jarki

JĘCZMIEŃ jary

600 postów w tym temacie

Już T2?U mnie dopiero co powschodził-robię T1/T2/T3 razem.

Nie no ten cieszy łOKO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na instagramie zdjęcie jest. Do niego mam wg nawigacji 127 km ale klimat podobny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z jeczmieniem jarym. Siew około 20 kwietnia. Żółknie i niewiem co to może być. Odmiana soldo. Czy to grzyb czy co? Przed siewem nawoz npk plus z siarką 250kg na ha i 300 kg saletrzak. Bardzo proszę o pomoc. Czym to pryskac? Nazwy dobrych środków. A może zastosować wapnowit turbo i fungicyd? 

 

IMG_20210524_175802.thumb.jpg.00d3d56fa6ebcc9497e03e368ba27996.jpg

 

Taak to wygląda a w innym miejscu żółty takie pasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malo wapna i przez to zaburzone pobieranie fosforu??? Ale to koncowki lisci brzydko wygladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz nam coś więcej o tym polu 

Mnie to też wygląda na niedobory ale bardzo rozległe 

Nawet ta spękana ziemia też sporo mówi o strukturze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku na tym polu były ogórki więc fosfor potas azot czy mikroskładniki powinny być. 

 

Nie jest to klasa 1 ale tu chyba jest 3b. No pH nie jest sprawdzone. Korzenie są mocne i ładnie wyglądają. Ziemia spękana bo była ulewa potem dużo słońca. No i teraz przeloty. Ale zauważyłem że u nas każdy ma takie place

 

Tu jest 30 arów bo resztę mam pszenicy i kawałek pod warzywa. Na tym kawałku od początku jest coś nie tak a przedwczoraj s pryskalem soligorem i mikroskładniki. Na innych polach jest ok żółte takie plamy na polach są ale to raczej od deszczu bo u nas ulewy ostatnio non stop. Wapnowanie bd w tym roku bo pole przejąłem dopiero ale z jeczmieniem nie było problemu. U typowo wielkich gospodarzy też zolkna. Mówią że od deszczu i przyjdzie pogoda to zzazolcenia będą zanikać. No ale to zzazolcenia na innych polach a na tym to co? Kazali mi w sklepie z oprysk ami wyrwać kilka z korzeniem i przywiezc to zobacza. Może się uratuje jakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24 maja robilem T1 w jeczmieniu jarym, poszedl protiokonazol. Zastanawiam sie czy robic juz T2 jutro, to byloby dopiero 20 dni. Jeczmien w fazie poczatku kloszenia. Mysle sobie ze chyba jednak lepiej poczekac tydzien, zobaczyc co przyniesie pogoda bo duza szansa ze jednak jeczmien nie przetrwa tego ciepla ktore ma przyjsc. Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W robieniu kosztów "na pamięć" to my wszyscy z tego forum jesteśmy mistrzami.

Ja nawet w pszenicy już nie jadę.

Azoksy otwarte + robak wychlapię w grochu.Reszta do piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bym czekał na kłos 

A jeśli już piszemy to jakie odmiany polecacie?

Na poletkach spodobał mi się Farmer i Radek ktoś siał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie Soldo, ale akurat wycofuja ja. Sialem ja juz pare lat, czasami zaskakiwala plonem bo miala duze MTZ. Musze znalezc cos nowego, bede sie przygladal:

KWS Irina, Avatar, Eldorado, Maggie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się