb44f8e7aef6df88220d5e.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... właśnie wiem, że jasny ale w okolicy jeszcze jaśniejsze bywają, nie wiem czy to przez tą pogodę są takie jęczmienie, w końcu ta wiosna zimna była... poszło 46N przedsiewnie i 34N na początku strzelania w źdźbło... i 200 kg/ha Poli 6 (przedsiewnie), mam jeszcze drugi kawałek gdzie był przyorany  poplon rzodkiew+facelia i tamten jest podobny może ciut ciut ciemniejszy...

Edytowano przez sapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w sumie 92N, nie wiem czy nie za malo troche. @barts daje pewnie około 120 N, może nawet wiecej

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... możliwe że trochę za mało N, w sumie to jęczmień w tym roku na najgorszych stanowiskach posiany, już nawet owies dałem w lepszym miejscu i jest zdecydowanie ciemniejszy niż jęczmienie... w przyszłym roku postaram się lepiej pod jęczmienie zaplanować wszystko... mam jeszcze 1 ha jęczmienia na drugim kawałku po poplonach to może kiedyś zrobię zdjęcia to się porówna, tylko że tam pół kawałka to glina więc i wschody były nierówne i też lekko nie miał jak jeszcze była susza....

Edytowano przez sapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

220 N na  jeczmień jary ,to chyba 50 kg wysiane żeby ustał ,po burakach przy siewie 130 -140kg nasion,200 kg saletry to maks żeby ustał, czyli 70 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:d mało tego pole może ktoś jeszcze pamięta po grochu a jesienią rzepak był wsiany 

O ustaniu to nawet nie marzyłem ale też żałowałem że całego rzepaku nie przesiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprawę jarego zostawcie "fahofcom" :D

Ja położyłem pod jary razem czystego 150, jak nie zje to rzepak jeszcze bardziej  skorzysta

Niska norma wcale nie oznacza że ustanie jedynie większa szansa na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... barts jeszcze kilka lat i Cię dogonię w uprawie jarego (albo prześcignę, jeszcze do końca się nie zdecydowałem)... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jary to z konieczności jak rzepak wymarznie ,i to na browar ,bo co z nim zrobić ,osttanie lata ma cene ,ale wcześniej nie było kalkulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz jęczmień zawsze był chodliwym towarem kiedyś dla świń

Dziś jest bardzo mało uprawiany i nadal zainteresowanie spore 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co myślę w żniwa to zakupić jęczmień żeby starczyło do przyszłych zniw, bo później kupić to jest problem, chyba ze chce sporo przepłacic od firm handlowych. A reszta zbóż to bez problemu później 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień musi byc w cenie pszenicy inaczej nie warto go siać,bo pszenica ozima zawsze lepiej sypie,nie mówiąc o ryzyku suszy

Jarki w zeszłym roku jęczmień sypal tyle co rzepak i ty piszesz że szkoda że nie przesiałes więcej

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jęczmień sypie lepiej od pszenicy, jarej u mnie nie dostanę 5-6,5t a jęczmien zwykle tyle sypie. A ozimej nie sialem ale ozimego wyniki u mnie to 5,5 i 9. W tym roku bliżej tej dolnej granicy. Jęczmień ozimy się uda jak w kwietniu pada ale niestety nie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się