jarki

JĘCZMIEŃ jary

600 postów w tym temacie

Kurła co wy wiecie o niskich normach wysiewu !

Mój już prawie na powierzchni 

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 16 dzień od siewu jęczmień ma już 3 liście i pierwsze rozkrzewienie w drodze jeszcze nie widoczne na powierzchni,  prawdziwe lato tej wiosny mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... wszystko ładnie pięknie sobie schodzi, pola się zaczynają zielenić... może jeszcze za wcześnie na takie rozważania, ale coś ktoś podpowie na przyszłość jak ten jęczmień antywylegaczem potraktować żeby sypał i nie leżał ? u nas to zauważyłem, że na jęczmienie często Cerone stosują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię zrozumieć co ludzie mają z tym cerone, jest to środek który postarza roślinę, przyspiesza dojrzewanie, moim zdaniem zabieg ostateczność,  jęczmień trzeba przypilnować wcześnie na końcu krzewienia, początek strzelania w źdźbło później mało skuteczne

Do wyboru modusowate

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jęczmieniu zwykle starcza skrocic doklosie, tutaj etefon jak już bym zastosował. Ale to może być rok w którym będzie trzeba go przytrzymać tak jak pisze kolega @barts na samym początku strzelania w zdźbło

@barts

U mnie po 15 dniach ma 2 liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja raczej strategię bartsa zastosuję... u mnie dopiero wschody, ale tu każdy siał jęczmień tak 10-12 kwietnia... ciężkie ziemie to się wolno nagrzewają poza tym wiadomo wschód do nas nawet wiosna przychodzi na samym końcu... Jacus może być że jest mniejsza mtz skoro etefon postarza i przyspiesza dojrzewanie... Daymon ty to chyba masz jakieś grzałki w polu zamontowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na dzierżawie akurat IV klasa górka że całym rokiem idzie tam wiechać,więc na deszcz czekam jak na zbawienie. Coś na przyszły tydzień zapowiadają. A kiedy najlepiej pierdyknąć 2 dawkę N? Planuję dać mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocznik na drugą dawkę to moim zdaniem zły pomysł 

Zdecydowanie lepiej sypnąć saletrę myślę że końcem krzewienia początek strzelania w źdźbło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa jęczmienie. Pierwszy dostał pod korzeń ok.70N. Drugi tylko 25N. Kazdy z nich dostanie azot w postaci RSM, chce polozyc lacznie w granicach 120-140 N. Kiedy podać temu pierwszemu a kiedy drugiemu? Temu pierwszemu myślę że pod koniec krzewienia. A temu drugiemu może już teraz ok. 50N a 60 N na początku strzelania w źdźbło. Czy wszystko naraz? Jest faza 2-3 liscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kolega @barts ile stosuje, myślę że 140 minimum. 25 kg na tonę minus z gleby może 40N. Zakładamy 7t x25-40=135. 6t to około 110 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku dałem w czystym składniku   138 N . przedsiewnie poszło 55N z salmagu , 19N z polifoski 6, i pod koniec krzewienia 64 N w postaci saletry 32, położyło mi poprzeczki i tam gdzie była nad kładka na klinie .

Edytowano przez mieto35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeszcze siałem jary z wyboru to zwykle 70-80 przedsiewnie

Reszta tak do 120-140 (oczywiście łącznie) 

Teraz ma DUŻO więcej :D

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po burakach na browar to 170 kg saletry,plon6,5-7 ton,paszowy 200 kg saletry,plon do 8 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy że z buraka masz w pierwszym roku 70 kg N + 70 z saletry i masz prawie 140 nie licząc glebowego, 

ja dawałem w dwóch dawkach pierwsza na jesień przed uprawą, druga cała przed siewem wychodziło koło 170 N, to jak było sucho jesienią

teraz łącznie 140 N dwie dwie dawki jedna przedsiewnie, druga obecnie podana, przedplon dobry to mu starczy chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co mu może dolegać ? najgorzej jest na górkach i poprzeczkach, też od braku wody ? może to być  zgorzel siewek ?

[34138983]

[34138979]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgorzel podstawy źdźbła?ale niech EXPERCI się wypowiedzą

@R-walbo @przem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje to zabita gleba, uprawiona zbyt mokra, jęczmień nie lubi tego, susza tylko potęguje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie place tam gdzie woda stała na jesień, niby na wiosnę mokro nie było ale ziemia coś nie tego, jęczmień bardzo wybredny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się